Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan van ez? A gyerekek,...

Hogyan van ez? A gyerekek, fiatal felnőttek (18-20 év) jó részének anyja egy idióta, idegbeteg, bolond?

Figyelt kérdés
Kedves gyermekek! Ti miért nem tudtok magatokba nézni legalább egy picikét? Egyáltalán, hogy lehet egy szülőt idiótának nevezni?
2011. aug. 4. 18:52
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
55%
Hú, mit fogsz most ezért kapni :) Rögtön jön vagy 20 ember, aki bizonygatja, hogy az ő anyja igenis a gonosz földi megtestesülése :)
2011. aug. 4. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
90%
Én 22 vok, de értem a szitut, mert átestem rajta 17-18 éves koromban. Itt leszögezném, h imádom anyámat!!! Na de, amikor a szülők azzal szembesülnek, ha gyerek kirepül a fészekből, elkezdenek iszonyúan rátelepedni az amúgy már féllábbal kirepült gyerekere, plusz ott az érettségi/felvételi nyomás. Az én osztályomból kb minden nap jöttek be 12-be 5-6-an úgy, h utálják a szüleiket. Egyszerűen túl nagy a nyomás :) Majd elmúlik, ha elköltöztek.
2011. aug. 4. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 lovelyne ***** válasza:
81%
Egyszerűen ha tényleg nem normális és mindenért ordibál.:)
2011. aug. 4. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
65%
persze, az itt felszólalók többsége nem gondolkodik el teljesen azon, hogy nem csak az anyja/apja a hibás egy problémában. viszont van olyan, hogy tényleg nem tudnak a gyerekek mit kezdeni velük. ez van. mindig csak a maguk érdekeit nézik.
2011. aug. 4. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
90%

ez azért van, mert 18 évesen már nem normális dolog együtt lekni a szülőkkel/nagyszülőkkel, de az emberek 90%a anyagilag mégsem engedheti meg magának hogy elköltözzön...(köztük én is)

21/L

ui.: és nem bolond az anyám, csak már szabadulnák..

2011. aug. 4. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
86%

Én imádom a szüleimet, de néha vitázunk, pedig mi nagyon közel állunk egymáshoz a szülőkkel. Ez nem azt jelenti, hogy bárki is bolond lenne.

18/L

2011. aug. 4. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
89%

Gondolom az én kérdésem ihletett (anyám egy idióta, gyűlölöm).


Az én anyám tényleg idióta, de ezt úgysem fogja olyan ember megérteni, aki nincs ilyen helyzetben. Mert ugye a legtöbb embernek az anyuka a szent és sérthetetlen és maga a jóság.

Az én anyám megkeserítette az életemet és az egész családét, mindenki elmenekült tőle. A férje, a barátnői, rokonai, a testvérem és én is ezt tenném, ha anyagilag megtehetném. Nem egyszer meg is vert minket elég durván, ezt ma már nem meri megtenni, de lelkileg-idegileg kikészíti az embert.

Nem gondolom, hogy velem van a probléma, mivel a családom többi tagjait nagyon is tisztelem, édesapámhoz is szívesen költöznék, de ez nem megoldható, mert külföldön él. Ennek ellenére folyamatosan tartom vele a kapcsolatot és imádom.


Én inkább azt a kérdést tenném fel, hogy nem lehet, hogy néha tényleg a szülő a hibás? Mert ezen az oldalon mindenkit leszólnak, aki rosszat mer szólni az anyjára.

2011. aug. 4. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
65%

Minden elfajult helyzetben mind a 2 fél hibás.Legyen az gyerek,felnőt...A felnőttnek kellene,hogy jobb helyzetfelismerő,problémamegoldó képessége,tapasztalata,türelme...stb legyen.Csakhogy a gyerekek ezt néha minden határt túllépve kihasználják!

Természetesen vannak olyan szülők is,akikből minden tolerancia és egyéb hiányzik.Hogy igazságos választ lehessen adni erre a felvetésre,ismerni kellene a feleket,a körülményeket,az adott szituációt,a résztvevők jellemét,tulajdonságait...stb.Tehát ne ítélkezzen senki látatlanul! Minden szülő jót akar a gyermekének! Amelyik nem,az valóban beteg! A gyerek tiszta lappal indul az életbe!A szülőn,a nevelőkön,a környezeten, ( na és a géneken is) múlik,ki milyen helyzetet,hogyan kezel!

100szónak is 1 a vége: hibátlan ember nincsen!sem gyerek,sem felnőtt!El kell fogadnunk egymást olyannak,amilyenek vagyunk!A varázsszó:Tolerancia,türelem és szeretet!!!Mindkét oldalról!!!DE!!Főleg a szülőéről!Elvégre ő a minta!

2011. aug. 4. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
84%
Sajnos az én anyám is idegbeteg, és tényleg az. Valahol megértem, mert sok gondja van, de olyan szintű apróságokért képes fél órán át üvölteni velem és elhordani mindennek, hogy az nem is igaz...
2011. aug. 4. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Utolsó előtti válaszoló leírta a varázsszót: szeretet, türelem, tolerancia - mindkét oldalról.
2011. aug. 4. 20:35
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!