Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elvállalni ezt a megalázást,...

Elvállalni ezt a megalázást, vagy inkább nélkülözni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


23 éves nő vagyok. Jelenleg nincs állásom, édesanyámmal élek. Ő nyugdíjas. Levelezőn tanulok, amit magamnak fizetek. Őt annyival terhelem, hogy enni kapok tőle. :(


Keresgettem, de semmi állást nem találtam egyenlőre, ami teljesen lehangol.


Ma elmentem egy gyárba, mert már azt is bevállalnám alapon gondolkodom. VISZONT


Láttam már gyárat, de még ilyet soha. Kezdhetnék hétfőn, felvettek, aláírtuk a szerződést, ha azt annak lehet nevezni. Se bérről, se munkarendről nincs benne szó. Egy értelmes emberrel nem tudtam beszélni, innen oda, onnan ide küldtek. Még bérről se tettek említést, én még ilyet nem hallottam. Mint egy kutyával úgy beszéltek velem.

Megkérdeztem mikor indul tőlünk a munkásbusz, erre az volt a válasz, valamikor 3 után. Na ezt sakkozzam ki.


Annyit megtudtam a munkásoktól,nem a vezetőségtől, hogy 80 ezret keresnek. Munkarend: heti 6 nap munka , délután 3:30-tól reggel 3-ig, pontosabban addig , amíg a rakomány kész nincs. Ha reggel 6 óra, így jártál.


Csirkepucolóról van szó. Tele primitív ksebbségivel. Gyakorlailag a szellemifogyatékosok szintjén vannak, vicet félre téve. Mivel a gyár olyan helyen fekszik, ahol analfabéta kisebbség él. Komolyan. Jéghidegben kell dolgozni. 40-es ruhaméretemre kaptam 58-as méretet.


Nekem ez már több , mint megalázás. Úgy érzem a sok év tanulás nem ennyit ér, nem süllyedek ezeknek az embereknek a szintjére. Bocsánat, ha ezzel bárkit is megsértek, de úgy vélem tanult ember révén nem a fogyatékosokkal vagyok egy szinten. Fogyatékos alatt, nem a szellemileg fogyatkozottembereket értem, hanem a tipikus primitív c_gányokat.


Úgy érzem , emberi mivoltomban leszek megalázva, ha közötük dolgozom. Nem ezen a szinten vagyok szellemileg. Ez megalázó számomra. Lehet segítenék anyának ezel, de hogy idegileg én készülnék ki tőlük, az biztos. És a sulit oldjam meg, ahogy akarom, mert onnan el nem jöhetek, műszakot cserélni nem lehet.


Anyukám azt mondta el ne vállaljam. Majd lesz nekem megfelelő.


Ti mit tennétek? Még így is elvállalnátok, vagy várnátok kicsit, de szellemi szinteteknek megfelelőt?


2011. júl. 29. 17:05
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
En elmondom neked, hogy mit tennek a helyedben. Gyere ki kulfoldre par honapra, 1 evre. Nyelvet is tanulsz, 2 felevet tudsz passzivaltatni. Ha au-pair lennel, kapnal teljes ellatast es egy "kicsi" fizetest is, tudnal tanulni es uj dolgokat tanulni. Miert nem inkabb ezt valasztod? Anyukadat is jobban tudnad tamogatni. En nem csinalnam azt a munkat, amit leirtal es en sem megbantani akarok senkit, csak aki tudja, hogy milyenek ezek az emberek, azok tudjak, hogy milyen a legkor ott. Az en testverem evekig gyarban dolgozott diplomaskent, mert nem kapott munkat, pedig nem bufeszakon tanult. O is teljesen ki volt, pedig ferfi, nem is no gyengebb idegekkel. Azota jo munkaja van. Mindig van mas valasztas. Rajtad mulik minden. Jobban talald fel magad. Kulfold is egy lehetoseg.
2011. júl. 29. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező! Nagyon átérzem a helyzeted! Amit erre mondani tudok:

1: ha nem tudod megoldani, hogy iskolába járj, akkor nincs több kérdés, levelezőn is be kell járni, annyit tuti nem ér

2: ha mégis meg tudnád oldani a sulit, én a helyedben pár hónapra bevállalnám, és poénnak fognám fel. Sz_r meló, ez igaz, de én a helyi temetkezési vállalkozót hívtam fel nem kell-e hullamosó, de nem kellett :D

Plusz nemrég láttam egy életnagyságú rózsaszín malacnak beöltözött csajt. :D :D Komolyan mondom annyira alja, hogy már poén.

