Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egyedül maradok egy hatalmas...

Egyedül maradok egy hatalmas házban!? 18/L

Figyelt kérdés

A szüleim elváltak pár éve,apu elköltözött messzire (alkoholista),anyu pedig összeköltözik a barátjával.Sokan elítélik őt,hogy itt,de én nem haragszom rá,nagyon nagyon jó a kapcsolatunk,és tudom,hogy egy kis változás kárpótolni tudná az alkoholista apám miatt szerzett lelki sérüléseit.

Így 1 hónapon belül az én nevemen lesz a ház.

Mivel nem dolgozom,anyu fogja fizetni a számlákat a kaját és ugyanúgy mindent mint eddig,csak nem fog itt lakni.


A gond az,hogy a ház 3 szoba+konyha+spejz+fürdő+wc+előszoba ,legalább 120 négyzetméter.Ehhez még jön egy óriási kert műhely garázs meg stb...


Tudom,hogy ez nagyon jó,és más ennek hogy örülne,de én kicsit megijedtem.


Iskola mellett nekem kell majd mindent gondoznom,és nem hiszem,hogy menni fog.Se mosni,se főzni semmit nem tudok,mert eddig itthon mindent megcsináltak helyettem,csak az volt a dolgom hogy kitűnő legyen a bizonyítványom.


A másik pedig,hogy ha ciki ha nem,én félek este itthon egyedül.Olyan a környék,ahol sok a betörés és mindent duplán kell zárni.


4 éve van barátom,ő 25 éves.Gondolkodtam rajta,hogy megkérdezem,nincs-e kedve ha nem is ideköltözni,de esténként itt lenni velem.


Ti magatokra vállalnátok ezeket?Mit tennétek a helyembe?


2011. jún. 25. 13:21
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
82%
Idővel majd megtanulsz mindent (akár a saját károdon), egy éve én is ugyanígy voltam, mikor nekivágtam a saját életnek, mostanra meg főzök, mosok, takarítok magamra (meg néha másokra). A barátod nem rossz ötlet behívni, ha tényleg olyan környéken laktok, de a helyedben nem ijednék meg egy kis házimunkától :)
2011. jún. 25. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim válasza:
82%
Szerintem a 25 éves barátodat kérd meg,hogy költözzön hozzád,vagy ha nem,akkor heti rendszerességgel aludjon nálad. Nézd a jó oldalát,saját házad van,azt csinálsz,amit akarsz. :)
2011. jún. 25. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
60%

"Iskola mellett nekem kell majd mindent gondoznom,és nem hiszem,hogy menni fog."


Más is meg tudja oldani, napi 12 óra fizikai munka mellett is, csak akarni kell.

2011. jún. 25. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim válasza:
29%
Beszéld meg édesanyáddal hogy hajlandó fizetni-e takarítót hogy rajtad kisebb legyen a teher. Ami a betörőket illeti, ez a barátnő áthívós dolog szerintem jó ötlet, ha nagyon parás vagy tarthatsz otthon gázsprayt, illetve nem árt mindig égve hagyni pár lámpát, olyan helyre épeszű ember nem tör be ahol ég a lámpa.
2011. jún. 25. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
71%

És azon nem gondolkodtatok el, ha ennyire jól álltok anyagilag, hogy valami kisebbet nézni Neked? Vagy Anyukádék lakjanak a nagy házban Te meg egy kicsiben? Egyáltalán miért akarja, hogy külön lakj? Nem vágom...

Hány éves vagy?

2011. jún. 25. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nem igazán a takarítással van bajom,hanem azzal hogy a kertbe én nem tudom hogyan kell a növényeket ápolni,vagy mikor kell elültetni stb...persze anyu is segítene,de nem akarok a nyakán lógni.


Meg pl télen vegyes tüzeléssel fűtünk,fogalmam sincs hogyan kell használni..és egyéb ilyen dolgokra gondolok.

2011. jún. 25. 13:33
 7/19 anonim ***** válasza:
Tarthatsz kutyát is, be lehet tanítani, hogy idegenektől ne fogadjon el kaját, nem mérgezhetik meg és csak a parancsodra támadjon akkor is csak terítse le, félemítse meg az esetleges betörőt!
2011. jún. 25. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Nem állunk jól anyagilag,csak anyu rengeteget dolgozik.

Azért szeretne egyedül lakni,mert itt minden a múltra emlékezteti,az pedig szörnyű volt.Én pedig nem akarok elmenni innen,mert itt vannak a barátaim,és ez az én otthonom.

2011. jún. 25. 13:34
 9/19 anonim ***** válasza:

Én is azt mondom, hogy belejössz majd a főzésbe, mosásba, de valóban ennyire fontos ezt a házat megtartani? Nem gondolkodtatok rajta, hogy eladjátok és vegyetek nektek egy kisebb lakást egy jobb környéken?

Egy kertes házban tényleg sok a tennivaló és van olyan, amit nem fogsz tudni egyedül megcsinálni csak ha hívsz mesterembert. Azért ekkora házat iskola mellett ellátni nagy feladat. Gondolom nem csak ezzel akarod tölteni a szabadidődet. Én megértem az aggodalmad.

Ha a barátod nem tud minden este ott aludni, akkor mi lesz? Azért írom csak, mert én is félek itthon egyedül a férjem nélkül 32 évesen, pedig ez nem akkora ház és jó környék.

2011. jún. 25. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Hozzá fogsz szokni:) kezdetben nehéz lesz, mikor hogy kell takarítani, elpakolni magad után, de anyukád is biztos segíteni fog, hétvégente biztos átmehetsz hozzá, meg a barátjához enni, esetleg hozhatsz is tőlük el ennivalót (elkészített kaját), hogy ne kelljen főznöd. A bevásárlás még jó móka is, ne aggódj szerintem, bele fogsz jönni. Az esténkénti félelemhez pedig annyit, hogy akkor is betörhettek volna, ha ott van veled anyukád, akkor se vagy jobb helyzetben, mert akkor ő se tud mit csinálni. Ha rendes zárak vannak az ajtókon semmi félnivalód nincs, mert olyan házba nem szoktak betörni, amiben otthon vannak. Esetleg vehetnétek neked egy kiskutyát, hogy ne legyél annyira egyedül. Jó ötlet az is, hogy a barátodat áthívod heti rendszerességgel, 3-4 éjszakára. Egy-egy barátnőd is nálad aludhat így néha, szerintem ez nagyon jó. Meg anyukád se fog teljesen magadra hagyni tényleg, szerintem biztos szívesen átmegy hozzád főzni, takarítani, segíteni, amit kell. Hajrá!:)
2011. jún. 25. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!