Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha apukám alkoholista és...

Ha apukám alkoholista és öngyilkosságot emleget mit tehetek?

Figyelt kérdés
Az apukámmal élek, nagyon rossz körülmények között, amit tetéz az is, hogy sajnos ő nagyon iszik, ráadásul munkanélküli, én dolgozok. Nagyon szeretem és sosem bántott engem, de látom amit, látok. Nos, én elmegyek katonának, mert úgy érzem ezzel legalább anyagilag helyre tudunk állni, és nekem is biztos jövőm lesz. apa támogatott ebben, de mikor megérkezett a behívóm, (akkor is részeg volt) elkezdett sírni, hogy senkije nincsen csak én, és hogy hogy lehetek ilyen szemét, hogy elmegyek itt hagyom, meg hogy ő öngyilkos lesz. Most mi a fenét csináljak? De ha nem megyek, nem lesz biztos háttér, akár a lakást is elveszíthetjük, mi tegyek?
2011. aug. 5. 13:49
 1/10 anonim válasza:
100%
Ülj le vele és mondd el neki, hogy nagyon szereted, de muszáj megtenned ezt a lépést, hogy biztos megteremtsd a biztos anyagi hátteret. Éreztesd vele, hogy szereted, és, hogy mindig mellette állsz.
2011. aug. 5. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Elmennék katonának,és továbbra is támogatnám ahogy eleve tervben volt.

Nem kell aggódni apukád miatt,nem lesz öngyilkos.Csak a pia beszél belőle.

Egyébként meglep,hogy ennyire elfogadod apád alkoholizmusát.(tisztelet érte)

Én nekem anyám alkoholista,igaz ő agresszív módon,és én nekem annyira elegem lett belőle,hogy végleg elhagytam őt.Nem is tartom vele a kapcsolatot.

2011. aug. 5. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

A legjobb, amit mindkettőtökkel tehetsz, hogy elmész.


Az világos, hogy magaddal miért teszel ezzel jót.


Vele azért teszel jót, mert most egy olyan állapotban van, amiből nem mozdul, rád tolja ezért a felelősséget. Ha elmész, vagy talál valaki mást, akit bánthat, aki eltartja, aki ad neki pénzt piára, vagy változtatni a kell. Az nem biztos, hogy a változás pozitív lesz, mert elképzelhető az is, hogy utcára kerül és teljesen lecsúszik. Ám ez nem a te felelősséged. Sőt, ha elmész, akkor megadod neki a lehetőséget, hogy kezébe vegye a saját sorsát.


Aki pedig meg akarja ölni magát, az megöli és kész. Aki másoknak ezzel fenyegetőzik, az nem akar meghalni, hanem el akar érni valamit a másik embernél. Érzelmi zsarolással. Amit én nagyon utálok. Egy pszichológus barátom mondta, ha valaki azt mondja neked, hogy felakasztja magát, a legjobb, ha azt válaszolod neki, segítesz, veszel kötelet...

2011. aug. 5. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Közöld vele hogy neked is lenne okod nekiállni sírni pl. az alkoholista apád miatt és mégse teszed! Ne akarjon lelkiismeretfurdalást okozni neked mikor inkább ő kéne érezzen ilyet! Szálljon magába és szokjon le a piáról! Ja hogy az nem olyan könnyű meg blablabla. Az életben semmi sem könnyű! Ezt felnőtt fejjel felfoghatná!
2011. aug. 5. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem mégy dolgozni, akkor éhezni fogtok, a lakásból kitesznek, stb. Egy alkoholistát nem lehet megmenteni, azt is tudod, ugye? Apád most zsarol érzelmileg és ezzel nagy terhet ró rád. Nem elég, hogy neked kell családfenntartónak lenni - helyette! -, de még meg is fejeli ezt azzal, hogy ha van rajtad sapka, akkor is hibás van, ha nincs, akkor is... :(


Menj csak szépen el katonának. Ha apád öngyilkos lesz, akkor eltemeted és megsiratod. A te életed legyen elsősorban önmagadnak a fontosabb, nem az övé. Tudom, hogy elsőre durván hangzik, de ha ezt nem teszed, hanem a könnyeit törölgeted, akkor MINDKETTŐTÖKKEL kicseszel, de magaddal a legjobban. Bármennyire is szereted, van egy határ, ahol az embernek bekapcsolnak az önvédelmi és túlélő reflexei.


Ha gondolod, keress meg egy pszichológust (magadnak), illetve vannak olyan csoportok, ahol akoholisták gyerekeinek tartanak csoportterpiát, adnak segítséget. Szerintem a neten is tudnak segítnei, vagy telefonon, ha már be kell vonulnod. A seregben mindig van - mert kell lennie! - pszichológusnak, oda is elmehetsz (csak ne a legelején).


Ha pedig a lelkiismereted is meg akarod nyugtatni, ülj le apáddal olyankor, amikor még beszámítható állapotban van (az én apám is sokat ivott, tudom, milyen nehéz teher) és mondd el neki részletesen, újra meg újra, hogy milyen jó lesz, ha katona leszel és végre lesz pénz, nem kell nélkülözni, hogy megmarad a ház, lehet fizetni a törlesztőrészleteket. A pozitívumokat hangsúlyozd, a gyerekes nyavalygást pedig ignorálni kell tudni, bármilyen nehéz is.


Tudom, hogy nehéz teher; kegytelenül hangzik; de van, amikor az embernek alcéllá kell lennie, különben elpusztul.


Kitartást és minden jót!

2011. aug. 5. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
2%

vedd meg a kötelet és ha véletlenül fel köti magát te életed végéig nem fogod tudni feldolgozni a

lelkiismereteddel +bún cselekményt követsz el vele ne hallgas ilyen hülye tanácsokra.

2011. aug. 5. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
alkohol elvonóra küld el, ott kap segítséget mikor nagyon részeg vitesd be a detoxikálóba a többi megy magától .ha nem sikerül más kép.
2011. aug. 5. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Volt már detoxikálón, akkor megígérte, hogy többet nem iszik. Kijött, két hétig se bírta ki, ugyan ott tartunk. Persze ő nem vallja be magának, hogy beteg... De nagyjából mindenki azt mondja, hogy menjek és azt hiszem tényleg ez a legokosabb, amit tehetek...
2011. aug. 5. 14:19
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy menj! Eszedbe se jusson más!


Az alkoholisták zöme rendkívül önző és gyenge ember. Ígérget fűt-fát és nem tart be semmit. Nem lesz öngyilkos, nyugi.


Tudod, ha az ember apja gyenge, akkor a gyerekének kétszer olyan erősnek kell lennie - és ez nehéz teher, jól tudom magam is. De azt is szokták mondani, hogy "teher alatt nő a pálma".


Ne felejtsd el, hogy mindig van hova fordulnod segítségért! Az akolisták gyerekei, hozzáatartozói nagy stressz alatt vannak, ezért alakultak olyan csoportok, ahol csak ilyen gyerekekkel beszélgetnek, hogy kicsit tehermentesítsék őket.

2011. aug. 5. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Tud valaki valami ilyen címet vagy elérhetőséget adni? Ahol ilyen sorsú fiatalokkal foglalkoznak?
2011. aug. 5. 14:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!