Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Netes baratsgaok-ezeket az...

Netes baratsgaok-ezeket az ismeretsegeket ugyanolyan fontosnak tartjatok, mint az igaziakat? Ha vege, ugyanugy "gyaszoljatok"?

Figyelt kérdés
A Twitter, Facebook, MSN vilagaban nincsenek tobbe hatarok, a fel vilag a cimborank lehet, lehetunk baratok mindenfele nemzetisegu emberrel. Ha belegondolunk, valahol ez egy "orult vilag" , hiszen az, akinek potyogunk valamit a gepen, lehet, hogy sosem lesz " elo" szemely szamunkra, megis, egy ido utan "valos erzelmeket" taplalunk iranta ( mint pl egy baratsag eseteben sokszor ugyanugy aggodunk valakiert, ugyanugy feltjuk, mint egy igazi baratot)Ha valami miatt megszakad egy ilyen kapcsolat, egyszercsak eltunik egy mailcim, nicknev, felhasznalo a listadrol- ugyanolyan rossz erzes, mint egy valos barat elvesztese, vagy egyszeruen tulteszed magad rajta? Egyaltalan, szamon kered az illetot, varsz magyarazatot? Volt mar veletek ugy, hogy rovidebb-hoszabb ideig tarto kapcsolat utan egyszercsak valamelyikotok eltunt a netrol? Ha igen, adtatok egymasnak magyarazatot? ( csak azert kerdem, mert velem az utobbi idoben egyre tobbszor fordul elo, egy ido utan valamelyikunk le-lemarad, és a masik mindig szamonker?? holott szerintem semmilyen kotelessegem magyarazatot adni, en a masiknak csupan egy nem létezo "illuzio" vagyok)
2011. júl. 13. 18:27
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
*Baratsagok, elnezest
2011. júl. 13. 18:28
 2/15 anonim ***** válasza:

Nekem volt egy sms barátom,mindent megosztottunk egymással,örömöt,bánatot egyaránt,napi szinten komunikáltunk.8éven keresztül ez ment,soha nem találkoztunk,pedig nem lakunk olyan nagyon messze egymastól.Tudtuk hogy néz ki a másik mert képet cseréltünk.

Aztán vége lett,ő többet akart mint barátság.

egy ideig nagyon hiányzott de már egy éve nem irt,én sem irok.

2011. júl. 13. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
=OO Igen. Nagyon irritál ha egyszercsak úgy "eltűnnek" minden magyarázat nélkül. =(
2011. júl. 13. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
*mármint ha vkivel napi szinten beszélek hosszabb ideig aztán csak úgy felszívódik =(
2011. júl. 13. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 ava87 ***** válasza:

Nem tudom, te hogy vagy vele, de nekem Facebook-on is olyanok az ismerőseim, akiket valóban ismerek. Más kérdés, hogy vannak olyanok, akikkel ott gyakrabban kommunikálok, mint élőben, de általában azért, mert mindketten elfoglaltak vagyunk. Most hétvégén fogok találkozni az egyik legjobb barátommal, akit sajnos már egy hónapja nem láttam, mert ő sose ér rá akkor, amikor én igen, én meg akkor nem érek rá, amikor ő igen. Viszont fb-on, msn-en minden nap beszélgetünk.

Olyan persze már volt, hogy valaki törölt az ismerősei közül, én is töröltem már másokat, de ők olyanok voltak, akikkel anno bejelöltük egymást, mert mondjuk egy suliba jártunk alsóban, de felnőttként szinte egy szót sem váltottunk sosem, viszont már untuk egymás hülyeségeit nézegetni a falon.

