Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anya nevén a gyerek? Mi a...

Anya nevén a gyerek? Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Utolsó sarj vagyok a családban, lány. Az egyetlen előző fiúnak nem jött össze fiú, csak én egymagamban. A família már jó régóta aggódott is, hogy senki nem lesz, aki tovább vinné a nevet, és hát már biztos, hogy nem is születik majd fiú testvérem, aki vihetné.

A leendő férjem felajánlotta, hogy a gyerekeink kaphatnák az én vezetéknevemet, mert nekünk fontos. A kötőjeles forma egyikőnknek sem tetszik. Én tulajdonképpen örülök a dolognak, de szerintetek nem bánná meg? Nem vágná a fejemhez, vagy mit tudom én?


2011. júl. 26. 22:19
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Én nem ismerem a párod,nem tudhatom,hogy a "fejedhez vágja-a majd",de az biztos,hogy egy nagyon szép gesztus tőle.
2011. júl. 26. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Nagyon jó természetű, de nem tudom, ez nem "sok" kicsit. :)
2011. júl. 26. 22:22
 3/18 anonim ***** válasza:
43%

Engem nőként zavarna a dolog.

Mindenki kérdezgetné. Aki az anyja nevét viseli,annak általában fiktív apja van, vagyis anyukának fogalma sincs kié a gyerek.

Szóval a gyerek érdekében és a magam érdekében nem engedném egyrészt, másrészt hiszek a női és férfi szerepekben, nekem ez visszatetsző dolog.

2011. júl. 26. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
35%
Mi lehet fontos egy vezetéknévben? Semmiben nem befolyásolja a gyerek életét! Legfeljebb akkor,ha a család sznob.
2011. júl. 26. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
A barátnőm lánya is az anya nevét viseli(együtt vannak most is az apával),és szeretnének még egyet és az is a barátnőm nevén lesz-nekik így jó.
2011. júl. 26. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
15%
Most lehet hogy felajánlotta, de később biztos hogy megbánja. Amúgy joga van, hogy az ő nevét viselje a gyerek. A gyereknek is furcsa lesz, majd állandóan magyarázkodhat az iskolában.
2011. júl. 26. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Én ismerek ilyen családot,és soha nem volt ebből gond.Egyáltalán nem lesz gáz,főleg,hogy ő ajánlotta fel.
2011. júl. 26. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
89%

Én elfogadnám. A törvény lehetővé teszi, párodnak sincs kifogása ellene, akkor miért ne?

Primitív dolog azt hinni ma már, hogy azért kapja a gyerek az anya vezetéknevét, mert az apa lelépett.

2011. júl. 26. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Ez hogy jön ide, hogy joga van hozzá, hogy az ő nevén legyen a gyerek? Ki mondta, hogy nincs?
2011. júl. 26. 22:34
 10/18 anonim ***** válasza:
84%
Nézd, ha ő nagyvonalúan felajánlotta, nem hiszem, h később "a fejedhez vágná". Vér szerint és jogilag is övé lenne a gyerek, ezen a név mit sem változtat. Másrészt nyilván sokat hallotta, mennyire fontos ez nektek. Nem tudom, az én nevem se kistótpapnagy (bocsánat mindenkinek, akit így hívnak), és a családban nem fog továbbmenni. Én is sajnálom, de nem jelent akkora problémát, h minden követ megmozgassak miatta. Nemtom, mekkora helyen laktok, nem fogják-e a gyereket cikizni vele. Nem mintha az számítana, ki mit gondol, v mond, de a gyerekek ezt esetleg másképp élik meg. Ha viszont mégis elfogadod a párod felajánlását, akkor ne rugózz a dolgon tovább.
2011. júl. 26. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!