Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Boldog lehet hosszú távon egy...

Boldog lehet hosszú távon egy pár, ha nincs szerelem, de nagyon szeretik, tisztelik egymást, a szerelmet lehet többféleképpen értelmezni?

Figyelt kérdés
Szóval nincs szerelem, de nagyon szeretik egymást és mindent megtesznek a másikért. A szerelmen azt értem, hogy mindig lángolnak egymásért, a legfontosabb a szerelem, az érzelmek, mindent háttérbe szorítani, még a munkát is, mindent, a szerelem az, hogy nem tudsz tisztán gondolkodni, mert elvakítanak az érzelmek. Lehet ezt máshogy értelmezni,mert ha igen, akkor lehet sokan nem is szerelmesek.
2011. júl. 27. 12:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

A szerelmet jól "definiáltad"

Én is voltam szerelmes, de nálam is elmúlt

Ha kölcsönösen szeretik, tisztelik egymást, akkor nem is kell annál több! Főleg nem sok év után!

A lángolást meg időről-időre elő lehet hozni!

2011. júl. 27. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Igen, boldog lehet:)
2011. júl. 27. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Szerintem igen, sőt, jobb eséllyel indulnak is neki, mert ők racionálisabb okokból vannak együtt (és emiatt jobban is elviselik egymást hosszabb távon), mint ha csupán fellángolásból lennének együtt.
2011. júl. 27. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Én a második férjemhez úgy mentem hozzá ,hogy nem éreztem azt a nagy "szerelmet".

Viszont nagyon szeretem és ő a legjobb társam,barátom,férjem egy személyben.

10 éve élünk együtt boldog házasságba!

2011. júl. 27. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
54%

Nem , nem lehet.

Ez majd akkor derül ki, és lesz egyértelmű ha az egyik félnek jön valaki más az életébe és azzal fejbevágja a szerelem. A másik fél a legkevésbé sem fogja érdekelni őt és ottleszhagyva.

2011. júl. 27. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Ma beszélgettünk a barátommal és szóba került, hogy nem szerelmes belém, én kérdeztem rá és ő próbálta elmagyarázni, hogy a szerelem számára az, amit utoljára nagyon fiatal korában érzett, hogy annyira elvakítják az érzelmek, hogy nem tud gondolkodni, hogy nem tud racionális lenni és mindent alárendel ennek az érzelemnek.

Szépen bánik velem, ezt is úgy mondta, hogy simogatott közben, de én meg arra gondoltam,hogyha nem érzi ezt, akkor lehet tervezni sem akar majd velem házasságot, esetleg gyereket, nem tudom. 1 éve leszünk együtt, de most került jobban szóba ez a téma és én sokszor úgy éreztem, hogy szerelmet is vall és többször mondta, hogy szeret engem, ezt értelmeztem félre. Szerintem én gondolkodom gyerekesen, túlságosan álomvilágban élek, csak ezen az oldalon is olvastam sok helyen, hogy írták a férjük mennyire odavan értük, mindent megtesz, házasság, gyerekek, terveznek mindent, és ezért ez kicsit elvette a kedvemet.

2011. júl. 27. 12:35
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

igen,az a lángoló szerelem úgyis elmúllik,arra nem lehet alapozni egy kapcsolatot.

Viszont a szeretet örök és így legalább biztos,hogy az embert szereted,nem az érzést és nem a rózsaszín köd téveszt meg.

2011. júl. 27. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

A válasz írója 51%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 12:33


De, ha tisztelik egymást, akkor nem tesznek ilyet, már csak azért sem, mert nem akarnak fájdalmat okozni egymásnak. A szerelem ilyenkor lehet nem elég, ráadásul az nem mindjárt úgy jön, hogy meglátni és megszeretni.

2011. júl. 27. 12:37
 9/13 anonim ***** válasza:

én már 2 éve nem vagyok szerelmes a páromba,ha nem több.

Csak az első pár hónapban lángoltam.

21 éves vagyok,de ele tervezem az életem.

Az egyetlen ember akit igazán szeretek(szeretettel) és mindent megbeszélünk,jól érzem magam vele.

Volt már ezalatt az idő alatt egy férfi,aki nagyon megfogott és talán éreztem is valamit,de épp emiatt elkerültem és el is múlt a dolog hamarosan.

A párom nem tudja,hogy nem vagyok szerelmes,de tudom fájna neki,én így nem is mondom el.

Nem tudom Ő íy 3 év után is szerelmes-e,vagy csak a szeretetet és vonzalmat keveri a szerelemmel.

2011. júl. 27. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy tiszteli, de te definiáltad a szerelmet. Ha az egyik fél mégis szerelmes lesz, miért ne lehetne fiatalok vagytok, a tisztelet eltörpül a szerelem mellett.
2011. júl. 27. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!