Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan vehetném rá anyukámékat...

Hogyan vehetném rá anyukámékat, hogy lehessen degum?

Figyelt kérdés
Szerintem semmi problémájuk nem lenne az állattartással, kivéve, hogy azt olvastam, hogy a deguk éjszaka aktívak, tehát lehet hogy ez zavarná anyukámékat :/ Nincs olyan degu ami nappali léthez van szoktatva, és éjjel nem aktív? Ha nincs, hogy győzzem meg anyuékat? Köszi előre is! 13/L
2011. jún. 28. 19:58
 1/10 anonim ***** válasza:
Szobában tudnád csak tartani, és ráadásul a szüleidébe? Mert alapvetően, ha nem hálószobában vannak tartva, nem olyan zajosak a deguk, hogy zavarják az álmukat.
2011. jún. 28. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Az én szobámban lenne, csak azon aggódom, hátha áthallatszik hozzájuk :/
2011. jún. 28. 20:02
 3/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem is van két degum. Még akkor vettem őket mikor még anyuéknál laktam. Anyu sosem akart állatot a lakásba, aztán valahogy mégiscsak megpuhult. Ha van saját szobád, akkor ott lehetne ott nem zavarná anyukádékat sem. Nyilván bevállalod, hogy gondozod, takarítod őket. Észérvekkel gyere anyukádéknál. A degu nem igazán zajos éjszaka sem. Rágcsálnak meg mászkálnak, de nem hangosak.Én egy idő után nem tudtam elképzelni, hogy ne halljam este a rágcsálásukat. :)

Olvass a neten a deguról ott sok infót megtudsz rólluk és anyukádnak is el tudod mondani amit megtudtál róluk.

Még egy jó tanács: Csak párban vegyél degut mert nagyon unatkozik egyedül.

2011. jún. 28. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Persze, takarítást, mindent én csinálnék! :)
2011. jún. 28. 20:06
 5/10 anonim ***** válasza:
Az állattartás felelősségteljes viselkedésre és türelemre tanítja a gyerekeket. Ez hatásos érv nem?
2011. jún. 28. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Azt, hogy nem zajos állat nem mondanám....


Nekem 2 éve van 2 degum. Az első 4-5 hónapban olyan szinten nem tudtam tőlük aludni, hogy tiszta idegbeteg voltam nappal az alváshiány miatt. Egész éjjel csak azt hallottam, hogy zörögnek, ugrálnak, rágcsálnak mindenfélét, felmásznak a ketrec tetejére aztán lecsúsznak a rácsokon. Már próbáltam azt is, hogy éjjel ment a tv jó hangosan, hogy ne halljam őket, de ez se vált be. Borzalmas volt! Aztán mondtam, hogy nekem elegem van, aludni szeretnék!! Azóta kint laknak a nappaliban a kövön a sarokban.


Pedig általában a zajokra nem kelek fel, mert a kutyám is velem alszik, ő is jön megy a padlón éjjel, kopog a körme, ráadásul horkol is.


Én azt mondom, hogy a szobába nem érdemes őket berakni magad mellé, főleg ha olyan kis kedves állatokat fogsz ki mint az enyémek. :)

2011. jún. 28. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
A gond az, hogy a szobámon kívül máshova nem tudom tenni, ugyanis panelházban vagyunk :S
2011. jún. 28. 20:18
 8/10 anonim ***** válasza:

Nekem is volt 3 degum, egyáltalán nem csaptak nagy zajt, csak az első 3-4 napban. Aztán szépen, lassan lenyugodtak :) A szüleim szobája pont szemben van az enyémmel és sohase panaszkodtak hogy nem tudnak aludni tőlük. Meg se hallották, pedig három degu volt... amikor elmentek (valami járvány :( ) akkor hetekig nem tudtam aludni, olyan csend volt... :/

13/L

2011. jún. 28. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Akkor csak nekem van 2 ilyen rosszaságom. :DDD
2011. jún. 29. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem van kettő, de "egy szót se szólnak" éjszaka, ellenben nappal erősen aktívkodnak!
2018. ápr. 10. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!