Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy a fiatalok...

Miért van az, hogy a fiatalok ha megismerkednek valakivel, és tudják, hogy valami miatt a szülők elleneznék azt a kapcsolatot, rögtön titkolózni kezdenek?

Figyelt kérdés
2011. júl. 8. 08:31
 1/10 anonim ***** válasza:
93%
Gondolom pont ezért. Mert nem akarnak konfliktust. Bár előbb utóbb úgyis ki fog derülni a dolog, de hát az emberek már csak ilyenek, szeretik a kellemetlen dolgokat minél tovább halogatni.
2011. júl. 8. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

2 dolog van.

az egyik hogy a szülőknek nincs igazuk és azért titkoloznak.

A másik mikor tudják hogy gaza van a szülőnek de egy titkos kapcsolat nagyon izgalmas.

Anyunak volt ilyen kapcsolata,amint a szülők rábolintotak rögtön szétmentek,mert az ugy már nem volt érdekes.

2011. júl. 8. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
78%

Mert nincs még annyi vér a pucájukban, hogy odaálljanak a szülő elé és felvállalják. Vagy hogy legalább elgondolkozzanak azon, hogy vajon miért ellenzi a szülő. Legtöbb esetben ugyanis be lehet látni, hogy a szülőnek van igaza.


Én akkor titkoltam a kapcsolatom, amikor 16 évesen 26 éves pasim volt. Nem vagyok hülye, tudtam, hogy vége lesz. De nem volt kedvem siettetni a végét.

2011. júl. 8. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
82%
Mert ki vannak szolgáltatva a szülőknek (anyagilag pl.). Lehet bármilyen nagy a szájuk, kiállhatnak a kapcsolatuk meg a párjuk mellett, de ha a szülő komolyan gondolja az ellenzést, eléggé meg vannak lőve, ha nem tudják önállóan eltartani magukat. Lehet durcizni, de kérdés, hogy megéri-e pl. abbahagyni a sulit és dolgozni, hogy elmondhasd, hogy eltartod magad - mindezt egy kezdődő kapcsolat kedvéért, amiről azt se tudod, működni fog-e, aztán utána egész életedben bánod, hogy elszúrtad. (Rosszabb esetben kényelmi szempontok vezérlik, lusta dolgozni.) VAGY egyszerűbb titkolózni, amikor a kecske is jóllakik meg a káposzta is megmarad.
2011. júl. 8. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Mosolygok is, meg szomorú is vagyok.

Mosolygok rajta, hogy vannak rajtam kívül is olyan "hülyék", akik így próbálják eltitkolni problémás kapcsolatukat, annak ellenére, hogy eleve tudják, hogy ez valami miatt nehéz lesz!

Szomorú is vagyok, mert én is belecsöppentem ebbe a hibába, iszom is a levét még mindig, mert a szüleim azóta sem bocsátották meg.

2011. júl. 8. 08:57
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
hármat tippelhetsz...
2011. júl. 8. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%

Tudod miért nem kedves kérdező???Azért hogy ne pofázzatok bele és meg maradjon a maguk kis magán szférája csupán ezért!Neked jó lenne ha egy másik felnőtt ember egy folytában bele ugatna a magán életedben?Nem!Akkor miről beszélünk?

Ha az a gyerek felnőtt és elmúlt 18 akkor azt csinál a kapcsolatában amit akar,és senki nem veszi jó néven ha bele piszkítanak a magánéletében.Az hogy valaki 18 éves vagy 20 attól még lehet komoly gondolkodású és lehetnek komoly érzelmei,nem tudom hogy egy két szülő hogy jön ahhoz hogy bele szóljon más magánéletében még ha a gyerekéről is van szó...


Egy szülő!

2011. júl. 8. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Mert ha nem tennék akkor szétválasztanák őket. Ergo ha a szülők nem elleneznék akkor nem kéne titkolózniuk. Természetes hogy egy szülő mindentől óvná a gyermekét de ez lehetetlen vannak döntések amiket egyedül kell meghozniuk még akkor is ha a döntés esetleg rossz mert azokból is tanulunk valamit és azok tesznek tapasztaltabbá erősebbé. Meg kell bíznunk a saját gyerekeinkben mert másképpen mi sem várhatunk el bizalmat tőlük. Ez a dolog kölcsönös alapokra épül.
2011. júl. 8. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Mert a szülők rossznak ítélik meg a kapcsolatot de a gyereknek jó. bár bizonyos korig nincs is értelme ilyenről beszélni. sokan féltik a kis csemetéjüket és gyerekként akarják őket látni még jó sokáig. ami a szülőnek lehet jó, de a gyereknek halál ciki.
2011. júl. 8. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Tisztelt Válaszadó!(A válasz megírásának időpontja: tegnapelőtt 09:28)

Úgy gondolom, a kérdésem feltevése nem jogosíthatja fel, hogy ilyen bunkó módon válaszoljon egy teljesen normális kérdésfeltevésre!

Egyébként úgy ítélem meg a válaszából, hogy hiába írta úgy alá:Egy szülő! - még nem az :)

Természetesen sok mindent elárul egy válaszadás az emberek személyiségéről, hozzáállásáról másokhoz.

Azt hiszem, rossz kérdést tettem fel, mert valójában arra lettem volna kiváncsi, hogy lehet hazudozás nélkül megmondani a valóságot úgy, hogy a szülőkkel való jó kapcsolat is megmaradjon. Az életben bármi történhet még,lehet hogy rosszul választok, jó, ha a gyökerektől mégsem szakadok el.

2011. júl. 10. 08:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!