Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Házaspárok! Ti kivel töltitek...

Házaspárok! Ti kivel töltitek az ünnepeket? Szülőkkel? Kettesben?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, h párom családja minden ünnepet megszervez nekünk (vacsora, ebéd, vacsora - 2-3 napos ünnepeknél ugye), és esetleg az ünnep (másnapján)harmadnapján ha át tudunk jutni az én szüleimhez, és akkor még a kettsben ünneplésről szó sincs! Én szeretném az ünnep 1. napját kettesben tölteni, másodnapon pedig az egyik családnál ebédelni, a másiknál vacsorázni. Ez irreális kérés? Az a baj, h a párom sem egészen érti, h miért nem akarok a 20 féle rokonával kajálni 3-4 alkalommal 3 nap alatt. Vagy én látom rosszul? Mit kéne tennem? Hogy győzzem meg először őt, aztán meg a szüleit, rokonait egyrészt arról, h nekünk külön élet is kell, másrészt arról, h nekem is van családom, akik szintén szívesen látnának minket egy pár órára napra?
2009. ápr. 6. 17:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Ezt először is a férjeddel kell megbeszélned,hogy Ti ketten hogyan képzelitek el.Egyikőtök családjának sem kell megszervezni helyettetek semmit.Aztán ha mindkettőtöknek van kedve menni a szülőkhöz menjetek,de ne kényszerből.Persze pár órát legalább illik a párunk miatt kibírni akkor is,ha nem szeretünk ott lenni,de napokat nem kell.Egy ebédet vagy vacsit biztosan kibírnál,és a párod is nálatok.A többi vagy kettesben,vagy ha valamelyikőtök nagyon szeretne a saját családjával lenni,de a másikotok nem szeretne vele tartani hosszabb időre,akkor menjetek külön.Nálunk ez sosem volt vita téma,mindketten látogatjuk egyedül is a szüleinket.Sőt,én a gyerekekkel néha ott is alszok anyuméknál főleg ha a férjemnek dolga van.

Ezt meg lehet egymás között beszélni kulturáltan,és nem kell haragudni ha a másik nem érzi annyira jól magát anyóséknál,hogy hosszabb időt töltsön ott.

2009. ápr. 6. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Egy városban laktok ? /Ti, szüleid és párod szülei?/
2009. ápr. 6. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Egyszer így, egyszer úgy. Pl. karácsony kettesben, húsvét meg rokonsággal. Biztos szereti a nagy összejöveteleket, te meg a meghitt alkalmakat. Ha tavaly náluk kezdtetek,menjetek most előbb hozzátok. Igazság nincs, cserélgessétek! Egyszer neked kedveztek, másszor neki.
2009. ápr. 6. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Ha hiszed, ha nem , legkésőbb ha gyereketek születik, nagy eséllyel meg fog oldódni. Persze akkor a párod valószínű majd azt akarja, hogy a család jöjjön hozzátok, de azért a gyerek szempontját is nézni kell.

De a házaspárok esetében szerintem az ünnep első napja (főleg karácsony este) csak a szűk családé. A másnap vagy harmadnap szokott a vendégeskedés lenni. De ha nem megoldható,akkor felváltva kellene, így igazságos!

2009. ápr. 6. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Igen, elég közel lakunk mindkét szülőkhöz, az övéihez mondjuk lényegesen közelebb sajnos :(

Szóval persze, 1-1 vacsi vagy ebéd, én is erre gondoltam. Csak náluk szokás mindenféle rokonokkal is összejönni, ami megint csak rendben van, de Húsvét esetében szerintem ezt hétfőre kéne időzíteni, nem szombat estére és vasárnapra (a szülők vasárnap rendben van).

Tudom sajnos, h anélkül, h a páromat meggyőzném, nincs esélyem, csak sajnos ez is kemény dió. Már görcsben áll a gyomrom, ha ünnep közeledik :S

Köszönöm az eddigi válaszokat!

2009. ápr. 6. 17:44
 6/13 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Mi kettesben, illetve mostmár négyesben. De amikor nem voltak gyerekek, akkor néha az én szüleimnél, mivel a férjem szülei többszáz km-re laknak, az enyémek meg a szomszéd utcában. Így volt családias. Most az első a szűk család, és utána jönnek a nagyszülők.
2009. ápr. 6. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Hívd meg az egész pereputtyot hozzátok!
2009. ápr. 6. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
100%

Szia


Ha három napos ünnep van, akkor az egyik nap a szüleimé a másik a feleségem szüleié, a harmadik pedig a mienk csak kettesben. Szerintem abszolút nem irreális kívánság, hogy ne kelljen az ünnepeket végig a rokonokkal tölreni. Szerintem egészségtelen kötődés az, ha az ember felnőtt létére nem tud külön életet kezdeni és a saját családját építgetni ápolgatni. Nekünk volt olyan, hogy azt mondtuk, hogy most állj, kézifék és a szülők nyomulásának nem engedve, mind a 4 napos hosszú hétvégét kettesben töltjük, kirándulunk, sütögetünk stb... Szerintem ülj le és beszéld meg a férjeddel, hogy te nem szeretnéd ha a szüleitek felé egy kényszer érzése lenne és midneképpen muszáj lenne meglátogatni, mert szerintem ha valami már muszáj az emberi kapcsolatok területén az régen nem építő, sőt! A felnőtt ember szerintem attól is felnőtt, hogy van szabad akarata és nem a szülei irányítják.

2009. ápr. 6. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Nahát nálunk teljesen ugyanez a helyzet.Én is azt hittem, hogy ha gyerek lesz,akkor megoldódik, de sajnos nem.Eleinte kértem szépen, veszekedtem, meg minden,mára feladtam,nem akarok minden ünnepet feszültségben tölteni.Nekem az fáj a legjobban, hogy Szenteste is ott kell lenni.Pedig legalább ezt szeretném hármasban tölteni itthon és utána egyik nap egyiknél, másik nap másiknál.Talán, ha nagyobb lesz a gyerkőc...
2009. ápr. 6. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
91%
Ha a férjed szereti a nagy rokonságot és a nagy bulikat, akkor nem hiszem hogy megváltozik, inkább csak néha lemond a kedvedért róla. De néha meg el kell menned az ő kedvéért vele. Ne úgy nézzen már ki mint egy özvegyember.
2009. ápr. 6. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!