Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Rosszindulatú, elviselhetetlen...

Rosszindulatú, elviselhetetlen, háklis házisárkány vagyok?

Figyelt kérdés

Férjem szülei és én totál mások vagyunk. Ők mindenbe beleszólnak az életemben/életünkben. Az én családomban ez nem volt divat sosem.

Pl. ne fogyjak le túlságosan (2 gyerekszülés után ugyanolyan vékony vagyok, mint voltam a terhességek előtt), mert eltűnik a cicim. Menstruálok-e már? Szexelünk-e a férjemmel?

A gyereknevelés is azt gondolják, az ő dolguk. A nagyobb gyerekemnek a férjem gyerekkori poharából kell innia. Mindenáron etetni kell a gyerekeket, akkor is, ha nem kérnek enni. Bilire kell szoktatni már 1 évesen, mégpedig úgy, ahogy ők csinálták annak idején. Esténként, mikor itt vannak, ők viszik a gyerekeket fürdeni, kivétel nélkül (heti 2-3-szor). Ugyanakkor nem szónak rá a gyerekekre, ha valami rosszat csinálnak. Az nem az ő dolguk, csak az, hogy szeressék, kényeztessék a gyerekeket.

Ha esznek valamit, és megkínálják Apát, akkor milyen édes a gyerek, adjál még Apának. Az eszükbe sem jut, hogy adjál Anyának is egy falatot. Ha Apával

mennek a gyerekek valahová, akkor az milyen klassz, fantasztikus! Ha Anyával, akkor semmit sem szólnak.

Túlérzékeny vagyok? Egy borzasztó nőszemély? Ne kíméljetek!


2011. júl. 13. 14:09
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy. A gyereknevelésről sürgősen szoktassátok le anyósékat, ha ez zavar. Az, hogy apával kicsit elfogultabbak, viszont abszolút érthető. Ő a gyerekük.
2011. júl. 13. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
100%
Fuuuh.. én már elzavartam volna őket. Miért akarnak ennyire belefolyni az életetekbe? Szerintem le kéne őket erről szoktatni, lehet hogy az elején sértődés lesz a vége, de azért nektek is van magánéletetek. Nem mindegy, hogy elkényeztetik a kölyköket és csak azt csinálják majd, amit a nagyiék mondanak, vagy kicsi sértődés lesz belőle és akkor mégis rátok fognak hallgatni..?
2011. júl. 13. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk dettó ugyanez a helyzet...de le kell tényleg őket állítani, mert semmi közük a dolgaitokhoz. Én nálad tuti nagyobb sárkány vagyok, mert én le is oltom őket :D
2011. júl. 13. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
100%
állítsd le az anyósékat minél hamarabb mert a végén a gyerek lesz elkallódva :S meg csak a nagyszülőkre fog hallgatni:S és ha a férjeddel ezt megbezsélnéd?? mondja el ő az anyjáéknak hamár ő az atyaúristen hogy vegyenek vissza mert a te szüleid nem csinálják ezt!
2011. júl. 13. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
100%

Fontos kérdés, hogy a férjed mit szól a szülei viselkedéséhez... Őt is zavarja? Mert akkor neki kéne velük megbeszélni, hogy kicsit húzódjanak "hátrébb".

Ha őt nem zavarja, akkor ezt először nektek kéne átbeszélni.


Egyébként megértelek, olyan szinten belemásztak a ti családotok életébe, ahogy nem kéne.

2011. júl. 13. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
100%
állítsd le az anyósékat minél hamarabb mert a végén a gyerek lesz elkallódva :S meg csak a nagyszülőkre fog hallgatni:S és ha a férjeddel ezt megbezsélnéd?? mondja el ő az anyjáéknak hamár ő az atyaúristen hogy vegyenek vissza mert a te szüleid nem csinálják ezt!
2011. júl. 13. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
100%

El sem tudom képzelni, hogy hogy bírod ezt elviselni! Én már régen elzavartam volna őket, úgy, hogy vissza sem néznek többé...

Nem vagy az, amit írták, nekik nem kellene ezt csinálniuk!

2011. júl. 13. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
100%
Hú!!! Egyáltalán nem! Maximálisan megértelek, és igazat adok Neked! Sőt, le a kalappal, hogy eddig is el tudtad viselni! Én egyet tudok Neked javasolni: mindenképpen mond el a férjednek, hogy mi erről az egészről a véleményed - biztos vagyok benne, hogy igazat ad- és próbálja meg ő rávezeni a szüleit, hogy ez így nem helyes. Ha Te mondanád, akkor biztos rosszul jönnél ki a dologból.
2011. júl. 13. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
94%

Én már régen kitessékeltem volna őket.

Semmi közük hozzá, hogy mekkora a cicid, hogyan éltek szexuális életet a férjeddel.

Az esti rutin kezdetekor szépen elköszönnék tőlük. Nem érdekelne a sértődés, legalább nem jönnének egy darabig.

Sok nagyszülőnek nehéz felfogni, elfogadni, hogy ő már nem nevel. A menyük pedig felnőtt, nem szorul már régen nevelésre.

2011. júl. 13. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
79%

picit túlérzékeny vagy,de ez nem baj :) DE: ne az anyósékra haragudj,hanem a pároddal beszélj,mert ezt neki kell/ene/ kordában tartani.


eleinte nálunk is ez volt.aztán besokalltam és beszéltem a férjemmel. ő meg csodálkozott,észre se vette h egy-két megnyilvánulás bántott. azután leültünk a szülőkkel,és ő elmondta h mit szeretnénk és mit ne. és kiderült h ők se akartak bántani! azóta nagyon jó minden,kölcsönösen betartjuk egymás kéréseit

2011. júl. 13. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!