Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Életunt, fásult, érzéketlen...

Életunt, fásult, érzéketlen anya. Mit tehetek? 22L

Figyelt kérdés

Mondok példát:


Eddig kettő (exem és a jelenlegi párom) távkapcs.-om volt/van. De már amikor az exemmel összejöttem, ment a hisztéria hogy miért nem találok a saját városomban pasit magamnak, miért kell ezért utazgatni? Aztán idővel megszokta. A jelenlegi párom viszont még 100 km-rel messzebb él, és pont ezért nem mondtam el, hogy ezért megyek egész hetekre Felvidékre. (Persze csak most nyáron, amúgy főiskolás vagyok másik városban, albiban, akkor csak hétvégékre megyünk egymáshoz.)Megszokta, hogy koncertekre, barátokhoz, stb rengeteget utazom, mindegy is neki.


53 éves, borzasztóan fásult, keseredett...Érzésekről nem lehet vele beszélgetni, mert pofán röhög engem is, meg az öcsémet is, aki 19 éves létére 2 éve jár a bnőjével, és köztük is 300 km van. :// Őt is a mai napig b*tatja, hogy miért tartanak ki egymás mellett 19 és 17 évesen, amikor öcsémnek orrba-szájba csajoznia kéne...(no comment)


Szóval én próbáltam már mindent, de egyikünket se veszi komolyan, ha érzésekről beszélünk, bármivel kapcsolatban...Épp ezért már nem is próbálunk ilyen témában beszélgetni. Csak utálom már,

hogy füllentenem/füllentenünk kell.


2011. aug. 2. 22:43
 1/9 anonim ***** válasza:
egyedül van? Mert ha igen, elképzelhető, hogy tudat alatt (vagy tudatosan? ne legyünk rosszindulatúak...) Idegesíti őt, hogy nektek van szerelmetek, szerettek valakit, és irigykedik, hogy ti még fiatalok vagytok, és van erre lehetőségetek..
2011. aug. 2. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
53 évesen nem fog megváltozni. Megszoksz vagy megszöksz. Érzelmileg támaszkodjatok egymásra az öcséddel. Vagy próbáljatok meg neki is szerelmet keresni, kicsit jobbitni az életén, hátha csak ennyi hiányzik...
2011. aug. 2. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Annyit tehettek hogy ráhagyjátok. Tudod az anyukád azért fásult mert ő nem él olyan életet amilyet szeretett volna. Boldogtalan. És közben azt látja hogy ti igenis törekedtek a boldogságra és kitartotok a párjaitok mellett és ezért kellemetlenül szokta magát érezni (mondhatjuk úgyis hogy irigy).

Egy szülőnek ideális helyzetben örülnie kellene hogy a gyereke képes kitartani a párja mellett még akkor is ha több száz kilométer választja el őket egymástól, ő viszont kellemetlenül érzi magát emiatt mert legbelül érzi hogy ő nem tett meg mindent hogy boldog legyen pl. legyen egy szerető párja stb. (feltételezem nem egy mintaházasság az övé ha van egyáltalán valakije). Ha mindent megtett volna akkor nem lenne fásult, függetlenül attól hogy mennyire jönnek össze a jó dolgok az életében. Persze ha ezeket szóvá tennéd rögtön igyekezne témát váltani vagy ami valószínűbb elkomolytalankodni a dolgot, legrosszabb esetben talán még fel is háborodna hogy hogy mersz te ilyet mondani neki. Szóval hagyd rá és tekints rá úgy ahogy megérdemli: mint elrettentő példára.

