Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elvállalni ezt a megalázást,...

Elvállalni ezt a megalázást, vagy inkább nélkülözni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


23 éves nő vagyok. Jelenleg nincs állásom, édesanyámmal élek. Ő nyugdíjas. Levelezőn tanulok, amit magamnak fizetek. Őt annyival terhelem, hogy enni kapok tőle. :(


Keresgettem, de semmi állást nem találtam egyenlőre, ami teljesen lehangol.


Ma elmentem egy gyárba, mert már azt is bevállalnám alapon gondolkodom. VISZONT


Láttam már gyárat, de még ilyet soha. Kezdhetnék hétfőn, felvettek, aláírtuk a szerződést, ha azt annak lehet nevezni. Se bérről, se munkarendről nincs benne szó. Egy értelmes emberrel nem tudtam beszélni, innen oda, onnan ide küldtek. Még bérről se tettek említést, én még ilyet nem hallottam. Mint egy kutyával úgy beszéltek velem.

Megkérdeztem mikor indul tőlünk a munkásbusz, erre az volt a válasz, valamikor 3 után. Na ezt sakkozzam ki.


Annyit megtudtam a munkásoktól,nem a vezetőségtől, hogy 80 ezret keresnek. Munkarend: heti 6 nap munka , délután 3:30-tól reggel 3-ig, pontosabban addig , amíg a rakomány kész nincs. Ha reggel 6 óra, így jártál.


Csirkepucolóról van szó. Tele primitív ksebbségivel. Gyakorlailag a szellemifogyatékosok szintjén vannak, vicet félre téve. Mivel a gyár olyan helyen fekszik, ahol analfabéta kisebbség él. Komolyan. Jéghidegben kell dolgozni. 40-es ruhaméretemre kaptam 58-as méretet.


Nekem ez már több , mint megalázás. Úgy érzem a sok év tanulás nem ennyit ér, nem süllyedek ezeknek az embereknek a szintjére. Bocsánat, ha ezzel bárkit is megsértek, de úgy vélem tanult ember révén nem a fogyatékosokkal vagyok egy szinten. Fogyatékos alatt, nem a szellemileg fogyatkozottembereket értem, hanem a tipikus primitív c_gányokat.


Úgy érzem , emberi mivoltomban leszek megalázva, ha közötük dolgozom. Nem ezen a szinten vagyok szellemileg. Ez megalázó számomra. Lehet segítenék anyának ezel, de hogy idegileg én készülnék ki tőlük, az biztos. És a sulit oldjam meg, ahogy akarom, mert onnan el nem jöhetek, műszakot cserélni nem lehet.


Anyukám azt mondta el ne vállaljam. Majd lesz nekem megfelelő.


Ti mit tennétek? Még így is elvállalnátok, vagy várnátok kicsit, de szellemi szinteteknek megfelelőt?


2011. júl. 29. 17:05
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is keresgélj inkább tovább. A jövőre vonatkozóan viszont tanulj ebből: hogyan lehet aláírni egy szerződést, amikor fogalmad sincs, mennyi fizetést fogsz kapni, mennyi lesz a szabadságod, pontosan hogyan, mennyit és mit kell dolgoznod, stb! Erre máskor figyelj oda!
2011. júl. 29. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
Várnék, ha van rá lehetőséged, már a hideg ráz tőle. Ha elvállalod, teljesen megkeseredhetsz. Komolyan mondom ennyi pénzért ez amúgy se munka, hanem rabszolgatartás.
2011. júl. 29. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
96%
A munka nem megfelelo szamodra, mi a baj? Ha nagyon kell a penz, akkor vallald be egy hetre, aztan meglatod. Egyebkent, aki nem tud megelni, az nem nagyon tud valogatni. Dontsd el, neked mi az elso. "Uri"minkaban is vannak bunkok, erre keszulj fel.
2011. júl. 29. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
47%

nyuszika, a szar munka is jobb, mint a semmi


a jogaidért meg magadnak kell kiállni...a munkaszerződésed meg nem ér semmit, ha az alapok, hogy munkarend, munkaóra, és bérezés nincs benne....

2011. júl. 29. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
100%
nem vállalnám.
2011. júl. 29. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
100%

Nem elvállalni.

De ne haragudj, hogy írhattál alá így egy szerződést??? Komolyan nem értlek...

2011. júl. 29. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
79%
én nem mennék.
2011. júl. 29. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
inkább nélkülözni, ez borzasztó. Még takarítani is jobb, mint ez.
2011. júl. 29. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:

Vagy próbáld meg, max. ha annyira szörnyű eljösz akár egy hét után is.


Én is voltam már ilyen helyen, 1,5 hónapig voltam, idegileg kikészültem, sírtam mikor dolgozni kellett menni, gyár tele cigánnyal, úgy éreztem magam mint egy börtönben és persze én és még 1-2 ember aki magyar, normális volt, minket készítettek ki.

2011. júl. 29. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 A kérdező kommentje:

Tudom, és sajnos ez a valóság, de jelenleg nincs jobb lehetőségem.


Miért írtam alá?


Én nem találtam szerződésnek, a végén mondták a munkások, hogy náluk ez annak minősül, de nyilatkozat címen fut.


Hétfőn kellene mennem, de szerintem nem megyek. Nem vagyok kényes, dolgoztam már gyárban, de ez sok volt nekem. Még ilyet életemben nem láttam. És azok képesek így dolgozni.


Egy szomszéd nő dolgozik ott, vele mentem be. Azt mondta ne kényeskedjek már, ez van és kész. Hozzáteszem annyi esze van, mint egy marék szárazpillangónak.


Dolgozzak 1 hónapot zsákbamacskáért?


Hihetetlen, hogy ilyen van. És a vicc az, több százan dolgoznak így ott. Persze mondom, többnyire a társadalom alsó rétege.

2011. júl. 29. 17:15
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!