Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Teljesen kivagyok, és meg...

Teljesen kivagyok, és meg akarok változni! Hogyan?

Figyelt kérdés

Egy hónapja kezdődött ez, és állandóan attól félek, hogy elhagy a barátom, vagy megcsal. Próbálom magamnak mondani, hogy nem, mert szeret, és én kellek neki stb., meg neki nem szoktam mondani, csak magamban rágódom ezen. Tegnap ráadásul azt álmodtam, hogy láttam egy másik csajjal csókolózni!! Nem normális, tudom, de mit tegyek?

A héten megvettem a "féltékenység" című könyvet, hátha segít, jó, de még nem olvastam el teljesen.

Már attól félek, hogy annyira bemesélem magamnak, hogy meg is teszi:S


2011. júl. 28. 20:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Te attól félsz, hogy elhagy, vagy azt szeretnéd? Komolyan kérdezem! - ezt beszéld meg magaddal első körben. Az álmod arra utal, hogy mindkettő benned lehet, azaz ambivalens érzelmekkel viseltetsz a kapcsolat és/vagy a párod iránt.


Ha változni akarsz, akkor jó a laikusoknak szóló szakkönyv is, de jobb egy jó szakember, aki látja a miérteket és a viselekedésed okait, és segít megváltoztatni azt, ami neked magadban nem jó.

2011. júl. 28. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Egy darabig folyton azt álmodtam,hogy megcsal a barátom pl lefekszik mással,bevallja,hogy nem szeret annyira nyomasztottak az álmok,hogy elmondtam neki is ő meg kiröhögött,hogy iylen nem lesz,meg bosszankodott,hogy biztos nem bízom benne,bízom én csak kicsit önbizalom hiányos vagyok,és nagyon jó pasi magas,jóképű,izmos,erős,okos szőkésbarna kék szemű,jó fej,ráadásul nagyon tetszik a lányoknak szóval féltem.Megértelek,teljesen de igyekezz bízni benne,mert a férfiak megunják a féltékenykedést.
2011. júl. 28. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Nem szeretném! Ezért ijedtem meg attól amit tegnap álmodtam, alig merek ma elaludni:S Nem akarom, hogy az valóság legyen!
2011. júl. 28. 20:45
 4/12 A kérdező kommentje:

20:44, kicsit megnyugtattál. Nem szoktam féltékenykedni amúgy, hanem csak így magamban gondolom, főleg ha nincs velem.

Az én barátom is hasonló karakter, lehet, hogy ezért vagyok ilyen, de azt tudom, hogy nem szabad így viselkednem, és tudom mi lenne a helyes, csak nehéz. Főleg ez a tegnapi megijesztett.

2011. júl. 28. 20:48
 5/12 anonim ***** válasza:
Ez sajna nálam is így van én úgy gondolom hogy ez magaddal szemben önbizalom hiány! Én mondtam is a páromnak hogy félek hogy megcsal meg ilyenek erre azt mondta hogy biztos unatkozom azért gondolok ilyen hülyeségekre! Igaza is lehet:) Szóval próbáld meg elterelni ezeket a gondolatokat tudom nehéz lesz de a kapcsolatotokra mehet ha nem bízol benne!
2011. júl. 28. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
köszi! akkor ennek az álomnak ne tulajdonítsak túl nagy jelentőséget?
2011. júl. 28. 20:52
 7/12 anonim ***** válasza:
Aki féltékeny, az az is marad. Én is az voltam, vagyok, leszek. Szenvedek tôle, de ez van. A lényeg, hogy a párodat ne sokkold ezzel.
2011. júl. 28. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Kérd meg, hogy gyakrabban mondja azt, hogy csinos vagy és jól nézel ki és ő így szeret téged ahogy vagy... Ha nem kellemetlen neki, akkor mondogassa csak mások előtt is. Ez majd meg fogja hozni a kellő önbizalmadat hamar.
2011. júl. 28. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek!

Írtam, hogy nem rég kezdődött nálam ez az egész, előtte nem voltam féltékenykedő, most úgy tűnik rosszabb passzban vagyok, de én nem akarok ebben maradni, és még idejében változtatni akarok.

2011. júl. 28. 21:01
 10/12 anonim ***** válasza:

Alapvetően én sem vagyok féltékeny, de volt 1-2 hónap, amikor látszólag ok nélkül bennem is feltörtek ilyen érzések. Néhány napig morfondiroztam, hogy mitől lehet. Aztán leesett, hogy pont akkoriban roggyant meg néhány barátság, munkahelyet váltottam, a főiskolai vizsgáimnál is ideges voltam, hogy sikerülnek-e.

Ezt az általános bizonytalanság érzést sikerült rá is kivetítenem.

Még hasonló álmom is volt, bár miután viccelődve elmeséltem neki, hogy "mit tett" álmomban egy idegen hölggyel, mosolyogva mondta, hogy oké, akkor ma este én leszek az a hölgy :)


Gondold végig, hogy más területen nem vagy-e bizonytalan mostanában, lehet, hogy neked is hasonló okból vannak ilyen érzéseid.

2011. júl. 29. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!