Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szégyelnem kellne a származáso...

Szégyelnem kellne a származásomat? Cigány vagyok. Ez ok arra, hogy egy életen át próbáljam eltitkolni, megmásítani?

Figyelt kérdés

Én szeretem és a végletekig tisztelem a családomat. A nagyszüleim még igazi, vérbeli kis mauglik voltak, a falu szélén sátrazó, putrikban élő, erdőben felcseperedő vadócok. Őket az 50es évek környékén, szó szerint beterelték az iskolába. Szerencsére a teljesen írástudatlan, vándorló életet élő dédszüleim ez ellen nem lázadoztak, beletörődtek a sorsukba. A nagypapám elvégezte a 8 általánost, majd vasmunkás lett.A nagymamám szintén elvégezte a kötelezőt, majd igazi cigányasszonyhoz méltó módon, élete végéig háztartásbeliként élt. Szegények voltak, de becsületesen felneveltek 6gyereket. Édesapám már tanulhatott, ő volt lakatos, villanyszerelő, később pedig elvégzett egy hiradásipari technikumot is. 2nagybátyám tanárember lett, 3nagynéném közül egy körzeti orvos, egy énekesnő, egy pedig kereskedelmi dolgozó.

Mi hárman vagyunk testvérek. Én volnék a rangidős, másodéves hallgató az ELTE Jogi Karán. Az öcsém gimnazista a kishugom pedig 8-os lesz szeptemberben.

Ha összejövünk, igazi hangos, főzőcskézős, néha-néha veszekedős cigányok vagyunk. :)

Édesanyám pedig magyar lány. Testvérei és szülei sz első pillanatban ugyan, de megdöbbentek a választásán. Aztán rájöttek, apám ugyanolyan ember, sőt sokkal különb, mint sokan mások a világosabb bőrszínűek között.

Apai nagyapám, legnagyobb örömömre, még él. Amit ők véghezvittek a mamával, a legnagyobb elismerésre ad számot. Számomra és a családom számára mindenképp.


2011. júl. 19. 20:26
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/72 anonim ***** válasza:
71%
Lehet.
2011. júl. 19. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/72 anonim ***** válasza:
56%
A vér nem válik vízzé...
2011. júl. 19. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/72 anonim ***** válasza:
88%

Velem annyi rosszat tettek már a cigányok, hogy azt mondom.. hogy a vér nem válik vízzé...

Biztos vannak normális cigányok (legalább te nem veszed sértésnek, hogy ezt mondják rád), de azért valljuk be, több a "maugli" (tetszett ez a szavad:D).


Le lehet pontozni, hogy milyen rasszista vagyok.. de szerintem elég sok okunk van rasszistáknak lenni (nem mellesleg a cigányok a legnagyobb rasszisták.. tudjátok, mennyire gyűlölik a magyarokat???)

2011. júl. 19. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/72 anonim válasza:
86%
Tudod lehet épp nem a te családoddal van baj, de egy fecske nem csinál nyarat. sajnos.
2011. júl. 19. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/72 anonim ***** válasza:
93%

Nem kell szégyelned,főleg hogy ilyen családból származol.:)

Annak kell szégyelni magát,aki lop,csal,hazudik,drogozik vagy alkoholista.Annak sem a származását,hanem a tetteit kell szégyelni.

2011. júl. 19. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/72 anonim ***** válasza:
97%
az a baj hogy a te családod a nagyon nagyon ritka kivétel.
2011. júl. 19. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/72 anonim ***** válasza:
97%
Nem. Vannak kivételek, mint Te vagy Ti. Ez viszont ritka. Én Őszintén szólva összességében nem kedvelem a cigányokat, ezt így kerek perec megmondom. Persze kivételek vannak... Csak az a baj hogy nagyon elszórva.
2011. júl. 19. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/72 anonim ***** válasza:
91%

Én is ismerek rendes cigányokat és becsülöm is őket. Viszont többségében/arányában tényleg több a cigány bűnöző, mint a fehér.

Téged nagyon tisztellek, szerintem soha ne szégyelld, de fel kell készülnöd, hogy így nehezebb életed lesz!

2011. júl. 19. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/72 anonim ***** válasza:
100%
Ha minden cigány ilyen lenne nem lenne semmi probléma...
2011. júl. 19. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/72 anonim ***** válasza:
93%
van egy cigány barátnőm rendes a családja rendes ő is nagyon, de sajnos a többit nem tudom elfogadni a viselkedésük miatt, az miatt amit tettek a családommal
2011. júl. 19. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!