Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Létezik olyan, hogy rejtett...

Létezik olyan, hogy rejtett agresszió, féltem őt?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő, mostoha húgom (fúú de utálom ezt a szót) súlyos lelki problémákkal küzd.

Nem hiszti, nem pasibaj, nem kamaszkori hóbort, tényleg olyan dologról van szó, amit most ide nem fogok leírni, de ember legyen a talpán, aki ezen könnyedén túlteszi magát.

És nem is nemi erőszak, mert ebből gondolhattok arra is.


Szóval alapjában véve egy visszahúzódó lány, ma megint egy kiborulós napja volt, és nagyon nagyon sírt, ne bírtam megnyugtatni, ketten voltunk itthon.

A 'f@szomat' mondom gyere velem... megfogtam, bementem vele a nappaliba, kivettem a szekrényből 5db tányért, amit nem használunk, kivittem az udvarra, mondtam neki: "itt hagylak most magadra, csinálj a tányérokkal azt, ami jól esik"


Bejöttem, de az ablakból figyeltem. Természetesen földhöz csapkodta őket, de olyan agressziót láttam az arcán, hogy magam is megijedtem tőle, komolyan mondom.


Az eset után borzalmasan aggódom, hogy esetleg akár csinálni fog magával valamit. Jelezzem a pszichológusnak ezt az észrevételt? Igazából szüleinknek nem mondtam, nem akartam őket elkeseríteni, de ahogy írok rájövök hogy kötelességük tudni, hisz mindannyian segíteni szeretnénk neki!


24N


2011. aug. 3. 21:14
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:

-csinálj

+csináld

2011. aug. 3. 21:15
 2/24 anonim ***** válasza:
Szerintem szolj a szuleidnek hogy milyen problemakkal kuzd es vigyetek el pszichologushoz.
2011. aug. 3. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
50%
de miért nem írod le az okát? úgy könnyebb lenne átlátni és válaszolni.
2011. aug. 3. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem szuper ötlet volt a tányéros tőled, és figyu, szerintem pont ez a lényege a tányértörésnek, hogy annyi dühöt, szorongást, félelmet kell beleadni, hogy az 110% legyen. Én maximálisan megértem és a helyedben nem félteném, csak ha rendszeresen és nem csak a tányérokon levezetve fordul elő ez a fajta agresszív viselkedés.
2011. aug. 3. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
40%
Szerintem magában nem fog kárt tenni.De másokra nézve még veszélyes is lehet.Talán felrobbantja a parlamentet és embervadászatba kezd egy nyári táborban.Mindenképp fordulj a szüleidhez.
2011. aug. 3. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

jár pszichológushoz.

Egy olyan ember hagyta őt el (nem halálesetről van szó), ami a leges legfájóbb lehet, egy kamasz lány életében, meg úgy általában az ember életében.

2011. aug. 3. 21:23
 7/24 A kérdező kommentje:

A válasz írója 82%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 21:23


ez nagyon nem volt poén. És gusztustalan dolog egy ilyen esetből viccet csinálni.... köszönöm

2011. aug. 3. 21:25
 8/24 anonim ***** válasza:
69%

Hogyne létezne. (Nem ez a neve, de az most nem lényeg.)


A tányérdobálás egy darabig megy, de ha ilyen mély problémák gyötrik, a legnagyobb segítség az volna neki, ha minél előbb egy szakemberhez kerülne.


Segít, ha kiírja magátból a feszkót, ha egy rossz füzetet, könyvet, vagy régi újságokat tépked ezer meg ezer darabra; segít, ha filmeket néz, ami oldja a feszkót nála; segít, ha homokzsákot püföl; ha kertészkedik egész nap; segít, ha bicajozik vagy fut - de ha valóban komoly probléma áll a háttérben, ami miatt ilyen erősen agresszív, akkor minél előbb viszitek el szakemberhez, annál jobb! Akkor a gyökeret kell egtalálni, aki ezt az agressziót termeli!


Nem áratana, ha a szüleid támogatólag mellé állnának, hogy ne neked kelljen egyedül ekkora terhet felvállalnod. Megértem, hogy nagyon aggódsz érte, de a szülő dolga a gyerekkel való törődés, nem a testvéré. Pláne, ha ilyen komoly a helyzet.

2011. aug. 3. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
jah, és nem, amúgy nem agresszív, inkább magába fordul, ezért adtam neki a tányérokat, hogy végre kijöjjön belőle úgy isten igazából, de bevallom, nem gondoltam, hogy ilyen erő van ebben a "pici" lányban:)
2011. aug. 3. 21:26
 10/24 anonim ***** válasza:

Anyukája?

Szerintem a pszichológus képben lehet az állapotával (már ha jó szakember). Szüleidnek mindenképp szólhatsz. Jobb, ha többen figyelnek rá.

2011. aug. 3. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!