Egy kivétel van, ismerek egy lányt, akit tényleg a neten ismertem meg, viszont sokszor találkoztunk személyesen is, és egy időben nagyon jóban voltunk (csak messze laktunk egymástól, ezért ez tényleg inkább netes barátság volt). Csak az a nagy helyzet, hogy több év elteltével már nagyon elegem volt abból, amikor már tényleg az igazi arcát mutatta. Abból az apropóból ismerkedtünk meg, hogy egy bizonyos helyzetet mindketten átéltünk, erről kezdtünk először beszélgetni, aztán sok minden másról is, és ez jó is volt sokáig. De aztán nagyon kiábrándító volt, hogy minden nap arról kellett vele beszélgetnem, hogy milyen drogos buliban volt éppen, vagy hogyan veri át állandóan a pasiját, hogyan használja ki a szüleit, stb. Így inkább tiltottam msn-en. Fb-on a mai napig fent van nekem, néha látom, hogy miket írogat ki, kicsit fintorgok rá, de bevallom, van benne egyfajta kíváncsiság, hogy milyen mélyre tud még süllyedni. Számonkérés nem volt a részéről, szerintem vette a lapot, de ha megkérdezné, hogy miért tiltottam msn-ről, akkor ugyan ezt neki is elmondanám.

2011. júl. 13. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
:) aham ertem... es olyankor pl , egy ideig varsz, es rakerdezel? Magyarazatot varsz? Igen, azt tudom, hogy nem tul kellemes, mikor valaki eltunik, te meg ulsz ott , es nem erted hogy mi van :)
2011. júl. 13. 18:45
 7/15 A kérdező kommentje:
ja, ezt a 18.41-es valaszolonak irtam
2011. júl. 13. 18:46
 8/15 anonim ***** válasza:

nekem is van ilyen ismerősöm, kb 3 éve, sosem találkoztunk pedig kb 50 km-re lakik mindössze:D nem is nagyon fogunk.

zenész a srác, mindig csak barátkoztunk, ritkán beszélünk, havi 1-2 de mégis mindenről tudunk dumálni:)

18L

2011. júl. 13. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Nekem egy ilyen barátnőm van. 3 éve ismertem meg, ha jól emlékszem a G-Portálon. Akkor olyan 10-11 év körül lehettem, ő három évvel idősebb nálam. Elejében csak úgy elvoltunk, beszélgettünk a honlapunkról, stb. :) Aztán végül is egyre többet beszéltünk saját magunkról, együtt nőttünk fel, napi szinten beszélgettünk msn-en. Persze sokat veszekedtünk (főleg mikor még weboldalunk is volt), most már nagyon ritkán fordul elő. Még sosem találkoztam élőben vele, bár igazán megtehetnénk, mert kb. 60km a távolság köztünk. Ennek ellenére imádom, néha sokkal többet jelent nekem olyan barátoknál, akiket élőben is ismerek (volt olyan barátnőm, aki kihasznált, összejött azzal a fiúval, aki nekem tetszett, én meg vak voltam... nem akartam elveszíteni a barátságot). Mindent elmondunk egymásnak, szeretjük egymást. Sokszor beszélünk mikrofonon és olyankor is elvagyunk, nem csak akkor, mikor pötyögünk :) Amúgy volt olyan, hogy hirtelen hetekig eltűnt, akkor halálra aggódtam magam, hogy mi lehet vele. Aztán mikor "visszatért", nem kértem számon, ő kért bocsánatot amiért eltűnt és mondta, hogy nem volt nete. 15/L
2011. júl. 13. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

nekem 13-16 év között voltak fórumról ismert barátaim, a legtöbbel amint lehet, hús-vér kapcsolattá fordítottuk a dolgot, de érdekes, nem igényeltem volna feltétlenül, és cseppet sem éreztem kevésbé értékesnek a csak online barátságokat.

mostanában képtelenség velem neten barátkozni, amint komolyodik (vagyis inkább nő a levelezés beltartalma), én egy idő után lusta vagyok visszaírni. a már meglévő barátokkal nincs is olyan gondom, igaz, velük élőben gyakran lecsapolom a beszélnivalónkat, így könnyű. :)

2011. júl. 13. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!