Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A családvédelmisek mit tudnak...

A családvédelmisek mit tudnak tenni, ha egy 18 éves fiú rendszeresen veri, terrorizálja és megalázza az anyját?

Figyelt kérdés
Az apja hagyja. A fiúnak egyébként semmi oka nincs rá, az anyja egy intelligens és jól fizetett orvos, aki egész életében kinyalta a fia seggét. Nem tudom mit tehetnék az ügy érdekében. A családvédelmisek mit lépnek ilyenkor? A sérülések egyébként 8 napon belül szoktak gyógyulni, szóval a rendőrségre nem igazán mehet az hölgy.
2011. jún. 18. 13:07
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
79%

Családvédelmi?

Anyja helyében úgy kidobnám a gyereket - hiába a fiam -, h lába sem érné a földet. Majd éljen meg, ahogy tud.

Ja, és verés után azonnal húznék orvoshoz látleletet vetetni, és utána rendőrség.


Te viszont ne avatkozz nagyon bele, mert a srác téged is elver, aztán így jártál.

Ha a szülők ilyen mulyák, akkor így jártak, apa helyében pedig apróra törném a gyerek kezét, ha a nejemet bántani merné.

2011. jún. 18. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
77%
Az apja hagyja, az anyja hagyja, a szomszédok hagyják, végülis te ki vagy az ügyben?
2011. jún. 18. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
48%

Persze, egy jól fizetett, intelligens orvos hagyja, hogy verik...hagyjuk már.


A családi erőszak áldozatai legtöbbször az anyagi függőség és kilátástalanság miatt nem mernek lépni. Nehogymár egy intelligens, jól fizetett ember ne hagyja ott az ilyen szar férjet (mert neki kéne közbeavatkoznia).

2011. jún. 18. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 A kérdező kommentje:
Az anyja nem dobja ki, mert szereti , az apja meg végképp nem hagyná , mert élvezi a helyzetet. Az apjának kisebbségi komplexusa volt egész életében az anyuka mellett, mert sokkal többet keresett, és kevesebb beleszólása volt mindenbe. Az anyukát kirúgták leépítés miatt , az apán meg kitört a hataloméhség és a bosszúvágy. Egész konkrétan élvezi ,hogy a gyerek kínozza az anyját. Legutóbb felborította és mivel beteg és túlsúlyos nem tudott egyedül felállni. A fiú a földön hagyta 1 órára, közben pedig locsolgatta hideg vízzel. Jah és kénytelen vagyok beleszólni , mert az én anyámról van szó , de én tehetetlen vagyok. Itt apámnak kellene lépnie. A rendőrség le se szarná az ügyet. Nem tudom mit kellene csinálnom. Anyám mindennap zokogva hív fel ,hogy fél... én meg 300 kilométerrel arrébb vagyok , az ország másik végében. Meg ha ott lennék se tudnék mit tenni , engem is megverne...apám persze azt is megmagyarázná, csak hogy a szociopata kölykét továbbra is eszközül tudja használni a bosszúhadjáratához. Egyszerűen fogalmam sincs ,hogy mit tegyek, de ha ez tovább folytatódik anyám fel fogja magát akasztani.
2011. jún. 18. 13:18
 5/34 A kérdező kommentje:
Akik szerint kamukérdés azok szépen lépjenek ki. Legalább kapjam meg az esélyt , hogy komolyan vegyen vki, aki tudja a kérdésre a választ.
2011. jún. 18. 13:19
 6/34 A kérdező kommentje:
igen most anyagi függésről van szó. az anyám jelenleg függ anyagilag az apámtól. ha nem így lenne már rég kivágta volna apámat, az öcsémet meg elvinné pszichológushoz.
2011. jún. 18. 13:21
 7/34 A kérdező kommentje:
a kérdés leírásból lemaradt egy "volt".
2011. jún. 18. 13:25
 8/34 anonim ***** válasza:

Egy ennyi idős gyereket ha így viselkedik, kiraknék, hogy lába ne érje a földet. Ha van rá pénz (gondolom egy jól fizetett orvosnak van), akkor kapjon egy havi apanázst annak fejében, hogy ne menjen haza.

Bár az a gyanúm, hogy ez olyan helyzet lehet, mint az öcsémmel: anya elkényeztette, most meg nem lehet bírni vele.

Az a nagyon durva, hogy még anya az, aki védi. Mindig is ezt csinálta: ha valamiért rászóltunk, esetleg próbáltuk nevelni, hogy ezt vagy azt nem szabad, meg hogy ne kérjen olyan drága dolgot, amit nem bírunk kifizetni, meg hogy ne mászkáljon el, anya megjelent és lecseszett, hogy ne bánjunk így vele, neki meg elkezdett gügyögni, és persze mindent megengedett neki.

És az a durva, hogy még most is védi. A gyerek elmondja mindennek, rászólunk, hogy ne beszéljen így az anyjával, anya meg lecsesz, hogy ne szóljunk bele a nevelésébe. Családon belül már ott tartunk, hogy akkor egye meg, amit főzött. Évekig próbáltunk segíteni neki, de nem kellett.

Egy kívülálló azt gondolja persze, hogy milyen érzéketlenek vagyunk. Holott nem. Egyszerűen belefáradtunk már ebbe.

Simán lehet, hogy ennél a családnál is ez van.

2011. jún. 18. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 A kérdező kommentje:
Az a vicc ,hogy ráadásul Ő volt anyám kis kedvence, a mindene. Tényleg ki volt nyalva a segge. Teljesen érthetetlen a viselkedése. Egyébként az apja hecceli. Anyámat okolja a család anyagi helyzetének tönkremenésével,holott nem tehetett róla, hogy kirúgták.
2011. jún. 18. 13:28
 10/34 anonim ***** válasza:
Most olvastam a kommented, így már tisztább a helyzet. Ez esetben anyukád nem tud mást tenni, mint anyagilag megpróbál felállni. Ebben próbálj meg neki segíteni.
2011. jún. 18. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!