Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha el van titkolva hogy van...

Ha el van titkolva hogy van egy gyerekem és kiderül, én szeretném a gyereket, az anya megtagadhatja vagy megtilthatja a láthatást?

Figyelt kérdés

5 éves a kis fiú most tudtam meg annó megcsalt ezért hagytam ott 1hó ra rá bejelentette hogy terhes de nem hittem neki azt hittem hogy ezzel akar vissza kapni.

Ami a lényeg hogy akivel magcsalt annak a nevén van aki a lehetséges apa jelölt még.


2009. ápr. 5. 16:47
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat az exem azt mondta nem az enyém rá 1 hónapra (2003-ban), nem most ébredtem fel 2004 májusáig beszéltünk de nem is mondott semmit.

Csak anyit kérdeznék töletek hogy ha megcsalnának a lakó társatokkal otthagynátok a párotokat vagy sem én otthagytam.

2009. ápr. 5. 19:39
 12/16 anonim ***** válasza:
78%

Az a gyerek nem tehet semmiről bárkié is.Nem értem,hogy ez miért 5 év után jutott eszedbe,hogy esetleg a tiéd is lehet.Ha kérdéses volt,miért nem tisztáztátok az apaságot már a születése után.Tehát ha mégis a tiéd,ez nem mentség rá,hogy 5 évig nem érdekelt,és mást tekintett az apjának.

A gyereket szerintem sem kellene beavatni,csak ha beigazolódik,hogy nem az az apja akit annak hitt.

Azért ez nem szép dolog,hogy ennyire nem voltatok tekintettel rá.

2009. ápr. 5. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
72%
persze hogy nem mondott semmit.én se mondanék azután miután közölném és az apa leszarná...emlékezz vissza:talán még vádoltad is hogy kitalálta,vagy esetleg mondtad neki hogy ezzel nem szerez vissza...ha igen,ne várj csodákat.ezért nem mondta esetleg.az 5 év alatt hányszor próbáltad kideríteni az igazat?ha foglalkoztatott volna a téma,utána jársz.ha te is vagy a vérszerinti apa,az nem te vagy aki felnevelte eddig.téged nem érdekelt létezik-e.aki meg lehet nem is az apja az a nevére vette,és elfogadta.érted mi a külömbség?ne haragudj de ez van.
2009. ápr. 5. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
52%
ha te nem érdeklődtél a gyerek akkor X idő után lejárt az az idő, ami alatt érvényesíthetted volna apai jogaidat, mostmár valszeg rég nem. ha évekig nem érdeklődtél, az azt jelenti, hogy automatikusan lemondtál az apaságról. szerintem ezt vérvizsgálat se teszi helyre, tökmindegy, akkor sem lehetnek követeléseid, ha te vagy az apja. mert ugye a jogokkal kötelességek is jártak volna.
2009. ápr. 6. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
72%

Én úgy látom, inkább egy jogászt kéne megkérdezni.

Esetleg Mónika?

2009. ápr. 6. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
93%

01:46 Az apai jogok, az apaság soha nem évül el (mint pl. az anyagi követelések)!


Amúgy meg jobb későn, mint soha. Szerintem kár szapulni a kérdezőt! (Hányan hallgatnának, még ha sejtenék is, hogy esetleg apák, de hogy mentesüljenek az anyagi és egyéb felelősség alól, inkább sunyítanának.)


Most még léphet és akár gondoskodó szülővé válhat.

2009. ápr. 6. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!