Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy észrevegyen?...

Mit tegyek, hogy észrevegyen? Úgy érzem, a Párom már nem figyel oda rám..

Figyelt kérdés
Minden fontosabb neki, mint én. Naphosszat ül a számítógép előtt, ha nem, akkor azt teszi amihez éppen kedve van. Lementem a konyhába, hogy ebédet főzzek és rábíztam az 5 hetes kisfiunkat. Az étel csak félig lett kész, mire hallom, hogy a kis törpe torka szakadtából üvölt a szobájában a kiságyban, az ajtaja csukva, a párom meg ül a számítógép előtt feltekert hangerő mellett. Mondtam neki én vigyázok a kicsire, ha ennyire gáz neki, de akkor fejezze be a kaját. Üvöltve közölte, hogy nem érdekli a kaja. Szerintetek mit tegyek? Csak szeretném valakivel megosztani a hasonlókat, mert már nem bírom!
2009. ápr. 6. 11:34
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha a kaja nem érdekli, érdekelje a gyereke, mert nem egyedül csináltad. Vagy érdekelje az, hogy attól még hogy ő nem éhes, te lehetsz az, és nem tudsz a gyerekre is meg a főzésre is egyszerre figyelni. Kérdezd meg, hogy vajon a szobatársainak tart-e titeket, vagy a családjának, mert ha az előbbi, akkor te is úgy fogsz ezentúl hozzáállni, ahogyan ő, és azt csinálsz, amit akarsz. Ennyi, nem kell ragozni, nem kell fenyegetni, csak ha nem változik semmi, légy vele ugyanolyan rideg és bunkó, és nemtörődöm, mint ő, és majd kiderül, hogy olyan dolog-e ez, ami miatt nem kell 'hisztizni'. Figyeld meg, vajon szóvá fogja-e tenni, ha egy hét múlva nem lesz tiszta gatyája és hasonlók és egy hete már nem evett főtt ételt, mert te csak magatokra főzöl. Mert egy 'szobatárs' ugye miért mosná a ruháit és miért főzne rá. Ha pedig rákérdez, téged egyszerűen nem érdekel a mosás - ami az ő részét illeti. Talán észbe kap.
2009. ápr. 6. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 A kérdező kommentje:
Tényleg soha nem piszkálom. Már úgy érzem, minden úgy van, ahogy neki tetszik. Az én hibám is, mert mindig a kedvében jártam mindenben. De a fiunkat nem kérhetem, hogy alkalmazkodjon az ő hóbortjainak megfelelően. Tegnap óta apadni kezdett a tejem és teljesen ki vagyok bukva.
2009. ápr. 6. 12:38
 13/30 anonim válasza:
100%

Szia,


En vagyok a lepontozott kismama......

Hat orulok h. ennyi okos felelossegteljes ember van ezen az oldalon!!!!!

TELJESEN JOGOS a lepontozas, mivel a kedves anyuka egyedul vallata a gyereket, es halas lehet h. a gyerek apja egyaltalan eljar dolgozni...... BAROMSAG!

Ezt a kisbabat ketten vallaltak, o meg nagyon pici, elsosorban az anyukajara, de LEGALABB annyira az apukajara is szukseg van.

A KERDEZO addig kert segitseget az apukatol amig MEGFOZ maguknak, nem fogta magat es lelepett......

Itt en ugy veszem eszre h. rengeteg problema van az otthoni ferfiakkal.

Senki nem mondta h. nem lehet szorakozni, v. szamitogepezni, meg kikapcsolodni, de azert egy jo kapcsolat nem igy nez ki H. AZ ANYA FELADATA A GYEREK, az APAE meg a penzkereses. (IGY OLYAN mintha a ket embernek semmi koze nem lenne egymashoz.....)


Ezt is pontozza le minden jo kepessegu szamitogepfuggo abszolut nem gyerek, es csaladcentrikus egyen, akik szerint ez teljesen normalis!


