Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek jó/normális...

Szerintetek jó/normális felnőtt válhat belőlem ilyen anya mellett?

Figyelt kérdés

Már nagyon régen kezdődött ez a história, egészen pici koromban. Csak egy-két dolgot arról; mikor ovis voltam kb. 6 éves, minden délután, mikor hazahoztak, anyám a mosogató elé állított és a kosz edényeket elmosogattatta velem (de nem segített) és ha összetörtem véletlenül valamit, akkor büntetésként, még keresett piszkos dolgokat, amit kellett mosnom. Addig nem mehetettem játszani, amíg meg nem csináltam.

Általános iskolás koromban, pedig egyszer több hétig nem mentem iskolába, mert olyan beteg voltam, így lemaradtam, de igyekeztem pótolni. Miután mentem, azt elfelejtette barátnőm leírni, hogy röpdolgozat lesz és mivel nem tudtam rőla, nem sikerült egyest kaptam. Anyám nem hitt nekem, és megcsinálta azt, hogy a szoba egyik sarkába kiöntött száraz kukoricát és egész éjjel azon kellett térdelnem. Apa ezeket a dolgokat soha nem nézte jó szemmel és hiába próbált védeni, nem ért semmit.

Sajnos, apa lassan 3 éve meghalt, külföldön volt, amikor anyám felhívta és összevesztek valamin, utána apa öngyilkos lett. Anyám pedig beállította mindenki előtt hülye, gyógyszerfüggő marhának. A halála után egyszer mentünk ki a temetőbe hozzá közösen, de akkor is anyám leköpte a sírját és elmondta mindenfélének, hogy itt hagyta őt, a fattyával - velem- együtt. Aztán megtiltotta, hogy kimenjek hozzá a temető. Persze azóta, titokban mindig kimegyek, amikor valahova mennem kell, előtte úgy indulok el, hogy egy jó fél órát ott lehessek.

Miután középsulis lettem, el kezdtem dolgozni, mindennap suli után mentem este 10-ig, nyáron -ahogy most is- úgy járok dolgozni, hogy reggel 6-tól 13-ig és 14-22ig, csak hogy ne nagyon találkozzak anyával. Ami pénzt pedig megkeresek anya elveszi és magára költi. Saját pénzemből kb. 2000-2500 forintot látok viszont. Mert ő interneten pasizik, meg vannak ezek a teletext sms-chatek vagy mik, odaírkál sms-eket és a pénzt amit megkeresek, a telefonja feltöltésére költi. Nem egyszer volt arra példa, hogy ő éjszaka internetezik/sms-ezik, hogy hajnali fél kettőkor felkeltett és elhajtott a legközelebbi benzinkútra, hogy töltessem fel a telefonját. Mikor haza értem és számlát nem hoztam róla - mert nem szokott kérni, és amúgy sem tudja leírni az adóban -, visszahajtott. Mint tegnap éjjel, amikor szakad esőben kellett elbicikliznem, majd a számla miatt ismét.

Arról meg nem is beszélve, hogy van úgyhogy -elég gyakran-magának főz valamit, de nekem már nem, a hűtőt kinyitva pedig nem mindig találok ehetőt... a 2000-2500forintból pedig hosszú távon nem tudok magamnak kaját venni.

Persze ezek mellett még vannak húzásai...

Szerintetek, lehetek így jó/normális felnőtt? Azzá válhatok, és nem olyanná, mint anyám? Félek, hogy olyan leszek mint ő és valaki más életét is tönkre fogom tenni.

Azt ne mondjátok, hogy költözzek el, mert nem tudok, nagyszüleim meghaltak már, anyám testvéréhez nem mehetek, mert egyből feldob anyámnál, hogy ott vagyok stb. Elköltözni pedig még nem költözhetek magam, mert nem töltöttem be a 18-at.

lassan 17 éves L.


2011. júl. 29. 14:41
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
19%

Az igazság az,hogy ahogy olvastam amit írtál az jutott eszembe,hogy sok ilyen történetet olvastam már,és úgy érzem hogy te csak egy csokorba raktad..

Én szívesen elbeszélgetnék anyukáddal,hogy elhiggyem ilyen körülmények között éltél..

Ha lennél olyan kedves és megadnád anyud elérhetőségét,én utána járok ennek..mert nem igazán hiszem el amit leírtál..Olyan élénk fantáziára utal ez..

2011. júl. 29. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
84%
Nem biztos, hogy olyan leszel. Amikor anyám élt sokat ivott és akkor teljesen kifordult magából, sajnos egyre gyakoribb lett. Én teljesen az ellenkezője vagyok, normális párkapcsolattal és egy picivel. Pont, hogy értékelni fogod a normális családot és tenni is fogsz érte.
2011. júl. 29. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
85%

Én hiszek neki és nem hiszem hogy csak kitalálná . Egyébként

rajtad kívül mindenki hisz neki és próbálja ellátni jó tanácsokkal csak te vagy ilyen hitetlen .Amúgy hiába akarod megkérdezni az anyját úgy sem fogja ezeket beismerni majd hülye lesz elmondani ezeket .

2011. júl. 29. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
85%
Ja és a kérdezőnek : Beszélj a gyámügyesekkel semmiképp ne maradj abba a házba ne várj még 1 évet.
2011. júl. 29. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ! Tényleg félek attól, ahogy az egyik válaszoló írta, hogy kezd olyanná válni, mint anyukája, annak ellenére, hogy felismerte a rosszat.

Aki azt hiszi, hogy kitaláltam: nem, nem találtam ki... végső elkenődésemben írtam ide, de ha anyám megtudná, élve megnyúzna körülbelül. Mert kifelé, a külvilág felé egy tökéletes csonka családot mutat be, ahol minden rendben van és sajnálja az elvesztett családfőt. Ezért bárkinek letagadná a dolgot, engem pedig felelősségre vonna.

Egyszer szóltam a suliban az egyik tanáromnak, tanácsot kértem. A vége az lett, amikor anyámmal beszélt, hogy anyám beállított nem normálisnak, dilisnek, akit gyógyszerezni kell. Majdnem elvitetett a diliházba.

Pedig csak kiborultam, hogy mindent letagad.

De egyébként tényleg, nagyon szépen köszönöm mindenki válaszát!

2011. júl. 29. 22:21
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

Édes Istenem, ez annyira szívszorító !

Remélem nem adtad meg Anyád számát senki kommentelőnek!

Remélem jobb maára a helyzeted!

Sajnos NEM elég ".. erősen próbálkozni, hogy másmilyen legyél..", és NEM elég a felismerés sem önmagában!!!!

Én tudom, sokat kínlódtam én is.

De VAN megoldás !!!!!!

Az első, hogy írtál ide!

Pszichológus, kineziológus, homeopátia, egy megértő társ és persze elköltözés, munka.

Remélem sikerült azóta jobbá tenned a sorsodat.

Remélem kaptál igazi segítséget !!!

2015. jan. 9. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Ja, megáll az eszem mit képzel(t) ez a #11-es. Besz@rás.
2015. jan. 9. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
szia! Hogy vagy?
2015. máj. 2. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Mindenkiből lehet egészséges és normális felnőtt. Csak erősnek kell lenni hozzá. TE PEDIG AZ VAGY!!!


Amint betöltötted a 18at, húzz albérletbe (az nem túl drága) és ne hagyd hogy "anyád" meglopjon!

2018. febr. 12. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Utolso vagyok. Bocsánat, csak most vettem észre hogy a kérdés 2011ben íródott.
2018. febr. 12. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!