Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet kezdeni egy ilyen...

Mit lehet kezdeni egy ilyen rokonnal, hogyan győzzük meg aput?

Figyelt kérdés

Van egy rokonunk, aki a feleségével már már lassan pofátlan módon kölcsön kéregetnek, amit persze sosem látunk viszont, tudjuk jól!

Az elmúlt egy évben már lassan közel 2 millió forintot kértek kölcsön, de már azelőtt is kértek.

Igaz, nem élnek szegénykék valami nagy lábon, vagy egy gyermekük is, és most ismét terhes a felesége.


A minap mondta apu, hogy kezd elege lenni, sajnálja őket minden, de nem azért dolgozza ki a belét, hogy még egy családot eltartson!

Kérdeztem, akkor miért nem mondod meg nekik, hogy eddig és netovább? Azt felelte, ha csak őket nézné meg is mondaná, de ott vannak a gyerekek is inkább miattuk teszi, hisz a gyerekek nem tehetnek semmiről.


Sajnos ő olyan típus, hogy a jó szíve fogja a sírba tenni...:S Látom rajta, hogy felőrli ez az egész, hogy a szülők miatt nem adna, de a másik oldalon ott vannak a gyerekek.


De mégis mit tehetnénk? Kérlek azt ne írjátok, hogy semmi közöm hozzá, a szüleim dolga, mivel ők a családom, és látom aput igen is van hozzá közöm. Továbbá mi mindent megbeszélünk, a mi családunk nem úgy működik, hogy a gyereknek "kuss" a neve, és nem mondhatja el a véleményét!


Köszönöm!


20L


2011. máj. 31. 17:35
 1/4 anonim ***** válasza:

Az szerintem mindenkinek a saját hülyesége, hogy csóró körülmények között még egy kölyköt szül, ettől nem apukádé még a felelősság, hogy eltartsa őket.

A legegyszerűbb azt mondani, nem tudtok most adni, nektek is kell a pénz.

2011. máj. 31. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Igen, csak az a gond, hogy tudják jól, hogy tudunk adni:S:S Bár azt hisz, amit akar, tényleg meg kell mondani, hogy nincs és kész!

És amúgy egyet értek veled, még egy gyereket vállalni....:S:S Jó szó szerint nem csórók, de nem kellett volna ez a baba, de ebbe mi nem szólhatunk bele érted:S

2011. máj. 31. 18:37
 3/4 anonim ***** válasza:

Értem én. Győzd meg apudat, mondja hogy nincs és kész. Durvább esetben meg lehet mondani, hogy nem az ő felelőssége eltartani őket, sajnálja, de ő sem sz.rja a pénzt reggelente.

Szóval nincs felesleg, bocs. Ennyi. Kérdőre meg milyen jogon vonnák? Akkor borulhat a bili.

2011. máj. 31. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ez jó amit írtál, hogy ő sem sz@rja a pénzt, igen ezt kellene megmondani nekik. Meg végül is a gyerekeknek meg vehetnek majd néha pelenkát, baba kaját és hasonlókat, de konkrét pénzt nem kellene már adni! Így is több a soknál...:S
2011. máj. 31. 19:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!