Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kikészít a legjobb barátom,...

Kikészít a legjobb barátom, mit tehetnék?

Figyelt kérdés
7 éve a legjobb barátom egy férfi és 2 éve lakok egy albérletben vele, mivel egyikünknek sincs komoly párkapcsolata, és úgy gondoltuk, egyedül nem tudnánk fizetni albérletet, akkor összeköltözünk egy 2 szobás albiban. Tényleg őszinte barátságról van szó, jóban rosszban bizonyítottunk már egymásnak mindketten!Én a családnak is bemutattam, szinte mindig jön Ő is velem családot látogatni (200 km-re lakik tőlem a család)hisz Ők is nagyon kedvelik, úgymond a család barátja lett. Nekem van egy srác az életemben, de ilyen se veled, se nélküled kapcsolat (ennek meg van az oka, de most nem is ez a lényeg) Havonta találkozok vele 2-3 napra, de mindig elmegyünk, nem zavarom a lakótársamat,sőt még nem is ismerik egymást! Ilyenkor olyan féltékeny, és állandóan "belém mar", veszekszik velem, volt, hogy elhordott mindennek és üldöz maga mellől. Volt , hogy mikor a sráccal voltam éppen, kaptam az sms-eket, hogy miért utálom őt ennyire, ott hagytam egyedül,neki senkije nincs és látja hogy már én is unom ő.Pedig ez nem így van, csak direkt fúrja a lelkemet!Olyan lelkiismeret furdalást hoz belém, hogy márt kikészülök idegileg! Mikor megbánja, akkor azt mondja, hogy ez azért van, mert nagyon szeret, és nagyon fél, hogy elveszít, mert csak én vagyok neki! Minden nap elmondja, hogy szeretet hiánya van, és hogy úgy érzi, ő tök fölösleges az életben! Amúgy Ő 44 éves, elvált, van 2 lánya, akit az Anyuka nevel! Mindig elégedetlen mindennel, soha nem tud örülni, csak 1 dolognak, a pénznek! Mindenkit kritizál, irigykedik, állandóan a sértődöttet játsza, mint egy gyerek. A nőit az internetről szedi fel, de mindet leriban*ozza, kb 2 hétig tart a kapcsolata velük, mert Ő a negyvenes nőket (az ő korabelieket) már öregnek tartja (de nyílván ez a korosztály fog ráhajtani), neki 18-25 éves Lányok kellenek, de Ők nem is veszik észre!Így hát összeszed egy negyvenes Nőt, elmegy érte, és a kocsiban....szóval jól érzik magukat, ezeket nagyjából elmeséli.De utána mindig azt hallom, hogy "minden nő k*rva", meg ilyen sértő beszólások hagyják el a száját,és kajánul röhög, holott nekem tök felmegy a pumpám erre, ugyanis láttam már msn beszélgetéseit, és magába bolondítja a nŐket szép szavakkal. Ha megmondom az őszinte véleményemet, akkor is csak besértődik, és elővesz egy flegma stílust, és akkor megint elcseszi a napjaimat, mert igen is nagyon nagy hatással van rám, ha egy ember a környezetemben ilyen negativ! Nem tudok vele beszélgetni jóformán, együtt nevetni se, de csak egy pár hónapja ilyen! Tudna valaki segíteni, hogy ez most mi lehet nála? Vagy esetleg tanács, hogy mit lehet ilyenkor tenni? Mert azért csak nem hagyom veszni a barátságot, azért próbálnék segíteni neki, de HOGYAN? Félek hogy most kezd megmakkanni! Hova küldjem? Pszichológushoz? Nagyon köszönöm a válaszaitokat!
2011. máj. 31. 07:17
 1/7 A kérdező kommentje:
Bocsánat még annyi: 27 éves Lány vagyok!
2011. máj. 31. 07:18
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

1. Ez nem barátság, az illetö csak kihasznál téged.

2. A helyedben sürgösen elköltöznék töle, milyen dolog már, hogy ha a barátoddal vagy, akkor állandóan zaklat?

3. Az illetö elég komoly személyiségzavarban szenved, lehet, hogy pszichológus tudna segiteni, de nem hiszem, hogy elmenne oda.

2011. máj. 31. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szerintem két dolog lehetséges:

1. Vagy az van, hogy szerelmes beléd, csak talán magának sem vallja be.

2. Vagy az, hogy te vagy az életében az egyetlen biztos pont, főleg az életszemléletéből adódóan, és attól fél, hogy ha neked lesz egy komoly kapcsolatod (mert azért ha van valakid, akkor meg van rá az esély, akkor is, ha nem olyan jó a kapcsolatod a pasival), akkor majd előbb utóbb te sem leszel neki, márpedig neki nagyon kényelmes, hogy te vele élsz, te mindig kéznél vagy, veled mindig tud beszélni, stb. így nem kell törnie magát, hogy másokkal jobb legyen a kapcsolata, esetleg egy normális párkapcsolatot alakítson ki. Kicsit arra emlékeztet, mint amikor egy egyedülálló anyának új párja lesz, és a kicsit nagyobbacska gyerek féltékenykedik az új hapsira, pedig nincs rá különösebb oka, mármint nincs elhanyagolva, csak nehezen viseli, hogy más is belefér az anyja életébe.

