Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy rosszindulatú rokonnal...

Egy rosszindulatú rokonnal mit lehet kezdeni?

Figyelt kérdés
Van egy rokon, aki egy 70 év körüli néni. Sokszor kedves: jópofizik, érdeklődik utánam, segít ha megkérem, sütit küld stb. de sokszor akkora b*nkó, hogy grrr. Mindig kötekedik, hogy ezt miért így csinálom, miért nem megyek férjhez, miért nem dolgozok még. Ha valami jót csinálok akkor azt észre sem veszi, de ha valamit nem csinálok meg, akkor rögtön beszólogat. Egy utolsó buta senkinek tart, és sokszor érezteti is. Sajnos szinte minden nap találkozom vele, de legszívesebben elküldeném a búsba. Hogyan viselkedjek vele?
2011. jún. 16. 22:10
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Ma is megpucoltam az ablakokat, és a szeme láttára csináltam. Arról nem szólt semmit, hogy mennyit dolgoztam itthon napok óta (építkezésnél segítgetek), de abba rögtön belekötött, hogy a virágok locsolását miért hagyom az anyukámra. Ma kihajolva néztem az ablakból ahogy anyum locsolt a slaggal, erre kérdezte hogy mit csinálok. Mondtam hogy várom hogy anyu végezzen, erre az volt a válasza, hogy "Ahelyett hogy segítenél, csak nézel ki a fejedből" Azt nem vette persze észre, hogy előtte délután, én fel-le szaladoztam az udvaron a locsolókannával...Nagyon fel tud húzni.
2011. jún. 16. 22:10
 2/12 anonim ***** válasza:
Bogaras a néni.Egyszerüen hagyd rá.Idősebbekkel nem érdemes már vitába szállni.Tapasztalatbol mondom.
2011. jún. 16. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Azt még hozzáteszem, hogy ő korához képest nagyon fiatalos, van hogy úszóversenyeken indul, meg kilométereket biciklizik szinte naponta, de takarítónője van vagy 20 éve. Mert ő nem csinál meg a ház körül semmi takarítást.
2011. jún. 16. 22:14
 4/12 anonim ***** válasza:
Nem akarlak elkeseríteni, de a válaszom: SEMMIT nem tudsz tenni! Ennyi idősen nem fog megváltozni, sőt, inkább egyre jobban jönnek ki idővel az emberek rossz tulajdonságai...(sajnos tapasztalat)
2011. jún. 16. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Te hány éves vagy?Gondolom fiatal vagy és azért foglalkozol vele.Ne vedd a szívedre hagyd figyelmen kívül.Tartozol neki valamivel?Ne próbálj neki megfelelni,egész írásod úgy tűnik mintha neki akarnál meg felelni.Egyébként ki ő neked?Próbálj a rossz indalatú emberek gúnyos megjegyzésein túl lépni mert azok mindig lesznek és ha mindig azzal foglalkoznánk hogy ki mint gondol és hogy mit mond.Fel se vedd.
2011. jún. 16. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Na pont az ilyen szokott pofázni!!!!Figyelembe se vedd, mintha nem is mondott volna semmit. Mert ha látja, hogy bosszant a beszólása, annál inkább piszkál. Vedd levegőnek, hidd el hatásos.
2011. jún. 16. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Áhh rosszindulatú. Vicc, hogy még a gyerekeit is utálja szinte, az unokákról nem is beszélve. Jó ha 2 havonta egyszer találkozik velük, akkor is folyton figyeli az óráját hogy mikor mennek már haza. Mikor meg elmennek, akkor jön azzal hogy "ezt is megették, az is elfogyott". Utálja a gyerekeket, az állatokat, kb mindenkit lenéz, kivéve a férjét meg a barátnőjének a családját. Azokat Istenként tiszteli, azok szerinte tökéletesek, ha hozzászólnak, akkor már szalad is bájcsevegni.


Bocsi hogy most ide zúdítok mindent, de nagyon-nagyon mérges vagyok. Már kibőgtem magam miatta, de....

2011. jún. 16. 22:18
 8/12 anonim ***** válasza:
hagyd rá hisz már öreg akármennyire is fiatalos.Kezd "bogarasodni"
2011. jún. 16. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


21 éves vagyok, és amúgyis mindig önbizalomhiányos, meg kisebbségi komplexusokkal küszködő voltam/vagyok, ezekkel a b*szogatásokkal meg mégjobban összetör...Azt érezteti, hogy én semmire sem vagyok jó, mindig mindent rosszul csinálok.


És sajnos tartozunk neki. Na nem anyagilag, hanem mikor apum meghalt, akkor ő meg a férje nagyon sokat segítettek nekünk, és a mai napig sokat segítenek. Ezért vagyunk kénytelenek eltűrni a piszkálásait :/

2011. jún. 16. 22:22
 10/12 anonim ***** válasza:
azért ha nagyon durván piszkálódik,néha te is visszaszurhatsz egy-két jó szóval.De csak,hogy tudja,hogy te is ember vagy,és nem vehet akármilyen lapra.
2011. jún. 16. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!