Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit reagálnátok ha 14éves...

Mit reagálnátok ha 14éves lányod bejelentené hogy fogamzásgátlót szeretne szedni?

Figyelt kérdés
Ha lehet irjatok kort és csak annyit hogy van gyereked van nincs.köszi.
2011. júl. 18. 13:13
1 2 3 4 5 6 7
 31/68 anonim ***** válasza:
73%

Én örülnék neki, hogy arra neveltem, hogy felelősségteljes döntéseket hozzon. Lehet amúgy, hogy csak a pattanásos arcára szeretné szedni :))) Amúgy tiltani nem tiltanám, de arról meggyőződnék kérdésekkel, hogy mennyire érett a szexuális életre és ennek megfelelően terelgetném tovább és adnék tanácsot neki.

30 éves 8 hetes kismama

2011. júl. 18. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/68 anonim ***** válasza:
66%

én engedném neki

inkább szedje mint ne...


22/L

2011. júl. 18. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/68 anonim ***** válasza:
53%

14 éves gyereknek nem írnak fel fogamzásgátlót, csak egészségügyi okokból, mert megzavarja a hormonháztartást. Ráadásul büntetendő is a szex egy ilyen korú gyerekkel.

Valószínűleg attól a perctől nem hagynám sehová egyedül menni.

Van gyerekem -lány- 8 éves én meg 36 vagyok. Remélem neki nem fog eszébe jutni gyerekként a szex.

2011. júl. 18. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/68 anonim ***** válasza:
83%

De felírnak. Nem rég voltam nőgyógyásznál, és ő mondta hogy 14 éves kortól már írhatnak fel. És ez nem lelkiismeretességen múlik, egyszerűen tudja a nőggyász hogy inkább felír neki gógyszert, mintogy 2 hét múlva sírva menjen be a kishölgy hogy tehres, és otthon biztos meg fogják ölni otthon.

Szóval aki azt mondja hogy nem ír fel, az könyörgöm, menjen már be a nőgyógyászjoz megkérdezni hogy hogy is van a történy :))

2011. júl. 18. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/68 anonim ***** válasza:
100%

Mikortól szedhető?


Az, hogy kinek írható fel tabletta, nem feltétlenül a kortól függ. A nőgyógyászok véleménye szerint annak a lánynak írható fel fogamzásgátló tabletta, akinek legalább 1-2 éve jelentkezett az első havi vérzése, a vérzések szabályosak és rendszeresek, kimutathatók a peteérés és tüszőrepedés hormonális jelei, és testi fejlettsége - az ún. másodlagos nemi jellegek - elér egy bizonyos mértéket (ezt pontrendszerrel határozzák meg).

2011. júl. 18. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/68 anonim ***** válasza:
77%
Sokan azt írják hogy megpróbálnák lebeszélni a szexről. Szerintetek komolyan nem fogja meg tenni mert azt mondjátok neki, legfeljebb titokba csinálja és nem tudsz róla, de sok beleszólásotok nem lesz. Annak ellenére hogy énis koránt vesztettem el a szüzességem nem helyeslem a dolgot, de legalább becsülendő hogy védekezni szeretne, és megbízik annyira az édesanyába hogy megbeszéli vele.
2011. júl. 18. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/68 ava87 ***** válasza:
69%

Van gyerekem, és 24 vagyok (igaz, fiam van).


Én először is elbeszélgetnék vele, hogy pontosan miért is kéri. Mármint hogy "csak úgy", ha majd lesz barátja, akkor már ne legyen ezzel gond, vagy pedig tényleg aktuális már a dolog. Persze remélem, hogy erről eleve tudnék is. Ha tényleg szüksége lenne rá, elmennék vele felíratni, bár jobban örülnék, ha ilyen idős korában még nem lenne nemi élete. Ettől függetlenül díjaznám, hogy előrelátó a védekezés terén, és azt is, hogy ezt velem beszéli meg, és nem mással.

2011. júl. 18. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/68 anonim ***** válasza:
49%

Szerintem meg nagyon is fontos, hogy a szülő tudja, hogy a 14 éves kikkel és mit csinál. És igen, ebben a korban még igenis a szülő hoz(hat) döntéseket a gyerek helyett, mert a szülő felelős érte.


De én se a tiltást, meg büntetést preferálom, hanem a sok beszélgetést, mielőtt még bármi is történne. Egyébként azért a 14 évi nevelés függvénye, hogy eszébe jut-e ilyesmi. No és 14 éves lányok közt is hihetetlen különbségek vannak, egyik totál gyerek még, másik kész nő...

2011. júl. 18. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/68 anonim ***** válasza:
64%

nekem nagyon jó kapcsolatom van anyummal, ha kérdeztem, akkor sosem pironkodott, hanem elmondta hogyan működnek a szexuális dolgok, menstruáció, fogamzásgátlás.


17 évesen kezdtem nemi életet élni, és még most 23 évesen sem jutott eszembe soha, h hormonnal tömjem magam. egyébként sem vagyok nádszál, láttam olyan lányt, aki úgy meghízott a fog.gátlótól, h iszonyat.

na ezért sem kéne. a barátomnak nem derogál a gumi, szóval meg van oldva minden.

meg sztem amúgyis elfelejteném beszedni, amilyen lyukas a memóriám néha :)

2011. júl. 18. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/68 anonim ***** válasza:
75%

Nincs gyerekem, nem is szeretnék.

De ha lenne, remélném, hogy vagyunk olyan jó viszonyban, hogy leüljek és megbeszéljem vele. Hogy kivel van, mióta, miért akarja szedni (rá lehet vágni, hogy "na vajon miért", de lehet hogy azért, mert a fiúnak derogál az óvszer, olyan fiú pedig ne akarja lefektetni az én lányom!), elmondanám neki a véleményem a tablettáról, az óvszerről, a szexről, és közösen jutnánk valamire.

De biztos nem tiltanám meg neki, ha hajthatatlan, inkább védekezzen, mint hogy terhes legyen, és inkább avasson be ilyenkor, mint mikor már az abortuszra készül.

29/L


"egy kicsit másként gondolkozom mint az átlag,ez most is bebizonyosodott."

Hogy gondolkodsz?

2011. júl. 18. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!