2011. máj. 31. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Na már most, az biztos, hogy fél attól, hogy elveszít, vagy hogy más oldalán megtalálom a boldogságot,ugyanis minden barátomat elüldözte mellőlem, ha valakivel jóban vagyok, megőrül a féltékenységtől, balhézik és szószerint elzavar! De nem tudok elmenni, nem tudok egyedül fizetni lakást, ismerkedni másokkal esélyem sincs. Egyszer összepakoltam, hogy visszaköltözök Anyuékhoz (bár ez nekem elég szégyen lenne, de megpróbáltam) de akkor arról papolt, hogy higyjem el, hogy meg fog változni és minden rendben lesz a kapcsolatunkban, csak ne hagyjam szarban!
2011. máj. 31. 07:43
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Költözzetek szét! Egy szobát kivehetsz más lakótársakkal, ahogy ő is. De erre rá fog menni a barátságotok, bár őszintén szólva amit leírtál, az alapján nem értem, hogy lehet egy ilyen ember a legjobb barátod.
2011. máj. 31. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
úgy éltek,mint 30 éves házasok
2011. máj. 31. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj de te vagy eltévedve ha ezt a férfit a barátodnak gondolod. Mitől barát egy barát. Feltetted már magadnak ezt a kérdést?

1. Segít ha bajban vagy, a lehetőségeihez képest persze. Ebben lehet hogy megfelel ez a férfi a barát kritériumának.


2. Örül a boldogságodnak és mindent megtesz hogy jól érezd magad. Na ez rá nem vonatkozik. FÉLTÉKENYKEDIK, csúnyán beszél veled ha más pasival jól érzed magad. ELÜLDÖZI a barátaidat, különös tekintettel azokat a férfiakat, akikkel szerelmi kapcsolatod lehetne. És ha bele gondolsz én nem is kezdenék veled komoly kapcsolatot ha férfi lennék, mert mi az hogy a magánéletedbe hagyod beugatni a lakótársadat. Mi az hogy féltékenykedik, meg smseket írogat mikor mi együtt vagyunk, meg zaklat... Tudod a férfiak kezdetben nem ismernek téged, és a mai világban mikor mindenki hazudozik, elég hihetetlennek tűnik az a szöveg hogy együtt laksz barátilag egy független hapsival aki féltékenykedik, meg zaklat mikor velem vagy, és higgyem el hogy nincs köztetek semmi... Ehhez sok sok hónapos ismeretség kell, hogy ezt a sztorit egy neked udvarolni akaró férfi elhiggye.


Most még kiléphetsz ebből az elég egyoldalú barátságból, még mielőtt tényleg nagy kárt csinál neked. Most még lehet hogy úgy gondolod, hogy jaj szegény, csak én vagyok neki, meg jaj szegény azért ilyen mert fél hogy elveszít. De amikor majd megismersz egy olyan pasit akibe szerelmes leszel, és akkor kezd el keresztbe tenni a kedves barátod, és netán elüldözi a pasit akit szeretsz hazugságokkal (mert hazudni fog rólatok ezt garantálom, mert nem komplett) akkor majd nem fogod ilyen kedvesnek találni. és akkor már késő bánat.


Találhatsz másik albérletet, sokan keresnek csak szobát, úgyhogy ez nem lehet probléma.


Ez a férfi önző módon ki akar sajátítani, magához akar láncolni, akár lelki zsarolással, akár fizikai módszerekkel. Azért mert nincs más barátja. Vajon miért nincs?


Egyébként ha arra gondolsz hogy szerelmes beléd. lehet. de azért tartsd szem előtt hogy ez a módja hogy kimutassa a ragaszkodását? ezen a begetes módon? milyen személyiség az ilyen? rá mernél bízni bármit is? mert én nem. Isten ments hogy ilyen embertől gyereked legyen.


Ha meg úgy gondolod hogy jaj szegény, majd én istápolom, mert nincs neki más. akkor jusson eszedbe hogy te nem vagy az anyukája, és nem vagy máltai szeretetszolgálat sem. Ráadásul ő pont az a típusú ember aki nem fogja megköszönni ha te áldozatot hozol érte.


Azt gondolom hogy az ilyen barátságot rövid úton le kell zárni.


32/N

2011. máj. 31. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!