Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan mondjam el a nővéremnek...

Hogyan mondjam el a nővéremnek, hogy ne bántsam meg, hogy legyen kicsit igényesebb a külsejére?

Figyelt kérdés
A nővérem 32 éves,3 gyereke van,meg férje.a nővérem,mióta vele van,nagyon igénytelen,de főleg mostanában.Ez azt jelenti hogy zsíros csomókban lóg a haja,90-es évekből való ruhákban jár,sokszor szakadt és piszkos a ruha rajta.Az egy dolog hogy szegények,én is az vagyok,mégis a nővérem úgy néz ki mellettem mint egy szakadt hajléktalan,pedig én is kinaiból és piacról öltözködök.Tudom,sok a gondja,gyerekek,meg a férje is egy szar alak,de szerintem ha csak mosná rendszeresen haját,fogát,már jobb lenne a közérzete...nem akarom őt megbántani,de valahogy erre rá kéne vezetni..
2011. jún. 23. 22:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
89%

szia.

szerintem probáld meg elcsalni magaddal,vásárolni,és vetess vele,valami uj sampont,vagay egy -két uj ruhát,de az is jo ha egy méretetek,hogy adsz neki párat,mondjuk azzal az ürüggyel,hogy neked már nem tetszik.

2011. jún. 23. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
64%

Megpróbálhatod, de támadásnak véli majd. Azért hajrá, de csak óvatosan. A férje mit szól hozzá, azt nem tudod? Nem tudnál vele összefogni?

Anyám is ilyen volt, míg élt, nem tudom, hogy jutnak el idáig a nők. Túl biztosak abban, hogy a férfi velük marad? Vagy érte valami trauma, és ezért tesz rá magasról?

2011. jún. 23. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
80%

Nekem anyukám volt ilyen, nem tartottam jó ötletnek szóvá tenni... Szerencsére magától is észhez tért egy idő után.


Én már csak tudom, nekem is volt ilyen időszakom...

2011. jún. 23. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
88%

Én is 32 vagyok és két gyermekes anyuka, vannak napok amikor én is "elkanászodom". Tény, hogy gyerekek mellett az ember hajlamos a külsejéről elfeledkezni, de szerintem ne kertelj, mondd meg neki, mi a véleményed. Engem is néha észhez kell téríteni, és úgy lehet a legjobban, ha őszintén kapom meg, hogy adhatnék jobban is magamra! :D

Bár nálam nem a tisztálkodással van a baj, hanem pl. ha összekeni valamelyik gyerkőc a ruhámat, elvagyok abban úgy is, vagy hajlamos vagyok eltoplisodni.

2011. jún. 23. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Én már adtam neki ruhákat,de sokat én sem tudok.Meg hát amit adtam,egy hónap múlva úgy nézett ki,mint a többi ruhája.Sajnos a férje egy szar alak,nem hajlandó dolgozni,és megcsalja a nővéremet,de ő így imádja..azt hiszem itt a válasz:hogy semmi önbecsülése nincs szegénynek és ezért ilyen..szerintetek?
2011. jún. 23. 23:16
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Ami a hajmosást illeti,abban igazad van.Viszont az öltözködésén nem nagyon tud most változtatni,3 pici gyerek,és egy nem dolgozó férj mellett,nem tud magának vásárolni új ruhákat,még kínaiból sem,gondolom örül ha a gyerekeken van ruha.Igen,a tisztálkodásban is egyetértek Veled,finoman,óvatosan kellene valahogy egyszer szóba hoznod.
2011. jún. 23. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
23%
hát szerintem pchológushoz kéne mennie. már csak azért is mert elviseli ezta pasit
2011. jún. 23. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
76%

Gondolom otthon van? Sok nőnél azt láttam, hogy teljesen nem normális olyankor, meg leszarja, hogy néz ki. Ha elmegy otthonról tanulni, dolgozni, megváltozik két perc alatt.

Jó példa egyik osztálytársam anyukája: úgy gimi 1-2.-ban szörnyen rövid pórázon volt a csaj, az anyja semmit nem engedett, mert ő se festette magát, akkor a gyerek minek.

Elment dolgozni, onnantól kezdve normális lett, elkezdett kinézni valahogy (sőt, egész csinos lett), a lányával is engedékenyebb lett, és még a többi emberrel való viszonya is teljesen más lett.

Igazából megemlítheted neki a dolgot, testvérek közt lehet bunkóbb módon is. :D Legfeljebb megsértődik, kicsit duzzog, de észhez fog kapni. Hajat mosni nem nagy kaland azért úgy heti kétszer, a fogmosás meg elég alap dolog.

2011. jún. 23. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat..de tutira meg fog haragudni,ha finoman is mondom neki...anyu is hármónkat nevelt,mégis-a körülményekhez képest rendezetten járt...
2011. jún. 23. 23:37
 10/12 A kérdező kommentje:
Amúgy a család már sokat próbált neki segíteni,hogy kezdjen a gyerekekkel új életet,de nem hajlik semmire,mert imádja a férjét,így ahogy van.tisztaság terén a férje is ilyesmi amúgy..csak egy nőn szembetűnőbb.A mi családunk nem ilyen,szegényen,de rendezetten élünk.
2011. jún. 23. 23:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!