Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit reagálnátok ha 14éves...

Mit reagálnátok ha 14éves lányod bejelentené hogy fogamzásgátlót szeretne szedni?

Figyelt kérdés
Ha lehet irjatok kort és csak annyit hogy van gyereked van nincs.köszi.
2011. júl. 18. 13:13
1 2 3 4 5 6 7
 41/68 anonim ***** válasza:
51%

Először is megköszönném neki, hogy hajlandó megbeszélni velem ezt a tiniknek általában kényes dolgot. Aztán keresnék egy gyermek nőgyógyászt, ahova elvinném, én is bemennék vele, és megkérném az orvost, hogy magyarázza el a gyereknek, hogy hogy hat a gyógyszer, milyen mellékhatások lehetnek, stb.

Ha valóban komolyan gondolja, és komoly barátja van, akkor én inkább szedetném vele, minthogy gyerekük legyen.

De megpróbálnám meggyőgyzni, hogy az óvszer neki még jobb.

2011. júl. 18. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/68 anonim ***** válasza:
100%
Írtak előttem hideget, meleget. Én azt tartanám a pozitívnak az egészben, hogy észnél van a kislány, (ez pirospont anyukának), tudja, hogy nem a gólya hozza. A másik meg, ami a sztoriban a legmegbecsülendőbb az a bizalom, amivel az édesanyjához fordul. Szerintem ez manapság ritka. Inkább fordul a barátnő nővéréhez vagy a cinkos szomszédban lakó nagylányhoz stb. Szerintem klassz, hogy a gyerek őszinte. Ezt nem szabad eljátszani, vigyázni kell rá nagyon. Az én anyukám annak idején szörnyen állt a dologhoz, ezért jószerivel majd 18 éves koromig hazudoznom kellett neki, de már akkor sem voltam vele egyenes, amikor már elvárható lett volna. Ezt én a saját gyerekeimmel nem fogom eljátszani. Inkább magamban kardomba dőlők, hogy a gyerek szexelni akar (áááá), de azzal együtt, hogy persze ezt a tudtára adom, természetesen segítek neki amiben csak tudok. Tiltani, meg kísérgetni ... dőreség. Amúgy én is a gumi pártján állok, könnyen-gyorsan meg lehet tanulni a használatát. Amúgy három gyerekem van és lassan aktuális lesz a téma nálunk is. Már előre rettegek. 40/n
2011. júl. 18. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/68 anonim ***** válasza:
50%

Valahogy nekem eszembe se jut még ilyesmi. És el sem tudom képzelni, mert én még GYEREK vagyok. Nem, nem vagyok éretlen testileg, hát hogy lelkileg, azt nem tudom, de bátorkodom megjegyezni, hogy igen, lelkileg sem vagyok már kicsi. De még gyerek.

Nekem még egy barátom sem volt, soha az életben, és kezdek kétségbeesni, hogy a barátnőim már mind elvesztették a szüzességüket. Magyarul: Velem van a baj, hogy én még nem feküdtem le senkivel?

Nem tudom, de én még legalább 3 évet várok.

2011. júl. 18. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/68 anonim ***** válasza:
69%
örülnék, hogy hozzám fordult és elkísérném nőgyógyászhoz. 31 vagyok, 2 gyerek
2011. júl. 18. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/68 anonim ***** válasza:
69%

Először is, megdicsérném, hogy hozzám fordult ezzel a kényes témával kapcsolatban, nem a barátnőihez. Mivel orvosnak tanulok, és azt az elvet vallom, hogy a maga szintjén, de már nagyon korán el kell kezdeni a felvilágosítást, így vélhetően túl vagyunk a különböző módszerek átbeszélésén. Biztosítom róla, hogy mindig számíthat rám, és megpróbálnám lebeszélni még a fogamzásgátlóról. Magam 16 évesen kezdtem el szedni, de akkorra már 6 éve beállt ciklusom volt, ami nem sokaknak adatik meg, így ebben a korban inkább káros, mint hasznos. Azon sem akadnék fenn, hogy nemi életet szeretne élni. Ilyen idős koromban engem is nagyon érdekelt a szex, de maradtam a maszturbációnál, mert lelkileg még várni akartam egy két évet. Ha ő most lelkileg érettnek érzi magát rá, és komoly barátja van, akkor úgy sem tudom megakadályozni. Fizetném neki az óvszert.

20/L egyelőre gyermek nélkül

2011. júl. 18. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/68 anonim ***** válasza:
58%

Örülnék Neki hogy van esze védekezni! Tudja hogy van a nem kívánatos terhesség, de viszont van rengeteg betegség ami ellen meg nem védene csak a gumi!

Annak kevésbé Örülnék hogy ez pont 14 évesen jön rá... De legalább annak örülj hogy nem titkolózik, hanem a segítségedet kéri!

Próbálj bizalmat szavazni Neki! Közlékenyebb lesz a későbbiekben is!

2011. júl. 18. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/68 anonim ***** válasza:
32%
nyakonvágnám...szíjjat hasítanék a hátából... ezt komolyan mondom. 26/nő (nincs gyerek)
2011. júl. 18. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/68 anonim ***** válasza:
55%

1. Haragudnék (főleg magamra), hogy annyira rosszul neveltem, hogy egy ilyen tartás nélküli fruska lett belőle, aki 14 évesen nem bír a rendetlenkedő hormonjaival. Hiszen ha 14 évesen már gyógyszert akar szedni, akkor jó ideje élhet nemi életet, legalábbis a legtöbb nő nem a gyógyszerrel kezdi...

2. Jól esne, hogy megbeszéli velem, de mindenképp megpróbálnám neki elmagyarázni, hogy annak, amit a 14 évesen szexnek csúfolnak semmi értelme, és bármily "szerelmes" is a srácba, később nagyon megbánhatja, ha ennyi idősen odadobja magát neki (feltéve, hogy még nem történt meg).

3. Nem íratnék fel neki, mert egy 14 éves gyerek, iszonyatosan felboríthatja a hormonháztartását, az is előfordulhat, hogy később pl. képtelen lesz teherbe esni miatta. Elmagyaráznám neki ezt is, és az óvszer használatára biztatnám.

4. Azt hiszem azontúl igencsak felügyelném, hogy kivel, hova meddig megy szabadidejében...

23/L, nincs gyerek, de az ilyen kérdések láttán kezdem úgy érezni, hogy nem is akarok...

2011. júl. 18. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/68 anonim ***** válasza:
89%

Nagyon nem örülnék, de inkább szedje, minthogy baj legyen.

26 L (van egy 3 hónapos kisfiam:))

2011. júl. 18. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/68 anonim ***** válasza:
56%

Elsőnek megdicsérném, hogy bizalommal fordult hozzám. Utána megkérdezném, hogy pontosan miért akarja szedni? Ténylegesen a fogamzásgátlás miatt, vagy túl erősek a görcsei, esetleg a pattanások miatt. (Vagy más miatt.) A válasza függvényében cselekednék. (És hozzátenném, hogy valószínűleg nem szedhet fogamzásgátlót, mert nekem se szabad, és elmennénk vérképet csináltatni, mielőtt ugyanaz lesz vele is, mint velem.) Kb. Ennyi

20/L

2011. júl. 18. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!