Elore is koszi


xx

2009. ápr. 6. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 A kérdező kommentje:
Kedves válaszoló, aki írtad, hogy ő most dolgozik... és ez így is van, dolozik és gyűjtögeti a pénzét, vásárolgat a neten, olyan dolgokat, amik tök feleslegesek, én meg tengődök a harmada annyi pénzemből, amiből a lakbéremre meg a kajára futja, és a babára. (KÜLÖN KASSZA)
2009. ápr. 6. 12:42
 15/30 anonim ***** válasza:
100%
Jaa, hogy a munka a kifogás? Nekem ne akarja már senki bemagyarázni, hogy egy 5 hetes gyerekkel való napi 24 órás foglalkozás - amikor a szülésből még fel sem épülhettél teljesen - kevésbé megterhelő, mint mondjuk egy irodában ülni napi 8 órát (vagy bármi mást dolgozni). Azért egy szép hétvégi napon szívesen cserélnék vele a helyedben, hogy ő ugorjon minden gyereksírásra (bár a szoptatás gyakori, és igenis teljesen kimerítő részét még így is megúszná), és közben főzzön, mosson, és szolgáljon ki, míg te az internet előtt tespedsz.
2009. ápr. 6. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 A kérdező kommentje:

Szóval nem értünk dolgozik, hanem saját magáért, én meg azzal segítem, hogy éjjel nappal "csendben tartom" a gyereket, hogy dolgozni ne fáradtan menjen...főznék mint már írtam, ha lenne időm!

Külföldi kismamának köszönöm az együttérzést!

2009. ápr. 6. 12:50
 17/30 anonim ***** válasza:
100%
Eleve ez a különkasszán való lét is mutatja, hogy mennyire (nem) felelősségteljes. Akkor neki nem vagytok egy család? És mi az, hogy a te fizetésedből kell mindent a gyereknek venni? Sajnos úgy tűnik, nem jó embernek szültél gyereket. Egy nagy gyerek a párod.
2009. ápr. 6. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
57%

Miért vagytok külön kasszán? És miért vagytok együtt?

Nem ad pénzt, nme csinál semmit, és nem indokolja?

Akkor hagyd a pcsba! Utazz haza a több ezer km-re!

Ha nem érdekled, akkor semmit nem tudsz csinálni. Akkor szerintem könnyebb, ha kettéváltok. Ha szeret és érdekled, akkor nem kell nyaggatni, majd lesz amikor többet vállal. Elmondhatod neki, mikor miben vársz segítséget, és hallgasd meg, mit tud ajánlani.

Azt, hogy érdekled-e vagy nem, csak ő tudja megmondani. Kérdezd meg!

43/nő


Hadd mondjak annyit a kedves fenti válaszolónak, hogy higgye el, van olyan munka, amiben 10-12 óra alatt jobban el lehet fáradni, mint aki otthon van egyszem babával, aki ottmarad a kiságyban csak 4 kiló, nem mondjuk 6q és nem beszél vissza mint a főnök.

2009. ápr. 6. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
92%
Végig olvasgatva, ugye te is érzed?Ellene beszélsz , nem is kicsit.Ha ilyen rossz valóban, és nincs semmi jó oldala, csak szavakkal bánt, nem törődik veled, nem segít a kicsi eltartásában, akkor MENJ EL!Ne tedd tönkre se magad, se a gyerekedet.VAgy maradj, és írkálj ide, csak nem fog változni a helyzet.Tanácsot kaphatsz ugyan, de vagy annyira felnőtt ember hogy el tudd dönteni Te mit akarsz.Azt meg enélkül is tudod.
2009. ápr. 6. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy a kérdező férje nem ilyen (sőt) de azért adjuk meg, hogy olyan is van.

Ha a Te férjed semmit nem vállal, se munka se pénz se segítség, azt hogyan gondolja? Akkor csak egy albérlőtárs, akitől történetesen teherbe estél? Akkor nincs kaja, nics ruha és nics csendben lévő gyerek. Sajnáljuk. Nem tetszik, elköltözhet!

2009. ápr. 6. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!