Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehet sajnálni igazán, azt...

Lehet sajnálni igazán, azt aki öngyilkosságot követ el? Ugyanannyira, mint egy másik embert aki nem saját kezűleg vet véget az életének?

Figyelt kérdés
Azokra az esetekre gondolok, amikor nincs konkrét oka a depresszión kívül a tettének, csak mély depresszióról van szó. Tehát semmi egészségi probléma, fogyatékosság, anyagi ügyek nincsenek a háttérben.
2011. júl. 9. 23:38
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
97%
Miért ne lehetne?
2011. júl. 9. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Én esetükben inkább a hozzátartozókat sajnálom.
2011. júl. 9. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
95%

Persze, hogy lehet!

Más kérdés, hogy fel nem tudom fogni, mi lehet az ok akkor, ha egészség, anyagiak rendben...

Talán ha valaki elveszti mondjuk az egész családját egy autóbalesetben, vagy meghal a gyereke, és úgy érzi, értelmetlen az élete, akkor még elfogadható.

De pl. csak egy szerelmi csalódás miattit nem tudok megérteni.

2011. júl. 9. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Igen, lehet...

Sajnos tapasztalatból tudom, mert a családunkban történt pár éve egy ilyen haláleset. Hatalmas csapás volt mindannyiunknak...

2011. júl. 9. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
96%
Lehet.
2011. júl. 9. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
21%
Nem hiszem, hogy tudnám őket sajnálni.Azt viszont biztosan tudom, hogy ezeket az embereket egy szóval le tudom írni:Gyávák.
2011. júl. 9. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
49%

Nagyon szélsőséges esetben tudom csak azt mondani, hogy lehet sajnálni egy öngyilkost. Nem ismerek ilyen konkrét esetet sajnos..

Ha marad valaki utána, akinek ezzel fájdalmat okoz, akkor az önzése elhomályosít számomra minden indokot.

Ha másnak ugyan nem okoz bánatot, de nem elfogadható számomra az öngyilkosság oka, akkor szimplán csak szánom, amiért gyáva volt megoldani a problémáját és élni.

A környezetemben sajnos sok olyan személy él/élt, aki öngyilkos lett, és az utánuk maradók minden esetben életre szólóan megkeseredtek, magukat vádolták, és tönkrement az életük. Közvetlen közelről is érintett ilyen ügy, családon belül, néhány pedig a barátaim családjában. Csak haraggal tudok gondolni azokra az emberekre, akik itt hagyták szeretteiket az érzéssel, hogy megakadályozhatták volna a tragédiát, ha jobban vigyáznak, és a problémáik sem lettek volna megoldhatatlanok, egyszerűen csak ezt tartották könnyebb döntésnek. Ha a családom meghalna, én megölném magam, beismerem. Addig azonban bármilyen tragédiát átvészelek miattuk! Mert jobban szeretem őket magamnál!

2011. júl. 9. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
28%

Én inkább gyávának tartom őket,de nem tudom sajnálni azt aki öngyilkos lesz. Más mit nem adna azért,hogy egészségesen élhessen.Sokan sokkal keményebben élnek,és mégsem gyávák..

Én nagyon tudom sajnálni azokat akik balesetben,betegségben halnak meg..

2011. júl. 10. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
12%

Akik szomorúak, azok saját magukat sajnálják. ott hagyta őket valaki, akit szerettek. Ez az ember önző, gyáva volt, és aki ezt megteszi, nem is érdemli meg az életet! én lenézem őket!

ha egy nekem fontos személy tenne ilyet, akkor is gondolnám hogy önző és gyáva, de magamat okolnám, hogy miért nem figyeltem rá jobban..

És természetesen teljesen más, mint ha nem öngyilkosság miatt halt volna meg.

2011. júl. 10. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Igen,tudom sajnálni,mert voltam depresszios és ismerem az érzést amikor fel akarsz adni mindent.Lehet gyávaság vagy önzés de mivel az illető beteg nem tudok rá haragudni.Az ilyen beteg ember nem ugy látja a dolgokat mint egészséges társai,nagyon sok esetben ezt lázja végső megoldásnak.

Nekem sikerült meggyogyulnom teljesen,ehhez nagyon kellet a család támogatása,az orvosom és jomagam, hogy akarjak meggyogyulni.

2011. júl. 10. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!