Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Névváltoztatás 22 évesen?

Névváltoztatás 22 évesen?

Figyelt kérdés

A helyzet: a nevem Zsófi, de utálom, meg szeretném változtatni, nem nagyon amúgy Szonjára, ami ugyanaz csak más nyelven ugye, ráadásul anyukám is Szonjának akart keresztelni, csak szerinte nem illik a vezetéknevemhez...


Szerintetek érdemes lenne megváltoztatni, v mindegy is?


És egyáltalán, hogyan lehet ilyet csinálni? Hova kell kérvényt írni, mennyibe kerülne? stb. Minden érdekel!


2011. aug. 3. 22:20
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
69%

Miért?

Tök jó az a név , hogy Zsófi.

Nekem ennél szarabb nevem van : D

Meg utána úgyis mindenki Zsófinak szólítana , mert azt szokta meg.

Szerintem neee.

Nagyon szép neved van :]

2011. aug. 3. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
53%
Csak minden páratlan évben lehet, 22 évesen kizárt.
2011. aug. 3. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%

én megváltoztattam, ill most van folyamatban.

eddig Margit voltam (rettentően utálom) ebből változtattam Grétára. az ennek a módosulata, de mégis modernebb, és fiatalosabb (a Margit-ról mindig 1 50 év körüli, elhízott, nagymellű nő jut eszembe, nem tehetek róla :D, én meg 1 törékeny koromnál fiatalabbnak tűnő lány vagyok, nagyon nem illett rám).

ha jól esik, nyugodtan változtasd meg! és a barátnőim már most Grétának hívnak, megszokják szépen, van 1 ilyen betűs nyakláncom is, amit hordok, így ha rámnéznek, rögtön látják is, és eszükbejut :D

am. 10000 ft az illetékbélyeg, majd személyikártyát kell cserélnem (amúgyis lejár), lakcímkártyát, és diákot.

nem olyan vészes...ja, meg 60 nap asszem, míg elfogadják, és meg kell indokolnod miért változtatnád meg. de ott majd segít az okmányirodában dolgozó.

20/L

2011. aug. 3. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
Igen tudom, h szépnek tartják, de nekem nem tetszik és azt is tudom, h a mostani ismerőseim mind Zsófizni fognak, de elvileg most kezdem majd a független életemet, munka, stb. Lesz egy csomó új ismerősöm, akik megint mind Zsófinak fognak hívni...
2011. aug. 3. 22:37
 5/26 anonim ***** válasza:
54%

Pont a napokban beszélgettünk a párommal, hogy ha egyszer kislányunk lesz mi lesz a neve. ő mindenképp Zsófit szeretne:) Addig erőlködött, hogy nekem is megtetszett:) Én a helyedben nem v

ltoztatnék. Szerintem a Zsófi sokkal szebb név, mint a Szonja.

21/L

2011. aug. 3. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) Hát a Gréta szép, és a Margit még a Zsófinál is rosszabb :) Teljesen megértelek! Gratulálok! Köszönöm az infót az árról.
2011. aug. 3. 22:39
 7/26 A kérdező kommentje:
Ízlések és pofonok :) Remélem a lányotoknak tetszeni fog!
2011. aug. 3. 22:40
 8/26 ava87 ***** válasza:
54%

Az előző jól leírta, mi kell, viszont sok macerával jár, minden iratot ki kell cserélni. Nem csak személyi meg lakcímkártya, hanem minden egyéb, amin a neved rajta van. Adókártya, TAJ kártya, bankkártya, illetve még egy csomó helyen be kell jelenteni, attól függően, hogy milyen hivatalos helyeken szerepel a neved. Pl. egy csomó szolgáltató felé is jelezni kell, ha a te neveden vannak.

Plusz ha férjhez mész, akkor nem fog változni a neved? Mert ha igen, akkor is cserélni kell mindent. Én a helyedben azt megvárnám, így nem kell kétszer is átesni ezen a procedúrán.

2011. aug. 3. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%

ez komoly? amikor én kicsi voltam utáltam a nevem, és elhatároztam hogy, amint 18 leszek megváltoztatom! :) és találd ki mire? Zsófira:) és lám-lám 18 lettem és megszerettem a nevem! :) én azt ajánlom hogy ne változtasd meg, a Zsófi név ezerszer szebb, mint a Szonja! :) De ha mégis tudod hogy sok kiadás lesz? De a létező összes okmányodon útlevéltől elkezdve taj kártya lakcím személyi diák minden, ami van meg kéne változtatnod. Ha van erre energiád, kedved, pénzed rajta!

De sztem nem éri meg! A szüleid nem véletlen adták ezt a nevet neked! :) Neked hogy esne, ha a leendő kislányodnak adod a te kedvenc neveded és ő közli veled, hogy mától nem úgy hívják!! Nekem rosszul esne! Szerintem gondold még át! :)

2011. aug. 3. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 ava87 ***** válasza:
Ja, látom közben jöttek új válaszok, na mindegy, arra az "előttem íróra" gondoltam, aki az árat írta.
2011. aug. 3. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!