Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha kiskorúként a nevemre...

Ha kiskorúként a nevemre írattak egy lakást (tehát én vagyok a tulajdonos) és apám a haszonélvező, akkor neki több joga van? Eladhatom a lakást?

Figyelt kérdés
Amúgy egy ismerős szerint ez már elavult, fél éven belül kellett volna jelezni, de a szerződésben ő, mint osztrák állampolgár szerepel, holott mai napig nem az. Megtámadható a szerződés?
2011. júl. 25. 19:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
47%
és most kiskorú vagy már nagykorú vagy?
2011. júl. 25. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
88%
szerintem az állampolgárság miatt a szerződés nem támadható meg,mivel az a dologgal kapcsolatban nem lényegi elem,azügyben legfeljebb ő fogható perbe,amiért hazudott a szerződésben.
2011. júl. 25. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
58%

"Ha kiskorúként a nevemre írattak egy lakást (tehát én vagyok a tulajdonos) és apám a haszonélvező, akkor neki több joga van?"


Amíg van rajta haszonélvezeti jog, addig nem adhatod el, csak ha ő is belemegy.


"Amúgy egy ismerős szerint ez már elavult, fél éven belül kellett volna jelezni, de a szerződésben ő, mint osztrák állampolgár szerepel, holott mai napig nem az. Megtámadható a szerződés?"

Ha osztrák állampolgárként szerepel és már nem az (soha nem volt az), akkor az okirathamisítás és pénzbüntetéssel vagy szabadságvesztéssel járhat

2011. júl. 25. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
76%
a haszonélvező elméletileg élete végéig lakhat a lakásban,(földterület esetén pedig leszedheti az ottani terményeket,gyümölcsöket,zöldségeket,..)vagy ameddig önként le nem mond...
2011. júl. 25. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
46%

Nehogy bevedd már ezt a hülyeséget, hogy elavult a haszonélvezeti jog, honnan szedte ezt a marhaságot.

Ha nem mond le róla akkor ez élete végéig megilleti, Ez kb olyan mintha vennél egy lakást és elévülne az adásvételi szerződés 10 év múlva és a régi tulaj vissza akarna költözni.

Egy ügyvédet keress föl ne egy dilettánssal beszéld ezt meg.

Az állampolgárság kapcsán, erre hivatkozva nem támadhatod, hiszen, ha a szerződéskötés időpontjában az információ mi szerint ő osztrák állampolgár volt valós akkor nem történt törvénysértés.

A lakást csak a haszonélvező beleegyezésével adhatod el, kivéve ha az illető már nem él, bár a haszonélvezeti jogot végrendeletben tovább tudja adni.

Érdemsebb lenne egy hosszadalmas kb 3-4 éves per helyett amit valszeg elvesztesz leülni az édesapáddal és aláiratni vele egy beleegyező nyilatkozatot.

2011. júl. 25. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
88%
19:26-os vagyok, az állampolgárság változása kapcsán nincsen bejelentési kötelezettsége egy haszonélvezeti jog kapcsán, az nem releváns a szerződés szempontjából.
2011. júl. 25. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
soha nem is volt osztrák állampolgár. viszont induló tőkére lenne szükségem egy új élethez, és emiatt nem lenne rossz, ha eltudnám adni a lakást, valamint az sem utolsó, hogy ezzel nagyon sok mindenért úgymond bosszút állhatnék rajta. lehet, hogy nem szép dolog, sőt biztos, de megérdemli.
2011. júl. 25. 19:34
 8/13 anonim ***** válasza:
87%

te vagy a tulajdonos, tehát eladhatod a lakást a haszonélvezet azonban marad rajta...haszonélvezettel terhelt lakás piaci értéke meg a béka segge alatt van


viszont a haszonélvezőnek vannak jogai, pl te mint tulajdonos addig be sem teheted a lábad oda, amíg ő nem engedi...viszont a költségek egy része téged terhel, minden bevétel a lakásból viszont a haszonélvezőé

2011. júl. 25. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
76%

Eladni csak úgy tudnád, hogy a vevö átvállaja a hazszonélvezeti kötelezettséget, azaz továbbra is apád lakik benne, az új tulajdonos meg nem használhatja a házat.

Szerintem nem sok olyan hülyét talász, aki igy megvesz egy házat.

2011. júl. 25. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
25%
Szép vagy, az apád rád íratja, tehát már életében biztosít neked valamit, te meg eladnád. Valószínűleg nem véletlen, hogy haszonélvezetet tett rá.Milyen dolog ezek után megtámadni a szerződést?
2011. júl. 25. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!