Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy családban az idősebb...

Egy családban az idősebb generáció női (általában) tagjai miért tartanak mindent rossznak, amit más csinál (ahogy ő megszokta, és nem úgy ahogy a családtagok csinálnák)?

Figyelt kérdés
2011. júl. 10. 12:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%
Pont azért mert ők másképp szokták meg. Egy idő után aztán beletörődnek hogy másképp is lehet csinálni, és az sem rossz.:) Nagymamám ép ilyen volt. Ma már inkább érdeklődik hogy egyes dolgokat mi hogy csinálunk, mert ő csak 1 féle képpen tudja.:D
2011. júl. 10. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
67%

Biztos úgy gondolják, hogy ők már mindent jobban tudnak, illetve ha elismerik, hogy a másik módszere is, azzal bevallanák, hogy nem ők csinálják a legjobban.

Hiúsági kérdés.

2011. júl. 10. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
84%
a idosebb generacios nok csinaltak minden hazimunkat a csaladjuknak. Ok lattak el oket, tehat ugy erzik nekik meg van a gyakorlat, tudas. Onekik meg nehezebb volt, nem volt annyi haztartasieszkoz. Mi mar maskeep, konnyebben, gyorsabban csinaljuk.
2011. júl. 10. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
78%
beszűkültek, nem gondolkoznak azért
2011. júl. 10. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem. Többnyire az anyukák, anyósok, nagymamák ilyenek. Mégpedig azért, mert azt szokták meg, hogy ők irányítanak, azért ha megnézel egy családot, az otthoni teendőket jórészt a nők irányítják, mert a férfi dolgozik. A háztartást, a gyerekkel kapcsolatos dolgokat, a pénzkezelést stb.stb. Annyira beléjük ívódott az irányítás, hogy később, amikor már el kéne engedni a gyerek kezét, sem tudják ezt megtenni és magukat tapasztaltabbnak gondolván próbálják terelgetni a gyereket, unokát. És mivel makacsak is többnyire, ha jön az ellenállás, annál jobban próbálják, ahelyett, hogy leállnának. Ez egy nagyon rossz tulajdonság, nagyon remélem, hogy nem leszek ilyen a gyerekemmel szemben, igyekezni fogok, hogy ne legyek sárkány anya és anyós.
2011. júl. 13. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem ez egy emberrel született dolog.

Az pedig az illető inteligenciájától függ, hogy hogyan reagálja le. Van aki nem szólal meg, de gondolja, hogy hogy lehet ezt ilyen fonákosan csinálni, míg más megjegyszi (azt is lehet különféle formában)

Ha belegondolok már a gyerekeinknek is mikor kicsik játék közben is mondjuk, hogy fogja, hogy rakja stb, rossz nézni néha ahogy csinálják. OKé még ügyetlenebbek, dehát vannak ilyen felnőttek is. Én máris edzem magam, hogy ne szóljak majd bele mindenbe ami igazán nem lényeges, hogy ne legyen ez... Nem hiszem, hogy olyan vagyok, de észre észreveszem magamon. Szerintem más is megtenné, ha magába nézne, onnantól kezdve pedig akarat kérdése, hogy mennyit ad ki magából.

2011. nov. 18. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
78%

Sokféle okból. A lényeg: a személyiségük idővel bemerevedik, és ezért nem tűrik a változást. Van, aki azért, mert alapvetően butuska, gyönge vagy kényelmes és már fiatalkorában sem kérdőjelezett meg semmit: amit az idősebbek csináltak, az úgy volt jó, neki esze ágában sem volt változtatni rajta - de nem is engedi azt, hogy más változtasson rajta, mert akkor rá kéne döbbennie, hogy LEHET, hogy ő nem jól csinálja.


Van, aki azért, mert valamit jól csinált az évek hosszú során, és úgy begyakorolta, hogy zsigerből meg tudja csinálni - ezért aztán egy idő után azt képzeli, hogy ő, és csakis ő tudhatja a legjobban.


Vannak, akik nagyon rosszul tűrik az öregedést, és attől félnek, hogy ha megöregszenek, rájuk többé semmi szükség nem lesz - ezért aztán a munka frontján (bármely munkáról legyen szó, házimiunkáról is) nem engednek. Más nem csinálhatja jobban, mert akkor a végén még kiderül, hogy aki jobban csinálja, arra van szükség, rájuk nincsen.


De nem csak a nők viselekdnek így - az ún. kényszeres, rugalmatlan, kockafejű férfiak is, kivált, ha megöregszenek.

2011. nov. 18. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez az ember természetétől függ. Nagymamám teljes mértékben ilyen. Ha valami nem úgy van, ahogy megszokta, ahogy elképzeli, az rossz, és azonnal bele is szól mit hogy kéne másképp csinálni.
2011. dec. 2. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
94%
Engem a szüleim úgy neveltek hogy legyek mindig nyitott az új dolgokra és ne legyek olyan mint amilyenekre a kérdező gondol olyan gyöpös besavanyodott szűk látókörű ember.
2011. dec. 2. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert egy családban általában a nők irányítanak. Ők kezelik a kasszát, vezetik a háztartást, nevelik a gyerekeket. Tehát a családról többnyire az anya gondoskodik. Sokan emiatt úgy gondolják, hogy mindenhez értenek, mindent jobban tudnak. Persze tévesen. De szerintem ez az oka.
2012. jan. 24. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!