Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Túlzott anyai szeretet vagy...

Túlzott anyai szeretet vagy mi ez?

Figyelt kérdés
Együtt élek anyával, szüleim elváltak elég régen. Nem tudom másként leírni, de szinte már össze vagyunk nőve. Mindehova együtt megyünk, ha netán nagy ritkán találkozni szeretnék a barátaimmal, mintha féltékeny lenne, fejemhez vágja hogy itthon hagyom egyedül, vagy azt mondja jön ő is. Ha megismerkedem valakivel, kiakad, hogy csak "azon" jár az eszem, meg hogy biztos én hajtottam rá a férfira és csak lejáratom magam. Nem vagyok már kislány sőt, közel vagyok a 30-hoz, de még mindig majdnemhogy engedélyt kell kérnem ha el akarok menni itthonról. Dolgozom, közös kasszán vagyunk, de úgy hogy ő kezeli pénzt, ha boltba kell menni raki ki valamennyit, nálam sosincs semmi, max egy kis apró. Ha ruhát akarok venni, együtt megyünk, nem úgy van hogy kinézek valamit, fogom és megveszem. Annyira "belémnevelete", hogy minden gondolatomban ő legyen az első, hogy már szólni sem merek. Ha a barátok elhívnak valahova, az az első gondolatom, hogy mondjam el anyának, nem az hogy de jót fogunk bulizni, emiatt teljesen gátlásos lettem. Már arra gondolok, hogy kiugrok az abalakon, mert ez így nem élet.
2011. jún. 9. 10:45
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
77%
Nézd meg a Black Swan-t.
2011. jún. 9. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
Próbáld meg édesanyád életét színesebbé tenni.Valószínűleg te vagy neki az egyetlen,nincs más társasága.Biztasd anyukádat,hogy ismerkedjen bátran,esetleg mutasd be embereknek.Amikor te bulizni mész,hívd el hozzátok anyukád legjobb barátnőit,amíg te bulizol,ők "traccs-partizhatnak",és akkor talán anyukád is jól fogja magát érezni a te társaságod nélkül is.Ha sokszor ismétlődik az ilyen dolog,talán rájön,hogy nem kell összenőnötök,mindketten jól érezhetitek magatokat időnként egymás nélkül is,a saját barátaitokkal.
2011. jún. 9. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
Ez nagyon kemény, miért nem költözöl el? Te is érzed hogy ez így nem normális. Anyukád beteg.
2011. jún. 9. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
76%
Hát, ez rendesen elszúrtad.És nem akarlak elkeseríteni, de ebből te nem fogsz tudni már kilépni, mert érzelmileg zsarolni fog mindig, Te meg magadat fogod okolni, ha neki valami baja lesz.Ördögi kör.Vagy ha érzel magadban annyi erőt, akkor AZONNAL elmenni albérletbe, dolgozol is, meglennél, és akár milyen raplit vág, nem visszamenni.De az írásodból az jön le, hogy nem fogod ezt meglépni.Fúúúú, ez nem semmi azért, hogy még pénz sincsen nálad.Bocs, de anyád beteg szerintem.
2011. jún. 9. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:

Ez nagyon kemény. :( Már hamarabb lépned kellett volna, de így sem vagy elkésve. Valahogy tudatosítanod kell anyukáddal, hogy önálló ember vagy, és nem szeretnél szimbiózisban élni vele.


Tudom, nehéz, de ne hagyd magad érzelmileg zsarolni. Járj el bulizni, ismerkedj, randizz... És ha tudsz, költözz el.

2011. jún. 9. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
A kérdésre válaszolva pedig: nem, ez nem túlzott anyai szeretet. Ez önzés, betegség, semmiképpen nem normális dolog. Sajnálom anyukádat, de nem neked kell megoldani a problémáit. Esetleg javasolj neki pszichológust. Vagy te magad is elmehetsz, szerintem sokat segítene abban, hogy megerősítene, támogatna (már ha van rá kereted).
2011. jún. 9. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:
Hát igazad van, nem fogom meglépni. Nem azért mert nem akarom, azért mert nem tudom. Amúgy jó anya ő, meg szeretem is, csak nincs saját akaratom, vagyis lenne, meg lehet is, csak nem mindenben...
2011. jún. 9. 10:59
 8/31 anonim ***** válasza:
Jól éreztem én, hogy nem fogsz lépni.Lassan 30 leszel, és még kapcsolatod sincsen.Teljesen rád van telepedve, ebből nem fogsz szabadulni.
2011. jún. 9. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
Kérdező, nagyon szépen kérlek, valamit próbálj meg lépni. Ne hagyd magad érzelmileg zsarolni. Ezt még olvasni is rossz. :((
2011. jún. 9. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:

Miért nem tudsz elköltözni? Mióta éltek együtt? Soha nem is éltél külön?

Figyelj, felnőtt önálló ember vagy, de úgy élsz mint egy kisgyerek. Ez beteges. Ha nem is tudsz elköltözni az anmyagiak miatt, akkor is távolodj el anyukádtól. Járj el nélküle szórakozni, pasizz. Eszedbe ne jusson "elkéretőzni". A fizetésedből csak a rád eső rezsi/kajahányadot add oda. A többit tartsd magadnál. Mondd meg neki hogy eleged van abból hogy kisgyerekként élsz, felnőtt ember vagy. Ha rinyál, hát rinyáljon. Ne engedj az érzelmi zsarolásnak. Javasolj neki pszichológust. Te is elmehetsz, nem kerül semmibe, háziorvos tud adni beutalót.

2011. jún. 9. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!