Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szakmunkásnak menne a lányom....

Szakmunkásnak menne a lányom. Le érettségizett. De kitalálta nem főiskolát akar hanem egy szakmát. Engedjem neki azt amit akar?

Figyelt kérdés
Voltunk a suliban érdeklődni..19 fiú osztálytársa lenne és ő lenne egyedül lány.. Nem akarom útját állni de nekem furcsa hogy hentesnek akar menni.. Mivel később kitudna menni Németbe. Köszönöm a válaszokat!
2011. júl. 16. 19:06
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
85%
Ha ehhez van kedve és nem csak pillanatnyi fellángolás, akkor szerintem hagyd hogy csinálja amihez kedve van. Nem épp lányos szakma, de nem ő lesz az egyetlen nő, aki férfias szakmában dolgozik.
2011. júl. 16. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 .:Laci:. ***** válasza:
88%
ne korlátozd le, hagy csinálja azt amit akar és szeretne, ha ő hentes akar lenni, legyen az, később is van lehetősége még változtatni rajta okj-s képzésekkel...ha nem engeded, hogy szakmunkás legyen belőle előbb vagy utóbb megromlik a kapcsolatotok sztem ami nem jó...én is így vagyok vele sajnos :( 20f
2011. júl. 16. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Így vagy úgy de megtalálja a módját, hogy a saját útját járja.


Támogasd, és később is hozzád fordul majd, ha tanácsra, segítségre van szüksége, plusz megmarad közöttetek a normális anya-lánya kapcsolat.

2011. júl. 16. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
63%
A lányod okosan gondolkodik. Az én anyám is mindenáron a fősulit meg a diplomát nyomatta. Okozott ezzel nekem 2 értelmetlenül elvesztegetett évet érettségi után. Aztán a sarkamra álltam és szülésznő lettem (nem diplomás). Már én sem Mo-on élek és boldog vagyok. Nem a diploma az ember értelmének a mércéje.
2011. júl. 16. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem se álld útját, de azért beszélgess el vele, ez nem női munka és mással is lehet Németországban dolgozni.
2011. júl. 16. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Értem én csak olyan nőies.. és hát nem tudom.. Pont hentesnek.. hát..
2011. júl. 16. 19:12
 7/21 anonim ***** válasza:
97%

Sok mindennel kitudna menni németbe. Bár igen furcsa választás, de ha a fiúk "női szakmákat" választank hogy csajozzanak ez fordítva is működhet.

Nézzél utána néhány másik szakmának, külföldön az amygar egészségügyis kelendő például, de sok hasonlóról ellehet mondani ezt. Vannak okj-s egészségügyis szakmák is, pl gyógymasszőr, az is keményen fizikai, de azért megvan neki a szellemi erőssége is :-)

2011. júl. 16. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
98%
Megleptél egy kicsit. Lány hentest még nem láttam, csak húsbolt eladót. Ő akarja majd a féldisznót, marhát stb. bontani? Mert szerintem az azért nem nőnek való. De viszont tapasztalatból tudom, hogy úgy is azt csinálnak, amit akarnak, még sokszor a jó szándékú véleményt sem akarják meghallgatni.
2011. júl. 16. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
87%

"Engedjem neki azt amit akar?"


Engeded vagy sem, ő dönt, nem te.

Ülj le vele beszélgetni, kérdezd meg miért akar hentes lenni. Ha úgy látod, hogy csak azért, hogy megússza kevesebb tanulásból, akkor próbálj meg rá finoman hatni. De ha tényleg ezt szeretné, akkor miért ne? Jó szakmunkásból kevés van. És később is mehet még főiskolára.

2011. júl. 16. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
77%

Én azt mondom semmiképp se állj az útjába, abból mindenki rosszul jön ki.

Ráadásul igazat is adok a lányodnak, h első körben szakmát tanul. Attól később még elvégezhet egy főiskolát is, de így bármi történjék is, mindig lesz mire visszanyúlnia. Ráadásul a hentes keresett szakma is, és sosem fog befuccsolni.

2011. júl. 16. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!