Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet kezdeni a konfliktus...

Mit lehet kezdeni a konfliktuskerülő férfiakkal?

Figyelt kérdés

Már kezd elegem lenni a páromból. Soha nem tudjuk megbeszélni a felmerülő problémákat. Amikre általában ő ad okot és készséggel beismeri, hogy hibázott igazam van.

Csakhogy ujra és ujra felmerülnek ezek a problémák. Próbálom vele megbeszélni, hogy ez neki miért jó. nekem rosszul esik stb. Erre annyit reagál, hogy nem akar veszekedni tudja hogy igzam van és változtatni fog.

Persze semmi változás.


Engem nagyon idegesít a hozzáálássa, mindig ilyen. Akár valami kis probléma van akár tényleg súlyos problémákról van szó. Állandóan az van, hogy én jártatom a számat csak beszélek-beszélek ő reagál 1-2 mondattal és azt látom az arcán, hogy "legyen már vége".

Mit gondoltok?


2011. jún. 17. 12:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
78%
Hát kerülni a konfliktust:)
2011. jún. 17. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 yuda ***** válasza:
100%

Én is elég konfliktuskerülő vagyok és ffi :D

Nekem a munkámból adódik, hogy rengeteg konfliktust kell megoldanom minden nap és haza már annyira nem szeretnék vinni belőle, hogy el sem hiszed :D

Kerülöm, mint ördög a szenteltvizet :D


Talán nem kerülöm annyira, mint a párod, mert van az a pont, amikor csak felvállalom, de előtte mindent elkövetnék, mint kirobbanjon egy veszekedés.

Fontosabb számomra sokszor a béke, mint viaskodni kinek van igaza már megint -ráadásul már egy hét távlatából még felidézni is képtelenség azokat az apró önigazultság veszekedéseket :D

Kb . ennyit is érnek akkor!

2011. jún. 17. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Mi lenne, ha te is azt tennéd, ami szerinted helyes és úgy, ahogy az neked jó?

Ha kérdőre von, tedd te is ugyanazt, amit ő.

Valahogy szembesíteni kell a "bogarával".

2011. jún. 17. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
96%
Vagy megszoksz vagy megszöksz - megváltoztatni nem tudod.
2011. jún. 17. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

nos a szó amúgy is elszáll - ezért nem változik semmi


ha neki hátránya származik bármiből, hidd el, akkor fog változtatni


példa: sok nő, ha féltékeny a párjára, mert az szemez, flörtöl másokkal, vagy bármi, amíg csak hisztikzik, nem változik semmi, mert tul.képpen a tetteivel azt mutatja a nő, hogy ez így jó, tehát a nő tettekben: simán lefekszik vele, simán folytatja a kapcsolatot, simán főz neki, simán mosolyog rá, tehát mindent megad, amit eddig, tehát nincs összhangban a saját szavaival.

de ha a nő lelépne, vagy másokkal kezdene kapcsolatot, vagy bármi olyan tett, ami a férfit zavarja, akkor a férfi AKAR változni, figyel a nőre és tiszteli őt!

2011. jún. 17. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Igaza van az utolsónak. Megszoksz vagy megszöksz. Ugyanebben a cipőben járok. Fel tudnék robbanni tőle. Ha kialakul valami vita tuti, hogy nekem ad igazat. (Egyszer ki is próbálom, hogy valami fehér színűre váltig állítani fogom, hogy fekete. ÁÁÁ szerintem akkor is nekem ad igazat) Nem szól semmit, nem mondja el az ő szemszögéből a dolgokat. Csak hallgat. Bólogat és látom rajta, hogy egy ideig érdekli ugyan, hogy mit mondok, de egy idő után mintha a homlokára lenne írva, hogy sok van még?

Egyszer sikerült elérnem a 3 év alatt, hogy kissé rám csapta az ajtót. De ezen túl semmi. Elmondom, hogy mi bajom van, meghallgatja, megígéri, hogy változni fog a dolog, mert igazam van, de kb. 2-3 alkalommal figyel oda, aztán folytatódik minden mint régen.

2011. jún. 17. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

ha nem hagyna beszélni, az lenne a baj

ha elmondaná, hogy mit akar, az lenne a baj

ha mindenben alkalmazkodna, keresnél egy gitárost...


minek jártatod annyit a szádat?

2011. jún. 17. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Azt várnám tőle, hogy mondja el hogy mit akar.

Mindent nekem kell kitalálni, hogy épp mit gondolhat. Annyira fárasztó, főlet ha még ideges is vagyok mert nagyon megbántott ő is tudja és nem elég hogy fujom a magam igazát még próbáljam kitalálni, hogy ő mit-miért csinált mit gondol. MERT MAGÁTÓL NEM MONDJA!


Mi 1 éve vagyunk együtt, de ha ez így marad már nem sokáig fogunk.

2011. jún. 17. 13:07
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
ma 13:03 tudod, ha gáz van és veszekszek egyet, akkor oldódik bennem a feszültség, így számomra könnyebb. De ha valakivel nem lehet, egy igazán jót veszekedni az nagyon nehéz. Hidd el, ebben is mint mindenben meg kellene lennie az egyensúlynak.
2011. jún. 17. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A veszekedés nem jó, nyugodtan kell megbeszélni a dolgokat.
2011. jún. 17. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!