Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen érzés az anyai szeretet?

Milyen érzés az anyai szeretet?

Figyelt kérdés
Nekem sajnos nem adatott meg! Nem tudom milyen amikor átölel egy édesanya,amikor vigasztal,amikor szeret!Az én anyám egy alkoholista,soha nem törődött velem,sem a tesóimmal.Most 33 éves vagyok,gyönyörű családom van,de néha rámtör az érzés hogy de jó lenne ha itt lenne az anyám mellettem!
2011. jún. 22. 17:45
 1/10 anonim ***** válasza:
Azt az érzést nem lehet se elmondani, se leírni.
2011. jún. 22. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Csak halvány emlékeim vannak, mert, engem is magamra hagyott anyám 7éves koromban az öcsémmel meg apukámmal. Én akkor biztonságban éreztem magm, mikor anya is ott volt, ha apától kikaptam mindig odaszaladtam hozzá és ő megvigasztalt, átölelt. Mindig azt nézte, hogy teljesítse a kívánságaimat. Jókat beszélgettünk ebéd után, mikor odafeküdtem mellé. Mindig én voltam neki a legszebb, meg a legokosabb a világon, és ezt csak az anyukák szokták mondogatni a gyermeküknek, vagyis, úgy tudom. Kb. ilyesmire emlékszem, és nagyon hiányzott volna később is, de most, hogy felnőttem, el sem tudom képzelni, hogy milyen lenne, ha még mindig itt lenne a közelemben. Lehet érzéstellenek tartatok, de mivel nem tudom, nem is hiányzik. Vagy talán lehet. Nekem is nehéz. Én is anya leszek 6hónap múlva és az életem árán is, de végig fogom kisérni, még a gyermekem felnől, mellette leszek, mert nem akarom, hogy átélje azt amit én.

21L

2011. jún. 22. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Én is 33 éves vagyok én nagyon szeretem a szüleimet és habár nem lakunk egy városban gyakran találkozunk. Nagyon szeretnek engem és az unokájukat is. Gyakran van úgy hogy megérzi ha bajom van, vagy ha hívom akkor épp kezében a telefon. Nagyon jó gyerekkorom volt, nem voltunk gazdagok de mindent megtettek (babaház, saját kiskerttel), hogy jól érezzem magam. Ezért nagyon szerencsés vagyok. Viszont rettegek, hogy mi lesz ha nem lesz velem....

Téged az élet megerősített, engem nem annyira.

2011. jún. 22. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
25 vagyok, és ugyanaz van mint veled, dettó. Nekem is férjem van, családom. Néha eszembe szokott jutni, plusz álmodni szoktam vele rengeteget. Az jut eszebe a legtöbbször, hogy mindig azt ígérte, nem lesz olyan mint az anyja, aki magára hagyta őt. Erre magára hagyott, 5 tsetvéremmel együtt. :(
2011. jún. 22. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Kezeim közt halt meg 30 évvel ezelőtt.A legjobb anya volt a világon, nem múlik el nap, hogy ne gondolnék rá.
2011. jún. 22. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

És neked nincsen gyermeked?

Én ugyanúgy nőttem fel, mint te.Ezért is vagyok annyira aggódó anya, mint amilyen az én anyám nem volt.És én minél hamarabb akartam szülő lenni, hogy megadhassam azt a gyermekemnek, ami nekem nem adatott meg.És azt hiszem, véghez is vittem.18 voltam amikor szültem, a fiam decemberben tölti a 18. évét.És most nem azért, hogy fényezzem magam, de mindent megteszek azért, hogy a legjobb élete legyen mellettünk.Példa:Ma valaki hívott.Nem tudtam felvenni, de visszahívni sem, mert ismeretlen volt.Egyből azt vágtam, hogy a fiammal van valami.Hívom, nem veszi fel.Hagytam csapot-papot, be a kocsiba, irány a diák-meló helye, nincs-e valami baja.Tudom, néha túlaggódom.De nem mentem be, csak láttam, hogy egyben van, és ez nekem elég volt.Megnyugodtam.

Most lehet, hogy körülményes voltam, de az anyai szeretet felülmúl mindent.Soha senkit nem fogok úgy szeretni, mint a fiamat.

2011. jún. 22. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Olyan mintha a tornádó közepén a legbiztonságosabb kapaszkodód volna. Bármi történik veled ő mindig ott van, soha nem érzed úgy hogy magányos vagy. Tudod, hogy nagy baj nem érhet, nincs olyan gond amiben nem állna melletted. Hagyja, hogy elkövesd a hibáidat, végig nézi és vígasztal ha megtörténik amit előre látott. Olyan ember az anya, akinek igazán elhiszed, hogy jó vagy, és szinte bármire képes...legalábbis az enyém ilyen :) Nagyon szerencsés ember vagyok.:)
2011. jún. 22. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Igaz, en anyum nem hagyott el gyermekkoromban, biztositott anyagiakat legfokeppen a tanulast. de nem egy erzelmi ember. Sosem olelt at ha banatom volt, sosem verte meg a hatamat. pedig olyan jol esne sokszor. Jo lenne tanacsot kerni, de sosem tudok. es ez vhol faj.
2011. jún. 22. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

18:09-es vagyok.

És hogy a kérdésre is válaszoljak, még ma is minden nap megölelem, elmondom neki, hogy mennyire szeretem, most is, hogy itt írok, itt szuszog mellettem, mert az Ő szobájában van a gép.Ettől szebb hangot el sem tudok képzelni, egyszerűen CSAK szeretem.

2011. jún. 22. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2011. jún. 23. 08:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!