Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elvállalni ezt a megalázást,...

Elvállalni ezt a megalázást, vagy inkább nélkülözni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


23 éves nő vagyok. Jelenleg nincs állásom, édesanyámmal élek. Ő nyugdíjas. Levelezőn tanulok, amit magamnak fizetek. Őt annyival terhelem, hogy enni kapok tőle. :(


Keresgettem, de semmi állást nem találtam egyenlőre, ami teljesen lehangol.


Ma elmentem egy gyárba, mert már azt is bevállalnám alapon gondolkodom. VISZONT


Láttam már gyárat, de még ilyet soha. Kezdhetnék hétfőn, felvettek, aláírtuk a szerződést, ha azt annak lehet nevezni. Se bérről, se munkarendről nincs benne szó. Egy értelmes emberrel nem tudtam beszélni, innen oda, onnan ide küldtek. Még bérről se tettek említést, én még ilyet nem hallottam. Mint egy kutyával úgy beszéltek velem.

Megkérdeztem mikor indul tőlünk a munkásbusz, erre az volt a válasz, valamikor 3 után. Na ezt sakkozzam ki.


Annyit megtudtam a munkásoktól,nem a vezetőségtől, hogy 80 ezret keresnek. Munkarend: heti 6 nap munka , délután 3:30-tól reggel 3-ig, pontosabban addig , amíg a rakomány kész nincs. Ha reggel 6 óra, így jártál.


Csirkepucolóról van szó. Tele primitív ksebbségivel. Gyakorlailag a szellemifogyatékosok szintjén vannak, vicet félre téve. Mivel a gyár olyan helyen fekszik, ahol analfabéta kisebbség él. Komolyan. Jéghidegben kell dolgozni. 40-es ruhaméretemre kaptam 58-as méretet.


Nekem ez már több , mint megalázás. Úgy érzem a sok év tanulás nem ennyit ér, nem süllyedek ezeknek az embereknek a szintjére. Bocsánat, ha ezzel bárkit is megsértek, de úgy vélem tanult ember révén nem a fogyatékosokkal vagyok egy szinten. Fogyatékos alatt, nem a szellemileg fogyatkozottembereket értem, hanem a tipikus primitív c_gányokat.


Úgy érzem , emberi mivoltomban leszek megalázva, ha közötük dolgozom. Nem ezen a szinten vagyok szellemileg. Ez megalázó számomra. Lehet segítenék anyának ezel, de hogy idegileg én készülnék ki tőlük, az biztos. És a sulit oldjam meg, ahogy akarom, mert onnan el nem jöhetek, műszakot cserélni nem lehet.


Anyukám azt mondta el ne vállaljam. Majd lesz nekem megfelelő.


Ti mit tennétek? Még így is elvállalnátok, vagy várnátok kicsit, de szellemi szinteteknek megfelelőt?


2011. júl. 29. 17:05
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
83%
Azon gondolkodom, hogy mi a celja a kerdesednek. Munka nem tetszik, jogasz hallgato letedre alairtak egy hianyos okmanyt. Szoval vegul is, csakis azert irkalsz ide, hogy kiird velemenyedet, utalatodat a helyi kisebbsegrol. Na de megis mit keesul, miert elsz kozottuk? Nem nagyon razhatod a rongyot, nem a jelenlegi allapotodban. Lehet elettapasztalati tudasban a kisebbseg tulszarnyal.
2011. júl. 29. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy azért olyan a "munkaszerződés", mert nem tudják megírni. Valószínűleg inkább nem hivatalos az ott dolgozók foglalkoztatása. Úgyhogy ha a kérdező fogná magát és felajánlaná, hogy készít hivatalos formátumú munkaszerződéseket, lehet, hogy máris repülne és ezzel meg is oldódna az "elfogadjam-ne fogadjam" kérdés.
2011. júl. 29. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:

17:25

Nem nem tudnak munkaszerződést írni, hanem direkt íratnak ilyet alá. Szerinte a kisebbség felfog belőle valamit, örülnek, hogy legalább itt van munka.

2011. júl. 29. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 A kérdező kommentje:

Kedves 17:31-es!


Látom, nem érted. Mint írtam, amit aláírtam az egy nyilatkozat. Nem írtam alá szerződést, mivel nem is kaptam, ebből adódóan és egyéb jogszerűtlen cselekmények miatt nem tetszik. Még nem láttam ilyet, ennyi.


Valaki írta, hogy nincs lakásom. Lehet, de én még csak 23 éves vagyok. A szomszédom 60. :)


1 éve élek édesanyámnál, előtte 18 éves korom óta eltartottam magam, saját albérletben.

2011. júl. 29. 17:37
 25/37 anonim ***** válasza:

Nem tudnának annyit fizetni, hogy elvállaljam ezt.

Minden tiszteletem azé, aki ezt teszi, nekem nem menne.

Tanult emberként ez iszonyú lehet, a kérdező sem véletlenül panaszkodik.

Én azt mondom van egy határ, ami alá nem vagyok hajlandó menni.

2011. júl. 29. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 A kérdező kommentje:

17:41-es!


Így van. De, amint láthatod, van, aki azt írja ki, nem akarok dolgozni.....stb.


Nem igaz!!! Egyszerűen arról van szó, hogy:


1. nem kaptam szerződést, ez semmi (nyilatkozattokkal már bocsánat, de kitörölhetem)


2. nem vagyok válogatós, nagyon sok tevékenységet folytattam már, de nem ezen a szinten vagyok (büdös, ápolatlan egyedek a gettóból) Most mondjam ki?

2.

2011. júl. 29. 17:48
 27/37 anonim ***** válasza:
Nem vállalnám el. A leírásod alapján nagy eséllyel dolgozol majd a semmiért, mert átvernek.
2011. júl. 29. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 A kérdező kommentje:
A vicc az, hogy ezen a nyilatkozaton az szerepel, hogy heti 40 óra. Semmi bérről, munkarendről. De a poén az, hogy eleve napi 12 órát dolgozol, ezt szorozzátok meg heti 6 nappal. Az ellenőrök arra nem járnak? A munkavállalók nem gondolkodnak?
2011. júl. 29. 18:06
 29/37 anonim ***** válasza:
Te sem gondolkodtal akkor, mikor a nyilatkozt a kezedben volt. hanem csak most, itt parazol. Ne vallald el, es kesz. Mit problemazol?
2011. júl. 29. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
9%
Ahha....máskor arról megy a duma hogy nem dolgoznak a cigányok,most meg hiába dolgoznak te nem mész oda mert rinya van..Akkor haljál éhen kedves kérdező..Tudod valamit valamiért alapon.Elhiszem hogy szar helyzet ez de míg nem lesz jobb addig szerintem tegye meg ez is.Hidd el nem fognak bántani vagy piszkálni téged,mert a munkatársuk leszel!legalább megtudhatod hogy a zord külő mellett rejlik e valami olyan is amit nem csak lejárni lehet.Szval ennyit erről!!
2011. júl. 29. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!