Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tartsam a szavam, vagy felesle...

Tartsam a szavam, vagy felesleges pénzkidobás? Ti mit tanácsolnátok?

Figyelt kérdés

Apósomról tudni kell, hogy beteges gyűjtögető (már tényleg a beteg kategória). Tele van anyósomék kertje minden sz@rral, a lyukas abroncstól kezdve a szétesett wartburgon át az ndk-s centrifugáig, van ott minden. Ehhez képest egy szeméttelep gyönyörű hely :)

Anyós már évek óta könyörög apósnak hogy tegyenek rendet, de semmi.

Pár napja felajánlottam neki telefonon, hogy hívatok roncsszállítót, konténert, viszünk pár havert, és teljesen rendbetesszük a kertet, amolyan szép kertecskét csinálunk belőle.

Telefonon nem tudta, hogy köszönje meg, de mikor személyesen beszéltem vele, vágta az arcokat. Jól tudok olvasni az emberek arcáról, ez nála a következő szituációt jelenti: mi pakolunk a konténerbe, apósom meg üvöltve rohangál fel-le, és visz mindent vissza a helyére.

Anyósom dolga lenne hogy ezt megakadályozza, de nem fogja, tudom előre (pedig após háta mögött persze mindig megy a szöveg hogy minden anyós nevén van, ő a főnök).

A párommal éppen a saját házunkat alakítjuk, így egyébként is nagy kiesés lenne ez nekünk... de ha már megcsinálnám, akkor megcsinálnám. Miért fizessek azért, hogy 3 szemétdomb helyett csak 2 legyen az udvaron?


Szerintetek lépjek vissza?


2011. júl. 4. 08:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Hú nem nagyon értem, hogy Neked mi közöd van az ottani rendetlenséghez. Ha anyós vagy bárki panaszkodik is, akkor sincs. Ha felhívnak, hogy menjetek segíteni, mert ők úgy gondolták, hogy a lomok megérettek egy kidobásra, hát szíves örömest segítek nekik, de e nélkül nem tennék semmit.

Biztos van nektek is 1000 olyan dolgotok , amit apósod anyósod lomnak vél. Hát te mit szólnál hozzá, ha egyik reggel beállítana hozzátok egy konténeres autó kíséretében az apósod, hogy na akkor ezeket kidobjuk???

Szóval szerintem fújd le a dolgot, és várd meg azt az időt, amikor após és anyós egyetemben kérik a segítségeteket.

2011. júl. 4. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

:D Egyszerűen felajánlottam anyósnak a segítségem, aki már az idegbaj szélén áll, mert egy barátnője se hajlandó szeméttelepre látogatni.

A lom az lom.

Rossz szerszámok, törött lábú székek, lyukas fazekak, szétrohadt bútorok, elszakadt póráz két részletben, penészes cipők, és a múltkor mikor belekotortam kicsit, még egy doboz félig lebomlott gázálarcot is találtam :D

Természetesen ezeknek nincs helye, dombokban hevernek a kertben, mint a szeméttelepen.

2011. júl. 4. 08:26
 3/11 anonim ***** válasza:

Természetesen lépj vissza. Az ő dolga, mi van az udvarán. Nem tudhatod, milyen kötődése van hozzájuk.


Nagymamám mesélte:

Az anyukájának volt egy fakanala, ami szinte teljesen használhatatlan volt, mert már alig két centis volt a feje, annyira el volt kopva. Többször mondta neki, hogy miért nem dobja ki, hiszen semmire sem jó, de az anyukája nem dobta ki.

Aztán egyszer mikor meglátogatták őket a gyerekekkel, és kiment nagymamám segíteni főzni, fogta a fakanalat és beledobta a sparheltbe a tűzbe. Az anyukája meg könnyekben tört ki, merthogy azt a fakanalat ő a nagymamájától örökölte.


Tanulság: ne avatkozz bele más életébe. Lehet, hogy neked az egy szemétdomb, de apósodnak kincstár. Akár csak az érzés miatt. Az ő telke, az ő dolga. Egyedül anyósodnak van joga ebbe beleszólni.

2011. júl. 4. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Ja hát após nem fogja azt mondani soha hogy dobják ki ezeket. Van egy ilyen betegség, mániákus gyűjtögetés. Hát ő már a végstádiumban van :)

Még a lyukas zoknijait is elteszi, hogy jó lesz az még valamire.

2011. júl. 4. 08:28
 5/11 A kérdező kommentje:

Jó, hát ha ti mondjátok, lemondom :)

Csak anyósnak akartam élhető körülményeket teremteni.

Ő kidobná őket nagyon szívesen, egyszerűen csak gyáva apósom elé állni, és megmondani neki mi lesz.

Ugyanúgy ahogy gyáva pszichológushoz vinni, ugyanis gyógyítható ez a betegség :/

2011. júl. 4. 08:31
 6/11 anonim ***** válasza:

első vagyok:


Tudom, hogy jó szándékkal mennél. Gondolom ilyen helyen már az állatok is megjelennek. Elhiszem, hogy segíteni akarsz. Abba azonban gondolj bele, hogy ha kidobjátok ezeket a "lomokat" abban, ha te is részt veszel, akkor apósod részéről TE leszel a hibás. Rád fog mindenért a legjobban neheztelni. Te "csak" a menye vagy. Nem hiszem, hogy szükséged lenne egy háborúra.

2011. júl. 4. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Az anyóst sajnálom, de akkor is az ő feladata lenne odaállni a férje elé és azt mondani, Pisti ez így nem mehet tovább. Ha te beleszólsz, akkor te leszel az, aki mindenbe beleüti az orrát, amihez semmi köze. És igazuk is lenne. Oldják meg maguknak ezt a problémát. Esetleg később ha lesz gyerek, akkor meg lehet mondani az apósnak, hogy nem viszed át, mert veszélyes az udvar. Lehet, hogy akkor elpakolná.
2011. júl. 4. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Apósom eddig is rühellt, mert anyósom utálja az ő fiait (meg is lehet érteni), engem viszont imád, és sokkal előrébb rak engem mint őket. Meg ő még régimódi. Nem tetszik neki hogy a tutyimutyi párom mellett én vagyok a főnök, és meg mertem lépni olyan dolgokat, amiket a párom sose, így gyorsan lett saját ház. Az sem tetszik neki hogy mindenről van saját véleményem, és meg is osztom mindenkivel, nem elnyomott háztartásbeli vagyok aki meg se mer szólalni az ura mellett...

Így apósommal nagyon nincs hova romlania a kapcsolatnak :)

2011. júl. 4. 08:46
 9/11 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem állj oda elé és nyíltan mondd meg neki, hogy elviteted de csak ha tényleg akarja. Ha most szó nélkül visszalépsz azt fogja mondani, hogy nem segítettél csak ígérted.
2011. júl. 4. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, nyert a többség :)

Akkor hagyom anyóst tovább főni a levében :D

2011. júl. 4. 08:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!