Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Apám (a depresszióm miatt)...

Apám (a depresszióm miatt) azt mondta, hogy tönkreteszem az életüket. Most mit csináljak?

Figyelt kérdés
Olyan bűntudat kerített hatalmába már napok óta, órákat bőgök, legszívesebben véget vetnék ennek az egésznek...
2011. jún. 6. 08:16
1 2 3
 1/28 napietus ***** válasza:
50%
diagnosztizált depressziód van, vagy csak Te gondolod, hogy az vagy?
2011. jún. 6. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
16%
Ne tedd tönkre az életüket.
2011. jún. 6. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
77%

Tényleg depressziós vagy, úgy értem voltál orvosnál, pszichológusnál, pszichiáternél, és megállapították, vagy csak gyakran vagy szomorú és sokat panaszkodsz?


Mert a betegség az más dolog, mint a rossz hangulat.

2011. jún. 6. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
47%

Most erre mit lehet mondani. Ha neked a bogesbol allt a megoldas akkor hogy varod, hogy barki mas oldja meg helyetted?

akar hiszed, akarn me ennek egyetlen megoldasa van, megpedig neked magadnak kell lelkileg megerosodni annyira, hogy elvisselheto legyen az elet mind neked, mind a teged korulvevoknek. Mig te a depressziodtol szenvedsz addig az emberek korulotted toled.

2011. jún. 6. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:
Orvosilag igazolt a depresszióm.
2011. jún. 6. 08:26
 6/28 napietus ***** válasza:
12%

és kezelik? gondolom igen, tessék betartani az orvos utasításait és szépen kikecmeregni ebből. a szüleidnek sem könnyű, gondolhatod...az, hogy bőgsz, nem old meg semmit.


(egyébként igazolni elég könnyen igazolja bármelyik orvos. én teljesen normális, kiegyensúlyozott vagyok, mégis voltam depresszióval 1 hónapig táppénzen, mikor nem akartak elengedni szabir :) ezért kérdeztem, hogy kezelik-e, mert a kamudepit nem kezelik. csak igazolják).

2011. jún. 6. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
77%
Igen nehéz egy depissel együtt élni, az ember belefárad, meg nem is érti meg igazán a beteget. Apukád csak elvesztette a fejét, és azért volt a kirohanása, igazából nem akart ezzel külön megbántani. Tény, hogy sokat javíthatsz a helyzeteden, amennyiben erőt tudsz magadon venni, és próbálsz valami pozitívumot kihozni magadból és a mindennapjaidból. Szedsz gyógyszereket?
2011. jún. 6. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
94%

Ha orvosilag igazolt, akkor ne csak gyógyszer szedjél, és ne ettől várd a megoldást, hanem járjál pszichológushoz.


Szerintem a depressziót a pszichoterápia oldja meg, nem a gyógyszerek, de ez csak az én véleményem.


Szerintem sportolj, ha a sírás kerülget is mondjuk torna közben, vagy futás közben, csináld és csináld, akkor is, ha úgy érzed, nem fogod bírni.


Nagyon sokat segít a sport, el sem hiszed, hogy mennyit.

Találj valami sportágat, amit szeretsz, és azt csináld teljes erőbedobással, ne csak "sportolgass", meg "sétálgass", hanem keresd meg a lehetőséged határait, az erőd határait. Aztán rá fogsz jönni, hogy erős vagy, bírod, meg tudod csinálni, és ez nagyon sokat fog segíteni.


Tapasztalatból mondom, nekem is ez a két dolog segített.


Mondjuk én nem voltam orvosnál, úgyhogy senki nem igazolta a depressziómat, de tényleg úgy éreztem és úgy is volt, hogy összecsaptak a fejem fölött a hullámok. Reménytelen volt minden, és bármibe kezdtem, nem sikerült.


Én azt mondtam ekkor magamnak, hogy az nem lehet, hogy én így szenvedjek, hogy ennyire tönkremenjek, tennem kell valamit, és tettem is. Ezt a kettőt, amit leírtam, és működött.


Most sokkal erősebb vagyok, mint voltam, mert megoldottam azt, ami alatt akár össze is roppanhattam volna.

2011. jún. 6. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:

Nem szedek gyógyszert.

Nem kenyerem a panaszkodás, ők egyszerűen már a látványomat is alig tudják elviselni. Mert miért vagyok megint levert, mert miért nem haladok jobban a vizsgákkal, mert miért nem megyek soha sehova, folyton ezeket róják fel.

Nem elég, hogy pocsékul érzem magam, akkor jönnek ők a "sérelmeikkel"...

2011. jún. 6. 08:42
 10/28 anonim ***** válasza:

Ne is szedj gyógyszert. Ne szedj semmit, de próbálj meg erőt venni magadon.

Én 4 évnyi - igazolt - depresszió után gondoltam egyet, és magamtól kimásztam belőle. Jó nem mondom, nem két nap volt, de sikerült. Nem szedtem rá semmit.

2011. jún. 6. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!