2011. aug. 2. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
22:57-es: igen, egyedül van. Tiszteletem az övé, mert eltart két egyetemista/főiskolást, de csodálkozik, hogy miért nem beszélünk vele semmiről, ami a szerelmünkkel kapcsolatos. Hát mert olyanokat mond, hogy "aludhattok együtt még eleget, nem tudom minek kell egész heteket a nyakukon lógni, nem vagytok házasok"....-.-"
2011. aug. 2. 23:05
 5/9 A kérdező kommentje:

23:02-es: Ebben rengeteg igazság van....nemhogy mintaházasság nem volt, inkább katasztrófának nevezném. 12 éve váltak el apámmal, (alkoholizmus, nőzés, verés stb.)és azóta nem volt pasi az életében. Én mondom neki, hogy keressen valakit, mert már felnőttünk, de ahogy mondtad, elvicceli. A legjobb: "Mit szólnátok, ha jöttök haza hétvégén, és a legjobb falatokat megeszi előletek egy idegen pasas?" -.-" Suerintem totál az van, amit mondtál.

Köszönöm. :)

2011. aug. 2. 23:16
 6/9 anonim ***** válasza:
szerintem inkább egye el előletek az idegen pasi a kaját, minthogy anyátok becsavarodjon... :S
2011. aug. 2. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Még valami:

"Én mondom neki, hogy keressen valakit, mert már felnőttünk, de ahogy mondtad, elvicceli. A legjobb: "Mit szólnátok, ha jöttök haza hétvégén, és a legjobb falatokat megeszi előletek egy idegen pasas?" -.-" "


Most hogy ezt leírtad eszembe jutott még egy dolog. Azért is érezheti magát kellemetlenül amikor látja hogy mindkét gyerekének van valakije mert látja hogy kirepülőben vagytok a családi fészekből, fél hogy egy napon mindketten úgymond otthagyjátok. Ettől pedig azért fél mert miután elvált az apukádtól, nem maradt a gyerekein kívül semmije amit fel tudna mutatni, amit elért volna az életében. Ők maradtak meg neki, és úgy érzi hamarosan örökre kirepültök és fél hogy vajon mi lesz utána. Ahogy írtad:


"már amikor az exemmel összejöttem, ment a hisztéria hogy miért nem találok a saját városomban pasit magamnak, miért kell ezért utazgatni?"


Meg volt ijedve hogy esetleg elköltözöl a pasidhoz egy másik városba ő meg ottmarad majdnem egyedül (mivel gondolom az öcséd még vele él - egyelőre -). Fél a rá váró magánytól. Közben pedig ahogy a szavaidból kiveszem nem tud erről az érzéséről sem beszélni, ahogy semelyik másik érzéséről sem, viccelődik, azt mutatja kifelé hogy neki semmi baja nincs az égvilágon. Ez pedig a legrosszabb dolog amit tehet magával.

Ha anyukáddal lehetne ilyen dolgokról beszélni azt tanácsolnám hogy nyugtasd meg hogy ha el is költöznél téged bármikor hívhatna ha szüksége lenne a társaságodra vagy bármilyen segítségre. De így hogy nem akar ezekről a dolgokról (érzésekről) beszélni nem tudom mit lehetne tenni ez ügyben (ez az egész "fél a magánytól" persze csak egy feltételezés, amit az első kommentemben írtam az viszont biztos).

23:02-es voltam.

2011. aug. 2. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
utolsó: Szerintem már késő. :S Esély sincs hogy találjon valakit, mert NEM AKAR. De mi meg utáljuk már, hogy nem bírja megérteni amit mondunk neki. Nem bírja felfogni, hogy egyikünk párja családjának se teher, ha nyáron egy hetet ott vagyunk. Mert abból indul ki, hogy ő biztos nem etetné-itatná egy hétig a párjainkat.-.-"
2011. aug. 2. 23:35
 9/9 A kérdező kommentje:
23:34-es: Teljesen igaz minden szavad...:O De sajnos az nem igaz, hogy bármikor ugranék, ha hívna, mert 1 év múlva diplomázom, és utána tényleg össze is költözünk a barátommal. De jó messzire megyünk, másik városba, nem véletlenül. Nagyon durva dolgokat vágott a fejemhez, és amiről ő azt hitte hogy vicces, azzal beletaposott úgy a lelkembe, hogy nem tudok már bízni benne.
2011. aug. 2. 23:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!