Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire fontos, hogy két...

Mennyire fontos, hogy két embernek ugyanazok legyenek az igényei?

Figyelt kérdés

Férjemmel 14 éve vagyunk együtt, van egy pici lányunk is. Ő nem szeret nyaralni, csavarogni, sétálni. Inkább itthon nézi a tv-t munka után. Arra hivatkozik, hogy vállakozóként stresszes az élete (ami sajnos igaz is), muszáj lekapcsolnia. Próbálok neki segíteni ebben(pl. általában minden nap megmasszírozom). Ha elmegyünk a gyerekkel néhány napra, akkor már aznap este megy a haverokkal inni.Azt mondja, hogy ezzel néha ki tud kapcsolni. Akkor nem fáradt? Mi miért nem töltjük fel? Szeretjük egymást, azt mondja, hogy boldog velem, de én de egyre jobban érzem, hogy ez már nem jó nekem.Szeretnék családi nyaralásokat, nem kell túl sok, csak egy éveben 1,max. 2 hét. Arról már nem is beszélek, hogy mennyit vagyunk "ketteseben". Ő előbb elalszik, mint a gyerek és hajnalban már kukorékol.Sajnos a lányom bagoly, és én is.

A nagyi szívesen elvinné a gyerkőcöt 1-2 napra, de azt mondja, hogy hiányozna neki, ne vigye el.

Ezzel együtt kell élnem (ha ő nem változtat) vagy éljem a saját életemet nélküle? Szeretem, de nekem más dolgok fontosak. Voltatok hasonló cipőben? Kíváncsi lennék a férfi véleményekre is!Köszönöm.


2011. aug. 5. 17:00
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nagyon válás gyanús!Így szoktak kezdődni a nagy bajok.Testi,és lelkiek.Szak emberhez fordulni mielőbb.
2011. aug. 5. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Egyértelmű, hogy valahol engedni kell a szabadidő terén, mert mindketten másképp képzelitek el. Vagy megpróbáltok egymáshoz alkalmazkodni (egyszer te punnyadsz vele otthon, máskor ő megy veled csavarogni), vagy egyszerűen elfogadjátok, hogy bizonyos dolgokat nem együtt csináltok. Az anyukáméknak tavaly volt a 40. házassági évfordulójuk, szinte egy életet leéltek együtt békességben úgy, hogy apukám világéletében otthonülő volt, nem ment se társaságba, se nyaralni, anyukám meg két percig nem bírt megülni a fenekén. Viszont soha nem nyaggatták egymást emiatt, és nem is kényszerítették egymást semmire. Apukám tévézhet és kertészkedhet itthon, anyukám meg vígan eljár táncolni és utazni a baráti társasággal.
2011. aug. 5. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Előttem író:a kivétel erősíti a szabályt.1000,ellenkező példát tudnék.
2011. aug. 5. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Kedves második válaszoló! Nagyon jó volt olvasni a válaszodat. