Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi értelme egy olyan kapcsolat...

Mi értelme egy olyan kapcsolatnak, ahol a férfi/nő nem engedi kibontakozni a másikat, folyton féltékeny (mint 1 idegbeteg) semmi ok nélkül, veszekedik, stb?

Figyelt kérdés
Egy ilyen kapcsolatot mégis mi tart össze ( nem a jó nemi kontaktus, mert az mással is meglehet) évekig?
2011. júl. 16. 18:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát, az első ilyen ismerős-párnál, aki eszembe jut: a gyerek.
2011. júl. 16. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Ez igaz.

De mi van ha még nincs gyerek?

2011. júl. 16. 18:59
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
A járt utat járatlanért-elv.
2011. júl. 16. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
2011. júl. 16. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Semmi értelme.
2011. júl. 16. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Talán a megszokás,az együtt töltött idő.Vagy a szerelem.A féltékenység egy olyan dolog ami kifejezi hogy a másik fél milyen fontos a másiknak.Bizonyos határok között hasznos is lehet.De mégis mit jelent nálatok az hogy "beteges"? Esetleg nyomoz utánad vagy nem enged el sehová ha ő nincs ott?
2011. júl. 16. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

ilyenkor szokott az jönni, hogy

"jajjj, de annyira szereteeeeem, és tudom, hogy ő is szeret engem, brühühűűűű"

és együtt maradnak a következő vitáig, ahogy pedig ugyan ezek a gondolatok előjönnek majd...

2011. aug. 2. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Akik azt mondják hogy a gyerek miatt vannak még együtt azok valójában nem a gyerek miatt vannak együtt hanem a gyereket ürügyként használják arra hogy ne kelljen kilépniük a kapcsolatból. Hogy miért nem akarnak kilépni? Mert rettegnek attól hogy mi lesz majd egyedül. Hogy ők maguk még annyira se lesznek boldogok de még elégedettek se a saját életükkel mint most. Francot érdekli őket hogy a gyereknek melyik a jobb: menni vagy maradni.

Gyávák mert nem mernek változtatni az életükön pedig lenne rá lehetőség és önzők mert:

- egyrészt mert az másodlagos számukra hogy a gyereknek melyik megoldás jobb: együtt maradni és marakodni tovább, ezzel pedig jó előre elvenni a gyerek kedvét a jövőbeli párkapcsolatoktól vagy megadni önmaguknak az esélyt egy valóban boldog életre, a gyereknek pedig az esélyt egy normális szülői mintaképre

- másrészt mert akik elég gyávák ahhoz hogy együtt maradjanak azok később a gyereken fogják megbosszulni mindezt, éreztetni fogják vele hogy "miattad adtunk fel mindent, hát így kell viselkedned anyáddal/apáddal?"

2011. aug. 2. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
83%
Valószínűleg szeretik egymást, ha ilyenek után is együtt vannak. A féltékenység nagyon kegyetlen egy dolog, de nem mindig a bizalmon alapszik. Lehet, hogy csak azért ilyen, mert nem akarja elveszíteni és félti. Egy egészséges féltékenységnek kell lennie mindenképp egy kapcsolatban. Ha nem ezek a gondok akkor valószínű, hogy a "se veled, se nélküled" effekt van.
2011. aug. 3. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
A féltékenységet nem lehet irányítani max elfolytani.Akiben ez megvan az nem tud ellene tenni, gondolom nem mindenki örömében féltékeny, még ha nincs is rá oka.Én amikor az egyik páromnál azt éreztem h. nem vagyok féltékeny,akkor tudtam, h. már nem szeretem, hisz már nem érdekelt mit csinált és kikkel találkozott.Szóval valahol jó is,de meg tudja keseríteni az ember életét.A szerelem az ami összeköt
2011. aug. 3. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!