Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mitől jobb egy magas nőnek?

Mitől jobb egy magas nőnek?

Figyelt kérdés

A kategória szándékos, 28 éves nő vagyok, kérem a moderátort, ne helyezze át, ugyanis nem tizenévesek véleményét szeretném elsősorban olvasni! Köszönöm.


Olvastam tegnap itt egy kérdést, ami nagyon megfogott. Egy 154 magas lány szeretett volna megtudni lehetőségeket magasságnöveléssel kapcsolatban, és sok olyan válasz érkezett, ami azt taglalta, hogy alacsony nőnek lenni bizony jó dolog, és ne akarjon változtatni.

Az egyik válasz különösen nagy hatással volt rám, valaki írta, hogy a magasságnak mennyi hátránya van (bokáig érő nadrágok, cipő nincs megfelelő méretben, alacsonyabb férfiak stb stb).

Én 185 magas vagyok, és a kérdést azért tettem fel, mert emiatt régóta önértékelési zavaraim vannak. Nem volt még magasabb barátom, a tűsarkú kimaradt az életemből - holott nagyon tetszik, a "standard" ruhák soha nem álltak úgy rajtam, mint az átlag magas nőkre, akikre tervezték őket.

Szóval a kérdést az motiválta, hogy esetleg olvassak olyanokat is, hogy miért jó magasnak lenni, de aki más véleményen van, azt is szívesen olvasom.


2011. jún. 12. 10:32
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
77%
Szerinted a modelleknél miért kritérium a min. 180-as magasság? :)
2011. jún. 12. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
96%

Nem kell létráznod, több pakolóhely van a lakásban (felfelé), koncerten nem kell senkinek a nyakába kéredzkedni, hogy láss valamit. Hosszú végtagok, hosszú comb, jobb testarányok. Kevésbé látszik 2-3 kg hízás.

Ha kosarazol, akkor azt kosarazásnak hívják és nem bohóckodásnak.


Írom ezt úgy, hogy a tág családban is magasnak számít az, aki 170 cm.

2011. jún. 12. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a kilókkal nem olyan mértékben törődnöd,mint nekünk alacsonyaknak. Én 160cm vagyok, és mindig kisebbségi érzetem van egy magas nő mellett. Természetesen a szó tágabb értelmében. Egyszerűen csinosabbak vagytok, és én úgy figyeltem meg, hogy életvidámabbak is.
2011. jún. 12. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
40%

A boltban mindent elérsz,ami legfelül van,azt is.Otthon eléred a csillárt létra nélkül.Modellkedhetnél is akár,ha olyan az arcod,alakod.Nem látszik meg a hízás sem.Szép,hosszú lábaid lehetnek:)


Mindenesetre én jobban szeretek alacsony lenni,sokkal jobban érzem magam a bőrömben így,hogy sok mindenki magasabb nálam.Az életvidámság egyáltalán nem ezzel függ össze,sőt szerintem a kicsi emberek vidámabbak,de mindegy.Úgy vettem észre,hogy a pasiknak is jobban bejönnek az alacsony lányok.

160 cm vagyok,és teljesen elégedett.

De a magasaknak se lehet olyan rossz az élet,emiatt ne keseredj el!:)Ha szép vagy és okos,ez nem számít.

2011. jún. 12. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem is csinosak vagytok és minden jól àll rajtatok, persze itt nem az elhizottakra gondolok(mert azért ilyen is van).En 162 cm vagyok, de ebben a magassàgban is jól érzem magamat, mert a pàrom megfelelõ magassàgù hozzàm. Hùzhatok magassarkùt is.

Viszont te is hùzhatsz magassarkùt, ha megtalàlod a hozzàdvaló magas pàrt.

2011. jún. 12. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha már a nadrágokról van szó, én meg pont azt tapasztalom, hogy mindent a magasabb nőkre szabnak. 162 centi vagyok, és bármilyen nadrágot veszek, azt mindig fel kell hajtani, mert különben taposok rajta.

Na meg én ilyen ruhákat is szívesen hordanék: [link] vagy [link]

de ezek egy alacsony nőn hülyén mutatnak. Lehet, hogy nem is minden magas nőn néznek ki jól, de egy alacsonynak minden esetben rémesen állnak.

