Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » No, mit mondtok, Érdemes...

No, mit mondtok, Érdemes házasodni és gyereket vállalni, vagy sem? Miért az egyik, miért a másik?

Figyelt kérdés
2011. júl. 17. 19:42
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
100%
Mindenkinek az egyeni celjain mulik, hogy hazasodik-e, vallal-e gyereket. Nem mas utan kell menni. Sajat magadnak kell rajonnod, hogy neked mi valo, te mit akarsz. Most ide hiaba irom, hogy boldog hazas vagyok es imadom a gyerekemet, ha te mast akarsz az elettol, teged mas tesz boldogga.
2011. júl. 17. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
100%

Ebből vita lessz...


Házaságpárti vagyok,gyermekem is van.Igy kerek számomra az élet de elfogadom ha más mást szeretne.

2011. júl. 17. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem arra nincs jó válasz, hogy érdemes-e.

Érdemes-e venni egy Ferrarit?

Érdemes-e világkörüli útra menni?

Aki arra vágyik, az tegye meg, aki meg nem, az ne.:)

2011. júl. 17. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
100%
Ezt mindenki maga dönti el, és nem az alapján, hogy érdemes-e vagy sem... Nekem minden vágyam egy kisbaba, és a párom is nagyon szeretné, a kezdetek óta sokszor szóba jön ez a téma, de nálunk ennek még nem jött el az ideje, mert nem állunk úgy anyagilag. Azt is elfogadom ha valaki nem szeretne gyereket, de az az ő magánügye. A házassággal már máshogy állok, ezt valahogy nem tartom olyan eget rengetően fontos dolognak, most is boldogok vagyunk házasság nélkül, így az a papír nem hiszem, hogy változtatna a kapcsolatunkon. :)
2011. júl. 17. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
100%
Nem azért házasodnak az emberek, mert érdemes vagy nem érdemes. Ez nem ezen múlik. Saját egyéni céljaik, felfogásuk és elgondolásaik miatt teszik azt amit.
2011. júl. 17. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
100%
Mi élettársi kapcsolatban vagyunk, van két gyermekünk. A gyerekeket imádjuk, kétség sem fér hozzá, hogy érdemes-e vállalni. Mivel házas még nem voltam /de bevallom, engem nem vonz/, erről nem tudok nyilatkozni.
2011. júl. 17. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:

Személy szerint Én házasság párti vagyok, de a barátnőm nem.

Mikor ilyenekről beszélgettünk a barátnőmmel, engem kicsit lehangolt. De megértem az Ő látásmódját is. Mi értelme van házasodni, hogyha X év után (tisztelet a kivételnek) válás lesz a vége. Az Én szüleim idén váltak. Barátnőm szülei jó 10 év után. De mondjuk a bnőm nagyszülei, most augusztusban ünneplik az 50. házassági évfordulójukat. Tehát két élű a dolog. Majd ha egyszer talán vele odajutok hogy komolyabban lehet szó róla, akkor elválik hogy mi lesz. Mert Ő eljegyzést szeretne, de házasságot nem igazán... majd elválik.

Gyereket pedig "érdemes" vállalni, ha jól átgondolja a pár. 19 FF

2011. júl. 17. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
75%

" Mi értelme van házasodni, hogyha X év után (tisztelet a kivételnek) válás lesz a vége."


Ezt az indoklast sosem ertettem...rengeteg elettarsi kapcsolat is tonkremegy, tobb, mint hazassag, mert a felek konnyebben kiszallnak belole. De errol nincs statisztika es ezert hangzik jobban. Ha valakivel lehuzol 10-20 evet elettarskent es utana szakitotok, teljesen ugyanabban a helyzetben vagytok jogi szempontbol, mintha meghazasodtatok volna vagy meg rosszabb, tobb a vita az ilyen szakitasnal...

2011. júl. 17. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
100%

Érdemes? Aki szeretne, annak érdemes, aki nem, annak meg nem :)

Én egyiket se tervezem, majd meglátom hogy érdemes lesz-e.

2011. júl. 17. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
67%

gyereket vállalni mindenképp szeretnék. anélkül egy idő után üres és céltalan az ember élete.


házasságot pedig semmiképp sem szeretnék. felesleges. nem szeretnék se jogilag se anyagilag kötődni egy másik emberhez. az érzelmi rész pedig papír nélkül is működik.

lehet, h pont az tenné tönkre a kapcsolatunkat, ha papírunk lenne róla. nekem az olyan furcsa bezártság-érzést adna.


ettől függetlenül házasodjon aki akar, csak lásson annál tovább, hogy jaj de szép lesz, hivatalossá tesszük a szerelmünket. rengeteg jogi vonzata is van a dolognak, amire legrosszabb esetben váláskor fény derül.


persze, lehet, h egy esküvő ingyen van, de a válás nem szokott 2 fillér lenni, pláne, ha van gyerek.

2011. júl. 17. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!