Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tudtátok ez? Milyen szülők...

Tudtátok ez? Milyen szülők lehettek ha engedély adtak erre?

Figyelt kérdés

Itt a gyakorin olyan sokszor olvasok depressziós,lelki beteg fiatalokról akik állandóan öngyilkosságról beszélnek.Gondoltam utána nézek,hogy ez a mai világ népbetegsége,vagy régen is voltak ilyen problémák.Ledöbbentem,hogy miket tudtam meg.

Tudtátok,hogy John Kennedynek az egyik húga depressziós volt,és az apja kérte az orvost,hogy hajtson végre a 23 éves lányán lobotómiát mert hangulatváltozásai vannak,és érdeklődik a férfiak iránt. A lobotómia után élete végéig intézetben élt élő zombiként.

Tovább olvasgatva sok helyen olvastam,hogy sok szülő a fiatal gyereküknél lobotómiát kértek,mert depressziós, öngyilkos hajlamai vannak,vagy csupán erős migrénes fejfájásuk volt?? Holott tudták,hogy a beteg vagy meghal,vagy teljesen megváltozik,és más ember lesz belőle.

De legjobban azon akadtam ki,hogy 1936-ban António Egas Moniz szintén lyukat fúrt páciensei fejébe, és alkohol befecskendezésével pusztította el az agysejteket. Mindezért 1949-ben Nobel-díjat kapott.

Milyen szülők vagy hozzátartozók lehettek azok akik engedték,hogy ilyen embertelen eljárásban részesüljön a gyerekük,családtagjuk???


2011. júl. 25. 15:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Na ezért mondom, hogy az ember a legnagyobb állat...

még hozzá a rosszabbik fajtából...

2011. júl. 25. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Elsőnél a pont!!
2011. júl. 25. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Igen tudtam, régen ez bevett szokás volt a betegeknél...
2011. júl. 25. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Az orvosok szerettek kísérletezni, a szülők szerintem azt se tudták mi van.
2011. júl. 25. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
92%

Régebben a lobotómiát egy modern, hatásos eljárásnak tartották. Emiatt igazából az akkori szülőket nem minden esetben lehet elítélni, valószínűleg elhitették velük, hogy ez tényleg egy hatásos módszer.

Különben egyszer láttam egy kiállításon videófelvételt erről, hát utána napokig rémálmaim voltak.

2011. júl. 25. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Ezek a "gyógymódok" addig voltak "divatban",

amíg nem találták fel az elektromos árammal történő sokkolást a dili-dokik !!!

2011. júl. 25. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Régen a lobotómia bevált módszer volt a pszichés betegségek kezelésében.

Szörnyű, de így van.

Ha még nem olvastad, olvasd el a Száll a kakukk fészkére könyvet.

Ne a filmet nézd, mert az a könyvhöz képest nagyon rossz.

Na, ebben a könyvben minden benne van, ami egy korabeli pszichiátrián zajlott.

2011. júl. 25. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Na igen..Régen az orvostudomány azt hitte ez nagyon jó módszer.1970-es években végleg betiltották a lobotómia használatát..és mégis mit olvasok?? 2011-ben Franciaországban legalább 15 betegen végeztek el lobotómiát,Hollandiában és Angliában is voltak betegek.Bár hozzá tették,hogy lobotómiát hajtottak végre a betegeken,de sokkal biztonságosabb,és komolyabb eljárásban mint régen.Vagyis nem avval kezdték,hogy elektrosokkal lebénították a beteget,mint régen,és a mai orvostudomány tökéletese eszközeit használták fel,és nem a kis vésőt,kalapácsot..

70-es években tiltott lett,mégis csinálják..Ez normális??

2011. júl. 25. 16:06
 9/13 A kérdező kommentje:
bocsánat javítok..Nem 2011-ben hanem 2001-ben végeztek még műtéteket.
2011. júl. 25. 16:07
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintetek mind a mai napig mit csinálnak a ketrecbe zárt és lekötözött szerencsétlen pacienssel??
2011. júl. 25. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!