Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Barátomék nagyon szegények,...

Barátomék nagyon szegények, mégis mindent ő akar állni. Hogy vehetném rá, hogy én is fizessek?

Figyelt kérdés
Sajnos nagyon rossz az anyagi helyzetük, egyszerű emberek a szülei. Volt, hogy rendes cipőre nem futotta neki, és akkor sem engedte, hogy kifizessem legalább a részemet. Ritkán csinálunk ilyen pénzes randikat, de néha azért kell venni egy-egy jegyet, vagy kaját. Annyira sajnálom, hogy nem enged ebből a büszkeségéből. Mindig mondja, hogyha végez az egyetemmel, akkor majd lesz pénze, szóval szó sem lehet róla, hogy beszálljak. Hogy győzhetném meg, hogy nekem ez nem olyan megterhelő anyagilag, mint neki? Nagyon nem szeretném megbántani!
2011. júl. 19. 15:12
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Vegyél mozijegyet és hívd el te, vagy akármilyen programnál, néz te utána. Így nem olyan kellemetlen neki, mert nem együtt álltok a kasszánál.
2011. júl. 19. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

ne az anyagiakon lovagolj, hanem mondd neki, hogy neked kellemetlen, hogy mindig ő hív meg


és tényleg vegyél előre jegyet, akkor nem köthet bele, ő meg állja a popcornt ;)

2011. júl. 19. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Az előző is jó ötlet.

Háát egyrészről én örülnék, hogy a barátom ilyen gáláns, másrészről, megmondanám neki, hogy te neked elég pénzed van hogy úgy élj ahogy akarsz és ha neki nem tetszik, hogy beszállsz a randiba akkor veszel egy csomó felesleges ronda és haszontalan dolgot és ő lesz az oka hogy nem tudod hasznosan elkölteni a pénzedet és pazarolsz, mondjuk a szerelemedre, és hogy élményeket szerezzél neki.

De megteheted azt is hogy te főzöl és elmentek a parkba piknikezni, ő meg csak az üdítőt hozza az meg már nem olyan megterhelő. Vagy a randit egy kirándulással kötitek egybe, mi szeretünk várakat nézegetni meg túrázni, de vannak ingyenes kiállítások, és koncertek. Ha megéheztetek csak leültök a gyepre vagy egy padra és romantikázni meg otthon romantikáztok, tartalmas és olcsó sok élményt lehet szerezni, fényképezőt meg ne hagyd otthon.

2011. júl. 19. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is ez volt még a kapcsolatunk elején, de én úgy oldottam meg, hogy utálom, ha egy nő kihasznál egy férfit (anyagilag is és máshogy is) és nem szeretem ha fizetik a kajámat, az utazásomat, stb. És mivel nekem is van saját pénzem, ragaszkodom hozzá, hogy én is fizessek itt-ott, moziban, étteremben, hajón (jegyet), stb. És bevált :))


20 éve vagyunk már házasok lassan. (38 évesek vagyunk).

2011. júl. 19. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
nekem is ez volt, azzal a különbséggel h a barátom szülei jól álltak anyagilag, de ő egyetemistaként nem volt eleresztve anyagilag. Megmondtam neki, h én nem szeretem ha mindenre meghívnak mert rosszul érzem magam tőle .Rögtön megértette és mindig felajánlja, de simán mondhatom h én fizetek. Sokat főztünk valamelyikünknél, sétáltunk, filmnézős estét tartottunk. Ha együtt főzünk akkor egyszer ő vásárol be hozzá egyszer én. Jól esik ha néha meghív, de alapvetően nem arról van szó h ő állja az oroszlánrészt. Mondd el a barátodnak h neked rossz érzés ha nem fizethetsz néha magadnak
2011. júl. 19. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Hívd meg magadhoz vacsorára, amit Te főztél, vagy előzetesen rendelj Te, illetve együtt is főzhettek. Milyen jó dolog így eltölteni az időt! Egyébként tudd, hogy csakis egy lovag lehet a barátod, ha ilyen figyelmes :)
2011. júl. 19. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Mondd meg neki,hogy amikor eljuttok odáig hogy kisbabátok lesz,akkor majd el is tarthat titeket,de most nincs értelme ennek
2011. júl. 19. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
11%
Mondd, hogy kölcsönadsz neki, és majd ha lediplomázott, visszafizeti.
2011. júl. 19. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!