Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak, ha az anyám...

Mit csináljak, ha az anyám dugiba iszik?

Figyelt kérdés
Apu már próbált vele többször is beszélni,de mindig felhuzta magát,hogy miért fogjuk ezt rá,mikor ő egy körtyot nem iszik.Az ilyen sok veszekedésből,már inkább ráhadjuk apuval.És van még valami.Van egy srác akivel szeretnék elköltözni,de anyu ellenzi,és tilt tőle.Igaz nem egy szépség a srác,és ez is a bajuk,de nekem amennyire nem tetszik annyira szelemes vagyok most bele.És mindenki ellene van.20 vagyok.Adjatok tanácsokat mindkét témaban!!Köszönöm előre is
2008. febr. 27. 11:57
1 2
 1/12 anonim válasza:
100%
Hat en mindenkepp azt ajanlanam hogy beszelj anyukaddal hogy te mar felnott vagy es hogy beismered hogy nem valami gyonyoruseg a baratod de te szereted es ez fontosabb mindennel es szerintem megerti hogy te ot szereted es elkoltoznetek de attol meg anyukad igazan az eleted resze maradna jah es az ivassal kapcsolatban egyszer rajta kellene kapjad es akkor is beszelned kellene vele hogy neked ez nem jo meg hogy te szegyelled meg te nem akarod hogy anyukad ilyen legyen szerintem megerti soksikert hozza!Es sok boldogsagod a baratoddal es jol figyelj anyukadra!Puszillak egy 12 eves lany
2008. febr. 27. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Szia te csajszi:) Köszi szépen a válaszodat.12 évesen szépen megfogalmaztad,és aranyos vagy naogyon.Remélem boldog leszek.Legyél te is az,és mindig kerüljön ki téged a rossz!!!! Puszillak én is!!! SZia
2008. febr. 27. 13:15
 3/12 anonim válasza:
100%

Szerintem adj ultimátumot anyádnak.

Vagy abbahagyja az ivást, vagy pedig úgy költözöl el hazulról, hogy rá sem nyitod az ajtót.

Szerintem beválna.

Amúgy húsz évesen már ne szóljon bele az életedbe. Elgondolkozva ezeken a dolgokon, lehet hogy azért ellenzi, és tiltja, mert akkor érezné ahogyan ő öregszik, és nem képes elfogadni, hogy felnőtt a gyereke.

Sajna sztem ez minden szülőben valahol benne van.

2008. febr. 27. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
100%
Sajnos nagy valószínűséggel alkoholista. Vannak nagyon jó oldalak, önsegítő csoportok ahol TE kibeszélheted magad, éás hasonló emberekkel találkozhatsz. Ilyen az anonim alkoholisták gyermekeinek ACSE, csoportja, ami jelenleg csak Pesten működik. Az anonim alkoholisták hozzátartozóinak csoportja, országosan több helyen működik. Ők el fogják mesélni, hogy ezt ők is megélték, eldugták az italt, fenyegedték az alkoholistát, elköltöztek stb. Neked van szükséged segítségre, ne akard mindenáron anyukád élethelyzetét megoldani. Próbálj beszélgetni vele....De TE magadnak keress segítséget. ( Sajnos a tapasztalat... )
2008. febr. 27. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarlak elkeseríteni, de ha anyukád alkoholista, ráadásul nem ismeri be, hiszen zugivó, akkor te nem igazán tudsz neki segíteni. Az ultimátummal sajnos valószínűleg nem mennél sokra. Legfeljebb végleg elköltözöl és elveszted a szüleid. De szerintem egy rossz anya is jobb, mint a semmi. Szerintem fogadd el őt ilyennek. És inkább te ne legyél majd ilyen, hogy a te gyerekednek már ne kelljen ezt átélnie!
2008. febr. 27. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Az én anyukám is alkolista. Ő is dugiban ivott előszőr. Aztán egyre többet ivott. Aztán szépen végig néztem hogy megy tönkre.Én is 20 éves vagyok. Sajnos az alkohol elvette az eszét. 15 évesen elhagyott és mamámhoz kerültem. Te még jobb helyzetben vagy mint én. Azt ajánlom gondold át a költözést. Nem mondom hogy költözz el mert az a te dolgod. Csak én nekem annyira tönkretette az életem hogy tönkrementem idegilek. Már két éve nem beszéltem vele. És megmondom őszintén nem érdekel. Tudom az anyukám de nem tudom szeretni. Azt mondom mond el neki hogy mit érzel. Sajnos nem sok esély van rá hogy meggyógyuljon. DE valami nyomja anyukád szivét, olyan gondja van vagy volt ami ehhez vezetett. Sok sikert!!
2008. febr. 27. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat!! Hát csak sejteni tudom,mi vezette ideáig!!
2008. febr. 27. 19:25
 8/12 anonim válasza:
100%
Na és milyen az apukád?Vele nem tudod megbeszélni?Van munkád,vagy még tanulsz?Szerintem az a felnőtt aki önállóan is fenn tudja magát tartani.Az ,hogy egy kapcsolatba menekülsz nem oldja meg az anyukád gondját,próbáld megtudni miért iszik.Borzasztó lehet egy gyereknek ilyen légkörben élni.Egy anyuka
2008. febr. 29. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

az h kivel akarod leélni az életed és kit szeretsz,azt egyedül Te tudod és érzed, és tök mindegy,h a srác egy kvazimodo vagy a világ szépe, az a lényeg Ti mit éreztek egymás iránt...20 évesen már nyugodtan megkezdheted önálló életed!!!

Anyud,h titokban iszik ,valszeg valamilyen lelki probléma vezette ide, és ha fenyegetőzől,h elhagyod stb, még többet ártasz neki,még jobban fog inni,meg kell tudni a bajok okát(nem lesz könnyű).alholizmus betegség,melyből ki kell gyógyulnia..nem lesz könnyű út,mellé kell állnod, meg Apudnak is!! vigyázz magadra!!

2008. márc. 3. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát sajnos anyukáddal kapcsolatban csak egy dolgot tudok mondani.Nagyon sokat tanulok a témával kapcsolatban, mert most irom a szakdogámat ebből.Egy dolgot tehetsz csak.Hagyod inni.sajnos az aloholistáknak a pia gógyszer ami nélkül nem tud élni.Neki kell eljutnia arra a szintre hogy bevallja magának, hogy alkoholista.Probálj meg vele lelki életet élni.Kutakodd ki mi miatt iszik, de persze ne hozdd fel a piát, mert megsértődik.

Valószínüleg a párodat is azért nem viseli el, hogy valamibe beleköthessen.

Szerintem jobban tennéd ha tényleg elköltöznél, de attól lehet, hogy anyukád jobban fog inni. Az a baj, hogy nagyon nehéz ezekkel az emberekkel, mert ők nem látják reálisan a dolgaikat.Birzalmasan sok türelem kell a mellettük élőknek, de ez sem megy évekig.Ha bemész a családsegítőhöz ők tudnak neked tanácsokat adni, de sajnos ezt sem te, sem apukád nem oldhatja meg helyette.Kényszerithetitek elvonóre de nagy valószínű, hogy idővel visszaesik.kitartás! sok sikert!

2008. márc. 4. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!