Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van 2 féltestvérem, jó ötlet...

Van 2 féltestvérem, jó ötlet lenne felvenni velük a kapcsolatot?

Figyelt kérdés

1 éve kiderült hogy van 2 féltestvérem apai ágról, mindketten felnőttek (30 fölött). Tavaly megkeresett az egyik egy közösségi oldalon - ők mindig is tudtak rólam -, de akkor elutasító voltam, hiszen teljesen váratlanul ért a dolog, anyukám sosem beszélt róluk (azóta is tagad). Apám mindkét családot elhagyta, nem tartja a kapcsolatot egyik gyerekével sem. Most már bánom, hogy akkor elutasító voltam, de vajon jó ötlet lenne most újra jelentkeznem? Hiszen felnőtt emberek saját családdal, gyerekekkel, viszont nekem anyukámon kívül senkim nincs, mert megszakított minden kapcsolatot a családtagjaival. Ez így nagyon rossz érzés, hogy nem ismerem az unokatestvéreimet, a féltestvéreimet és sajnos nem sok mindent tudok tenni 16 évesen, hiszen anyukám teljesen elutasító :(

Volt már valaki hasonló helyzetben? Tudnátok tanácsot adni?


16/L


2011. júl. 27. 13:50
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon jó ötlet lenne :) Mondd el nekik is azt, amit ide leírtál, biztos megértik. Bár én még nem voltam hasonló helyzetben, én biztos megpróbálkoznék vele :)
2011. júl. 27. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Persze, nyugodtan írj annak, aki jelentkezett, nem mindenki sértődős, lehet, hogy ő sem az. Nekem van 3 féltestvérem is apám után, ismerem is őket, semmi problémánk nincs egymással, mégsem nagyon tartjuk a kapcsolatot apánk halála óta. Egyszerűen mindenkinek megvan a maga élete. De ismerjük egymást, ami nekem fontos. Ha neked is az, akkor keresd meg őket!
2011. júl. 27. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Egy próbát megér...

Egy barátnőmnek hasonló a helyzete

Neki 20kmre lakik tőle a féltestvére/nővére/ apai ágrol /anyai ágrol meg velelakik az öccse/

mesélte a lány hogy ők nem rég vették fel a kapcsolatot / féléve éve talán/ addig meg ugy nem is beszéltek

azóta találkoztak is már és tök jol megvannak

2011. júl. 27. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a tanácsokat, akkor megpróbálom felvenni a kapcsolatot velük! Azzal kapcsolatban tudnátok segíteni, hogy ha fel is veszem a kapcsolatot velük és nem elutasítóak akkor anyukámat hogyan győzzem meg arról hogy engedje azt, hogy találkozzak is velük ha úgy adódik? (több, mint 100 km-re élnek) Sajnos teljesen elutasító amikor a család jön szóba pedig én szeretném megismerni őket :(
2011. júl. 27. 14:11
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem mond meg anyukádnak,hogy szeretnéd őket megismerni és hogy szeretnéd velük tartani a kapcsolatot.És hogy mennyire örülsz,hogy neked is vannak testvéreid.meg ilyenek...
2011. júl. 27. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom, nem kellene elutasítónak lenned

Van egy barátnőm, őt örökbefogadták, a testvérei tudtak róla, mégse keresték fel, ő fogta magát tavaly, és minddel felvette a kapcsolatot. Nem lettek nagy spamok, de barátnőmnek jó a tudat, hogy ismeri a másik közeget is.

2011. júl. 27. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!