Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez normális? Néha kellemetlenü...

Ez normális? Néha kellemetlenül érzem magam.

Figyelt kérdés

Fél éve vagyunk együtt a barátommal. Én egyetemre járok, ő pedig már dolgozik, a húszas éveink elején járunk mindketten. Nagyon jól érezzük magunkat, igazából nem is veszekedtünk soha. Nos, ami kicsit furcsa, már a kapcsolatunk elején is ez a "rendszer" működött: mindig, amikor beugrottunk a boltba, megkérdezte mit szeretnék, én általában semmit nem kértem. Ez a mai napig így van, hogy mindent fizet nekem. Na jó, az én mániáimat nem, mert nem is hagynám, pl. soha nem kértem tőle pénzt magamnak ruhára, vagy erre-arra, de kajára mindig meghív, ami sokszor egy héten 2-3-4 ezer ft, attól függ hol vesszük. Én persze mindig mondom, hogy fizetem a részem, de szerinte erről szó sincs. Én tanulok, ő dolgozik, ez így a normális. Néha zavarba hoz ezzel, amit már mondtam is neki, de azt mondja ez így van rendjén, ő megteheti, és szívesen is teszi.

Lehet másnak ez nem furcsa (jó értelemben furcsa nekem is), csak az előző kapcsolatomban még az üzemanyagot is nekem kellett fizetnem a barátom autójába, és minden költséget megfeleztünk, még egy 800 ft-os pizza árát is.

Mondjatok valamit, ami miatt ne érezzem magam kellemetlenül és ne is mondhassa azt a barátom, hogy 'szeretem úgymond ezt az életmódot'.

Köszönöm!


2011. júl. 30. 17:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Ez egy jólnevelt fiú (ritka az ilyen!!) , akinek még nem volt csalódása barátnő téren, vagy ilyen a felfogása és kész.

Kérdező!

A leírásod alapján nem Te leszel a csalódása az életben, mert írod is, hogy kellemetlenül érint- de ne bánd! egy-egy meghívás, ebéd, vacsi, mozi.... nem gond! Ha majd netán összeköltöztök, úgyis változni fog a helyzet.

De alapjában véve egy nagyon jó modorú fiú, becsüld meg benne! :)

2011. júl. 30. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
72%
Nem ertem miert nem fogadod el? Miert problemazol ezen? Hasznald surun a "koszonom" szot. Az elozo baratod egy Piti Janer volt, sz.revo.
2011. júl. 30. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
54%
ha kellemetlenül érzed magad emiatt, akkor te is hívd meg valahova ,és csak te fizesd ki. nálunk is ez van hol a párom fizet egy mozizást, én meg az éttermet stb.így gondolom nem érezheted majd azt, hogy mindent ő fizet.
2011. júl. 30. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Szerintem ez megegyezés dolga.A barátod biztos h ismer téged annyira hogy tudja hogy ezt nem várod el tőle és meg is osztozol a kötlségeken ha kell és ha tudsz is miből.

vannak akik elvárják h mindent megkapjanak sokszor vkiknél a kapcsolat erről is szól.

De azt abszolút nem érzem h nálatok ez lenne.:)

Én is sokszor voltam már így nem szeretem ha más költ rám.Inkább megosztozom a költségeken és általában el is fogadják.Amitől végtelenül megnyugszom...:P

De volt hogy boltban már furcsán néztek ránk h én fizettem...

Emberfüggő az egész és ne érezd rosszul magad hogy ilyen vagy mert szerintem egy szimpatikus tulajdonság hogy nem vagy egy lehúzó típus.

2011. júl. 30. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
megbecsülöm, és mindig megköszönöm neki:) ezekből nincs hiány:)
2011. júl. 30. 17:14
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Ó, ilyenkor én is mindig kellemetlenül érzem magam, pedig jólesik, mégsem merem soha rávágni, hogy ezt vagy azt kérek, folyton szabadkozok...

Pedig szerintem ez így normális dolog. Bár van aki szerint nem, simán le pénzéhes r*bancoztak itt múltkor valakit, mert kb. hagyta, hogy a z udvarlója, vagy a párja vegyen neki egy sütit... O.o

2011. júl. 30. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Az eddig udvarlóim mind ilyenek voltak sosem várták volna el h én fizessek.Akkor ezek szerint szerencsés típus vagyok.:)Meg nehéz eset is..
2011. júl. 30. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Barátok közt is természetes, hogy ha nekem van, a másiknak nincs, adok az enyémből. Majd meghálálja, ha én szorulnék valamire, amiből neki van feleslege.
2011. júl. 30. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ne érezd magad kellemetlenül. Hidd el ez lenne a normális. Majd ha dolgozol úgyis együtt építitek a jövőtöket.
2011. júl. 30. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
:) köszönöm nektek:)
2011. júl. 30. 17:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!