Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális ha a gyerek mindig...

Normális ha a gyerek mindig az úgynevezett "harmadik" ellen van, terveket szövöget ellene, mindenáron össze akarja tartani a családot és ezért tesz is?

Figyelt kérdés
15 éves a lányom, és mindent megtesz hogy a haldoklófélben lévő házasságunkat megmentse. A párom új barátnője ellen szövöget terveket, melyeket állítása szerint el is végez de nem mondja meg mik ezek. Annyit mond, hogy ezekkel végleg tönkreteszi a kapcsolatukat.
2011. jún. 20. 11:45
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
68%

Érthető, de nem normális. Sürgősen el kéne beszélgetni vele a kapcsolatokról, meg hogy ezzel nem tesz jót, hanem kimondottan árt. Azt is tudatosítani kellene benne, hogy tönkretehet akárhány kapcsolatot, de ti már sosem lesztek egy család.

Egy pszichológus is szükséges lenne. Szerintem.

2011. jún. 20. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
69%
Az normális, hogy fél a változástól és hogy neki így vagytok egy csaád. De az már nem, hogy 15 éves fejjel ilyen gyerekes kis stiklikkel próbálja meg "megmenteni" a kapcsolatotokat és elüldözni a másik felet... ennyi idősen már felfoghatná, hogy ha már nem szeretitek egymást úgy (vagy legalábbis a párod téged nem), akkor erőszakkal meg praktikákkal nem lehet visszacsinálni, nem kényszeríthet rá mást arra, hogy olyasvkit szeressen, akit (már) nem.
2011. jún. 20. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
89%
egy gyerek másképp gondolkodik mint mi felnőtek mondom én ezt 20 éves fejjel, mindegy a lényeg hogy nem beteges csak szeretné hogy a család együtt maradjon és ez egy gyerek vágya a boldog család, ő az a típus aki küzd a vágyaiért és ezért teszi amit tesz, nem mondom hogy egyetértek vele de azt sem hogy nem sajnos nem igazán tudhatjuk hogy dolgozák fel és gondolkoznak ebben a témában, hogy zajlik lebennük, de beszélj vele mindenképp ha lebeszélni nem is tudod ról azt mindenképp mond el neki hogy csak okosan, nehogy eldurvuljanak a dolgok
2011. jún. 20. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
64%
Teljesen normális. Egy gyermeknek normális esetben a család jelenti a biztos pontot. Váláskor, illetve egy új személy megjelenésekor ez a biztos pont bomlik fel, ami lelki törést okoz. Mivel az anyukáját/apukáját nem hibáztathatja, így marad a 3, aki sokszor tényleg meg is érdemli a "bűnbak" szerepét, hiszen hiába romlott már meg a házasság, akkor sem "illik" a válás előtt új kapcsolatba kezdeni. Le kell ülni a lánnyal, és megbeszélni, hogy nem tudja összetartani a családot, de ez nem jelenti azt, hogy elveszíti az apukáját. Az apa az anyától válik el, nem a gyerekétől. Az apuka is biztosítsa arról, hogy sokat fog vele foglalkozni, ebben a korban különösen szüksége is van rá. Szépen lassan bele fog törődni, és felhagy a "tervszövögetéssel", de ez neki is idő.
2011. jún. 20. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
33%

Szerintem ez nagyon kedves tőle!

Harcol, hogy legyen neki apukája és anyukája az élete végéig, és ne úgy kelljen vissza tekintsen, hogy neki nincs apuja.

Ez teljesen természetes, én is ugyan ezt tenném, ha a szüleimmel ilyesmi lenne.

Szerintem, ne akard megállítani, hiszen ő harcol értetek. Mert SZERET titeket és azt szeretné hogy a családotok család marajon és ne pedig csak egy csé betű.

:)

Büszke lehetsz a lányodra hogy így aggódik értetek.

22L

2011. jún. 20. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
85%

Normálisdolog azt gondolom,hagyni kell.Előbb-utóbb úgyis megérti,hogy ennek semmi értelme.Persze,ha már a tervei durvábbak(erőszakosak),akkor már le kell állítani és pszichológushoz kell vinni,vagy te magad beszélsz vele.És az apjával tartania kell a kapcsolatot,ez fontos,hogy az apja is észhez tudja téríteni.

15/L

2011. jún. 20. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy normális. Ki ne vágyna normális családra? Elég nehéz időszakban van egyébként is 15 évesen, még stabilitásra volna szüksége, a családnak az lenne a szerepe, hogy biztos pont legyen az ember életében. Ha eddig jól érezte magát veletek, akkor biztos nem viseli könnyen, hogy ez egy harmadik fél miatt felbomlik. Ráadásul lány, természetes, hogy rivalizál apa új nőjével, és mindenáron vissza akarja kapni az apját.
2011. jún. 20. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
5%

vagy kamu

vagy tegnap a lányod írt ide

2011. jún. 20. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

Nem kamu, nem tudom hogy a lányom írt e ide, fogalmam sincs ismeri e az oldalt.

Nagyon aggódom, mivel azt mondta hogy van egy "atombiztos" terve amivel végleg véget tud vetni ennek a kapcsolatnak és hogy ezt én ki sem nézném belőle hogy ilyeneket csinál. De azt mondta nem "durva" senki sem fogja tudni hogy ő volt. Valamiért az apja a barátnőjére lesz mérges és végleg szakítanak!

Nem tudom mit akar, nagyon aggódom!

2011. jún. 20. 11:59
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
beszélj vele.
2011. jún. 20. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!