Ezen a helyen legalább nem találkozol ismerőssel.

2011. júl. 29. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
Nem vállalnám el. És nem is a "kollégák" miatt, hanmem a csirkepucolás.. :( Már gyerekkoromban is kihánytam állandóan a kaját, ha megéreztem a forró kopasztóvíz szagát... fúúúúújjjj, a látványától is rosszul lennék egy ilyen gyárnak belülről!!! :(((
2011. júl. 29. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
16%

Ne haragudj, de ez nekem fura. Egy harmadéves jogász nem azt tenné, hogy bemegy hétfőn és megkérdezi, na hol a munkaszerződés?

Amúgy a csirkézés nem feltétlen rossz, anno apukám pont ilyet dolgozott és pont jogi egyetem mellett. Sőt amikor tönkrement a csirketelep, akkor halasztott egy évet és elment kőműves mellé segédmunkásnak, hogy megkeresse az egyetemre valót. Holott messze nem felelt meg a "szellemi szintjének", csak épp úgy gondolta, akkor is becsületes munka ez, ha nem éppen a legintellektuálisabb.

Sőt továbbmegyek: olyan emberek is dolgoztak ugyanazon a csirketelepen, akik ma az országunkat vezetik. Érdekes, nekik sem volt gondjuk a munkával.


Ne haragudj, de igen sznobnak érzem, amit írsz, ráadásul a szerződés-mizériára való reakciód egy józan paraszti ésszel megáldott, nemhogy egy három éve jogot hallgató embernek is szégyenére válna. Hát mit tanultok ti azon az egyetemen? :O

2011. júl. 29. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 A kérdező kommentje:

Kedves 23:06-os és társai! :)


Látom, te nem fogod fel, hogy hogyan zajlott a dolog. Nem érted, hogy nem írtam alá szerződést? Ezért nem megyek, mert nincs. Lehetsz te jogász, orvos, bármi, ha nem adnak másoknak, neked sem fognak, csak mert tündibündi okostojás vagy. Okoskodhatnál ott, letennének magasról. Látom, még nem jártál ilyen helyen, fogalmad nincs arról, hogy zajlik ott az ilyesmi.


Pont azért nem megyek, mert nincs normális szerződés, képzeld el a "mezei jogász" tanulmányaim következtében rájöttem.


Nem vagyok sznob, de te meg primitív ember vagy, ha a cigányok szintjére leadod.


Megnyugtatlak nagyon jól tudom, hogy mit miért csinálok. A jog csak egy lépcsőfok, nem abban akarok dolgozni. Kiegészítem azt, amihez nagyon jól értek, így együtt remek lehetőségek adódnak. És nem feltételezem, tudom miről beszélek, de nem fogom neked kiírni.


Nevetségesnek találom, hogy 1-2 ember ezen az oldalon tanult, okos embernek véli magát, közben még lehet az érettségije sincs meg. Jelentkezz a jogra, végezz el 1-2 évet, majd akkor megnézem mit tudsz? Addig meg hallgass a büfés szakoddal, feltéve, ha az is van, de a hozzászólásaid stílusát tekintve az sincs.

2011. júl. 30. 11:08
 36/37 A kérdező kommentje:

Egy hétköznapi ember szégyenére lenne, nem egy jogásznak?


Komolyan mondom, menjetek vissza az általános iskola 3. osztályába és tanuljatok meg értelmezni, mert látom , hogy hiába írom le 3-szor a "szerződés " dolgot, és azt, hogy nem írtam alá szerződést, mert nem megyek, ti így sem értitek meg . Érdekes, a többiek megértették.

2011. júl. 30. 11:12
 37/37 A kérdező kommentje:

22:27-es!


A kapcsolatokat ugyan hogyan mérted fel, meséld már el nekem?


Tudod, lehet ismerősöd, ha nincs meg még a végzettséged. Ez csupán logika, legalább ne írj baromságokat. Gondolkodj előtte.


Másik dolog, nem vagyok popsi nyaló, mint egyesek. Nme a készt várom, elérem magam. Tudod a s_ggnyalók az én szememben nullák. :D

2011. júl. 30. 11:17
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!