Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anya alkoholista lesz?

Anya alkoholista lesz?

Figyelt kérdés
Kb. 1 éve kezdődött, hogy anya néha-néha esténként elkezdett borozni. Most már minden este megiszik 1 literrel. És hiába próbálom meggyőzni, hogy ennek így nem lesz jó vége, én vagyok az idióta... Mit tehetek érte?
2011. júl. 9. 02:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
már rég az...
2011. júl. 9. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nem lesz... már az.
2011. júl. 9. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
hány éves vagy?
2011. júl. 9. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Mi az oka, hogy inni kezdett? Ha nem az a fajta, hogy: gyerek, kussolj, és maradj a szobában, ne lássalak, ne halljalak, meg nem hallgatlak, hanem az, akivel lehet értelmesen beszélni, akkor ülj le vele, és derítsd ki, aztán együtt próbáljátok megoldani a problémát. Az is egy nagy előrelépés lenne, ha megértetnéd vele, hogy ha most nem hagyja abba, később sokkal nehezebb lesz. Egy év még talán nem viseli meg annyira, de fejben már most függő...
2011. júl. 9. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
51%
Aki minden nap, csak ugy, megszokasbol iszik, az mar alkoholista.
2011. júl. 9. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Próbálj segítséget kérni közeli rokonaitoktól : anyukád szüleitől, testvéreitől... MINÉL GYORSABBAN!...
2011. júl. 9. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Hú! Van itt egy pár érdekes hozzászólás, ami nem teljesen igaz.

Ha nem tud meglenni a napi italadagja nélkül valaki, akkor alkoholista, mivel az alkoholizmus függőség. Ha valaki szeret inni, de nem okoz neki gondot, ha nem jut hozzá, az még nem függő, hanem szeret inni, ennyi.

Viszont anyukádnál eléggé úgy tűnik, hogy már nagyon hozzászokott a napi egy liter borhoz és nagyon nem jó irányban halad.

Jó lenne tudni, hogy mi váltotta ezt ki belőle, akkor talán könnyebb lenne neki segíteni.


Bár az egyik tatám, mióta az eszemet tudom, szinte minden nap megivott három-négy felest egész napra elosztva, soha senki nem látta részegen, nem volt igazán függő, mert ha éppen nem sikerült olyan pálinkát venni, amit szeretett, nem ivott és kész. 90 éves koráig élt jó egészségben.


Akkor van baj, ha eluralkodik az emberen és szenvedéllyé válik az ivás.

2011. júl. 9. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 bromkrezol válasza:
Eleinte az ember falaz, az anya meg fogadkozik, aztán megy a dolog tovább. Lepusztul az otthon, anyagi csőd, hitelek, először az áramot kötik ki, aztán jön a fűtés. Karácsonykor hideg, kaja nincs, van helyette részeg szülői lehelet, tompa tekintettel. Le kell lépni otthonról, amilyen gyorsan csak lehet, és a saját lábadra állni. (Érettségi után leléptem, egyetemre mentem. Belehúztam a tanulásba, hogy legyen ösztöndíjam és mellette, ha kellett dolgoztam.) Időközben anyám elment elvonóra, párszor visszaesett, vagy 10-15 év kellett neki, hogy talpra álljon. Elég gyakori ez a dolog Magyarországon, csak nem beszélnek róla. Megkeményíti az embert, vagy tönkreteszi.
2011. júl. 9. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Szerencsére csődbe nem fogunk jutni, mert apa tart el minket. Anya a fizetését csak magára költi...

Igazából tudom mi az oka, rossz gyerekkora volt, de hogy lehet hogy ilyen későn jön ki ez rajta? Már 30 éve volt...

Na mindegy megpróbálok segítséget kérni a szüleitől, de igazából senkire sem hallgat.

2011. júl. 9. 20:54
 10/12 bromkrezol válasza:
100%
Az emberek okokat keresnek, de ha mélyebben belegondolsz, tulajdonképpen mentséget keresel a számára. Kicsit kemény lesz amit mondok: szerintem az alkoholisták azok az emberek lesznek, akik gyávák ahhoz, hogy megöljék magukat, de az élettől meg félnek. Marad a köztes lét, ahol a probléma a napi adag ital semmi egyéb. Egyébként attól sem kell megrémülni, ha a szeretem, megakarom menteni, miért teszi ezt velem, útálom, bár csak ne ő lenne az anyám... és még sorolhatnám, szóval tág határok között változik az ember viszonya. Lényeg az, hogy ha egy alkoholista magától nem lép ki az ördögi körből, akkor senki sem fogja onnét kiszedni. Ez azért fontos, mert gondolom, minden tőled telhetőt megteszel anyukádért, de nem szabad az esetleges kudarc miatt magadat okolnod. Az ilyen emberek sajnos a gyerekeik jövőjét falják fel...
2011. júl. 9. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!