Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha el van titkolva hogy van...

Ha el van titkolva hogy van egy gyerekem és kiderül, én szeretném a gyereket, az anya megtagadhatja vagy megtilthatja a láthatást?

Figyelt kérdés

5 éves a kis fiú most tudtam meg annó megcsalt ezért hagytam ott 1hó ra rá bejelentette hogy terhes de nem hittem neki azt hittem hogy ezzel akar vissza kapni.

Ami a lényeg hogy akivel magcsalt annak a nevén van aki a lehetséges apa jelölt még.


2009. ápr. 5. 16:47
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
elfelejtettem hogy 4 éve boldog párkapcsolatban élek ugyhogy nem mennék vissza az exhez.
2009. ápr. 5. 16:56
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Hogy értve szeretnéd a gyereket, Te akarod nevelni, vagy csak a nevedre venni és látogatni?


Mindenesetre neked, mint apának, vannak jogaid. Nem tilthatja meg a láthatást. Javaslom, hogy kérdezz meg egy ügyvédet, aki pontosan elmondja neked, mi az ügy menete.

2009. ápr. 5. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet,hogy tényleg attól van a gyerek akivel megcsalt?
2009. ápr. 5. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
háromszor elolvastam a kérdést, és nem értem.
2009. ápr. 5. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Mintha a barátnőd írt volna egyik nap. Ugyanez volt a szitu. Amúgy én se értem. Apasági teszt és kész.
2009. ápr. 5. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha a tiéd a gyerek, jogod van látni.
2009. ápr. 5. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
88%

Sokszor átolvastam mire megértettem. Szerintem ez nem eltitkolás. Az hogy te akkor nem hittél neki az más dolog.

Te most így semmi jogod nincs láthatáshoz, mert hivatalosan az apa az a másik. Amit tehetsz hogy apasági vizsgálatot kérsz és ha kiderül akkor lesz láthaasi jogod.


De azért te is érzed, hogy nem lenne szép most már ugrálnod. 5 éve elmondta neked hogy terhes, téged nem érdekelt és 5 év óta annyira nem érdekelt, hogy eszedben sem volt legalább utána érdeklödni, hogy tényleg terhes volt-e. Gondlom most nöt be a fejedlágya vagy nem eljönnek az apai ösztöneid és nincs másik gyereked és azért mert 5 évig leszartad a fejüket most felakarod borítani egy család életét.


Ha most oda állítasz hogy még is apaságit akarsz valószínü az anyuka rettentö mérges lesz, és a gyerek lelkivilágát akár egy életre tönkreteheted. Egy 5 éves gyereke életébe csak úgy nem lehet besétálni. szerintem hagyd békén öket. Ez nem eltitkolás volt mert neked mondta 5 éve az anya hogy terhes.

2009. ápr. 5. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

A gyereknek semmit nem kell tudnia a dologról addig, amíg biztos nem lesz a te apaságod. Ha mégis a másik férfi az apa, akkor legalább nem lesz összezavarva. Hiszen ma már könnyen, nyálból is vehető minta a DNS-vizsgálathoz.

Beszéld meg a volt pároddal,kérd a beleegyezését a vizsgálathoz. Mert joga van a kisgyereknek és neked is tudni, hogy ki a valódi apa. Persze, az igaz, hogy elég sokáig tartott az "ébredés".

De ugye azt tudod, hogy ha te leszel, akkor meg kell emberelned magad, az apaság egy életre szóló feladat és felelősség akkor is, ha nem éltek együtt?

2009. ápr. 5. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
90%
Ööö, a gyereket nem titkolták el. Csak téged nem érdekelt. Ugye érzed a különbséget?
2009. ápr. 5. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
83%
valaki lefordítani a kérdést?:) még mindig nem értem.
2009. ápr. 5. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!