Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Túlzott anyai szeretet vagy...

Túlzott anyai szeretet vagy mi ez?

Figyelt kérdés
Együtt élek anyával, szüleim elváltak elég régen. Nem tudom másként leírni, de szinte már össze vagyunk nőve. Mindehova együtt megyünk, ha netán nagy ritkán találkozni szeretnék a barátaimmal, mintha féltékeny lenne, fejemhez vágja hogy itthon hagyom egyedül, vagy azt mondja jön ő is. Ha megismerkedem valakivel, kiakad, hogy csak "azon" jár az eszem, meg hogy biztos én hajtottam rá a férfira és csak lejáratom magam. Nem vagyok már kislány sőt, közel vagyok a 30-hoz, de még mindig majdnemhogy engedélyt kell kérnem ha el akarok menni itthonról. Dolgozom, közös kasszán vagyunk, de úgy hogy ő kezeli pénzt, ha boltba kell menni raki ki valamennyit, nálam sosincs semmi, max egy kis apró. Ha ruhát akarok venni, együtt megyünk, nem úgy van hogy kinézek valamit, fogom és megveszem. Annyira "belémnevelete", hogy minden gondolatomban ő legyen az első, hogy már szólni sem merek. Ha a barátok elhívnak valahova, az az első gondolatom, hogy mondjam el anyának, nem az hogy de jót fogunk bulizni, emiatt teljesen gátlásos lettem. Már arra gondolok, hogy kiugrok az abalakon, mert ez így nem élet.
2011. jún. 9. 10:45
1 2 3 4
 11/31 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Talán nem kellett volna feltennem a kérdést, biztos igazatok van.... nem tudom.... teljesen kiborultam...
2011. jún. 9. 11:05
 12/31 anonim ***** válasza:

hát azért az ablakon ne ugorj ki:)

Az én anyám is szeretne birtokolni ha rajta múlna, nálunk pld azon megy a vita hogy mi az hogy van saját véleményem, mert hogy halgassak rá, mert hogy az a jó, de nekem már azér is van saját véleményem.


Ilyenek azok a szülők akik nem akarják elfogadni hogy a pici lányukból bizony kész nő lett, és olyat is csinál ami az ő lánykorába még nem is létezett.

Anyád birtokolni akar, hogy mindig tőle függj, ami sikerült is!!!!, te anyádtól függsz, ami anyád hibája. De szerintem ez náluk nem tudatos.

Ha olyan mint az én anyám akkor minden változtatásnak be fog sértődni.

De legyél külön kasszán, te fizetésed, és most figyelj: AZT VESZEL RAJTA AMIT AKARSZ. Ja és keress anyádnak valami elfoglaltságot hobbit neki, varrjon vagy mit tudom én, vagy egy barátnőt lehetőleg ne a tieid közül:D


Ne legyél gátlásos és amit fennt írtál azokat változtasd meg, már régen olvastam csernus imre a nő című könyvét, a női férfi kapcsolatokat boncolgatja, ajánlom neked, rámutat arra hogy az emberek akik hogy manipulálják egymást. Csak anyádnak ne mond el!:)

2011. jún. 9. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:

ez tényleg beteges. és ami a legnagyobb baj, hogy már 30 éves vagy.

ez a kor már bőven az a kategória hogy férj és gyerek.


van remény, de erősnek kell lenned, és el kell szakadnod tőle.

apud?

2011. jún. 9. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
Valaszthatsz vagy igy eled le az eletedet es ha anyukad elmegy egyedul maradsz,vagy valtoztatsz eled a sajat eleted.
2011. jún. 9. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:

Kérdező, komolyan keress egy pszichológust, anyád átmosta az agyadat. ezt ténlyeg olvasni is rossz, félelmetes... Így akarsz élni? Megöregedni anélkül hogy normális éleeted lett volna, család, férj, gyerek nélkül? Aztán ha anyukád meghal, egyedül maradni? És egy olyan szerencsétlennek lenni, akit mindenki kettyósnak tart és lesajnál?

LÉPJ!!!!

2011. jún. 9. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 A kérdező kommentje:
Elváltak a szüleim. Apámmal em tartom a a kapcsolatot.
2011. jún. 9. 11:08
 17/31 anonim ***** válasza:
Mondjátok itt neki, hogy lépjen le. de nem olyan egyszerű ám az. Otthagyni az egyetlen embert aki a közvetlen családodból még megmaradt neked, ráadásul úgy, hogyha te lelépsz akkor ő totál egyedül marad, mert se családja, se barátai semmi. Tudom, mert nálunk is ez van.
2011. jún. 9. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:

Ne haragudj meg, de az olyan anya, aki nem arra törekszik, hogy a 30 éves gyerekének önálló és boldog élete, családja, sikerei legyenek, hanem arra, hogy őneki legyen társasága, az nem jó anya.

Azon, hogy 30 felé haladva nem vehetsz magadnak ruhát a saját keresetedből, azon, hogy a baráti társaságodba el akar kísérni, és azon, hogy nem lehet nálad pénz, nagyon megdöbbentem.


Ha nem lépsz ki ebből a játszmából gyorsan, akkor nem hiszem, hogy "amikor lepereg előtted életed filmje, érdemes lesz végignézned".


Mindenben csak ismételni tudom az előttem szólókat.

2011. jún. 9. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:

Ez nagyon beteges, mindkettőtök részéről!Ő betegesen kapaszkodik beléd, te meg betegesen tűröd.Neked kell a sarkadra állnod, különben nem lesz változás.Helyetted éli az életed.

Az a baja, hogy nincs saját élete.Valamennyire érthető az, ha egy szem lányát felnőtt korában is félti és ragaszkodik hozzá, de nem ilyen formában kellene.

De itt főképp te vagy a hibás, mert hagyod, hogy a fejedre nőjön.Ne add oda a fizetésed, nem vagy már kislány, akinek bármiért is engedélyt kellene kérned.Vedd meg magadnak, ami tetszik, keress saját lakást, keress barátot.Próbálj önállósodni.Menj el vele buliba és próbáld összehozni valami pasival.

Ismerek két ilyen "szerető" anyát. Mindkettőnek a lánya 40 körüli , féltve őrzött, rokkantnyugdíjas aggszűz.Az anyukák érdekes módon fittek és vidámak.Mottójuk:"Szegény kicsi lányom, tudtam én, hogy nem lesz semmi belőled"....

2011. jún. 9. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:

A válasz írója 46%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 11:05 vagyok

ez a baj elváltak a szüleid és hozzád az anyád betegessen regaszkodik. Ez lehet egy alapprobléma anyádnál.


És az egyik válaszadó jól megfogalmazta hogy érzelmileg zsarol, és ezt csak te fogod megváltoztatni. Az én anyám azért ennyire nem durva eset, de nem egyszerű, ő sem.


oké szeretd meg minden, de az agyaddal is gondolkodj: az anyád rosszat akar neked!!! nem hagy önállósulni,

tisztázd le magadba hogy az anyád nem a legjobbat akarja neked.

Önző mert magára gondol, és nem a gyerekére vagyis rád.

Ördögi körbe vagy benne.


Van tippet hogy szeretnéd megoldani a kialakult helyzeted?

2011. jún. 9. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!