A pasik meg... szóval oké, nem ez életem problémája, de nekem csupa amúgy is magas barátom volt eddig (egy volt, aki alacsony volt, de a többiek nem), én meg ugye kicsi vagyok, mindig úgy éreztem magam eleinte, mintha újra gyerek lennék, és az apukámnak nyújtogatnám a kezem séta közben. Persze az ember megszokja, meg nem akkora gond, de hát na... Bennem az alacsonyságom váltott ki komplexusokat, bár annyira nem vészes, de azért még mindig bennem van, hogy az iskolában is én voltam az egyik legkisebb, a tornasor legvégén kellett állnom, és a magas lányok voltak mindig a "menők" alsóban. Zavar, hogy rövidek a lábaim, mert a legtöbb dolgot a hosszabb lábúakhoz igazítanak, nekem meg az úgy nem kényelmes.

2011. jún. 12. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
100%
Na jó, látom a linket nem nyitja meg, de mindegy, kb. olyan strandruhára gondoltam, amilyet te is írsz, ami kb. bokáig ér.
2011. jún. 12. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
94%

Nekem egy magas barátnőm van, 189 cm, és baromira nem életvidám, legalábbis a magassága miatt biztos nem az...Néha persze mondja, hogy előny egy-két dologban, de közben ő is panaszkodott arra, hogy nehezebb volt párt találnia, nem hordhat mindenféle cipőt stb.

Rossz, mert ha az átlagostól eltérő vagy, akkor egyrészt kapsz egy csomó megjegyzést életedben, plusz minden az átlaghoz van igazítva. Pl. barátnőm végül asztalossal csináltatott székeket és asztalt magának, mert az átlagos méret mellett alig fért el, beverte térdét, le kellett hajolnia a tányérhoz, ezért görnyedt háttal ült, ami miatt megfájdult a dereka, vagy mondjuk nehezebben talál magának női ruhákat stb. S így az ember kicsit "kitaszítva" érzi magát. Legalábbis ő erre panaszkodik. Modell meg nem lesz, mert attól még hogy magas, nem vonzza őt a modellek világa.


Másik barátnőm meg 150 cm, ő meg ettől van kiakadva. 35-ös a lába, alig talál magára szép női cipőket, a tömegből sohasem lát ki.


Én azt gondolom mindkettőjük nagyon csinos, és szép. Mindkettőjükben meg lehet találni a szépséget, bájt, de ők mégsem elégedettek magukkal.

Na, de akkor mondok valamit: én átlagos vagyok a 165 centimmel, de a centim engem sem tesz boldoggá, azt nem abban kell keresni! :)

2011. jún. 12. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
100%

A lényeg, hogy te magad el tudod fogadni, hogy jelen esetben magas vagy, és bizony valóban ritka az a férfi, aki magasabb volna nálad (bár akad). Ha ez megvan, akkor szerintem a nehezén túl vagy. Azt pedig tudom, hogy ruhát, lábbelit valóban nehéz találnotok, nővérem pont akkora, mint te.

De ahogyan valaki már írta előttem: 1-2 plusz kiló jobban eltűnik rajtatok, mint az alacsonyabbakon. A férfiak szerintem oda vannak a hosszú, csinos lábú nőkért. Mondhatnám azt is, hogy modell alkatok vagytok, akkor is ha van 1-2 felesleges kiló, hisz hamarosan már előtérbe kerülnek a normális női alkatú modellek, a csontkollekciók pedig kifutnak. :) (Nem akarom ezzel megbántani a vékony nőket, én is az vagyok, és próbálok 1-2 kilót magamra imádkozni.) Na meg ami még nagyon jó, ha magas vagy: nem kell székre állni, ha valamit le akarsz venni egy magasabban lévő polcról, és valóban felfelé (ahová sokan már fel se látnak) rengeteg dolgot el tudsz pakolni.

2011. jún. 12. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigieket! Hát a nadrág problémáról, inkább hajtanám fel az alját, mert a szárát hosszítani már nem lehet. Sajnos nagyon hosszúak a lábaim, az arányaimhoz képest is, és mindig probléma a vásárlás, nem tudok felszabadultan vásárolgatni. Volt már, hogy varratnom kellett egy-egy fontosabb eseményre, pl diplomavédés előtt nem az volt a problémám, hogy mindent tudok-e, hanem hogy mégis mit vegyek fel? Rengeteg utánajárás volt egy megfelelő szövetnadrág, aki nem élt át ilyet, az nem tudja, mekkora frusztráció. Talán egy ducibb nő él át hasonlót vásárlás közben. A szoknya meg ki van lőve a mínuszokban..

Azt nem mondanám akkora előnynek, hogy mindent elérek, volt már, hogy a barátom kért meg, hogy vegyek le neki ezt azt a polc legtetejéről:)) Ami fordítva lenne szerintem jó, de ez van.

2011. jún. 12. 10:58
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!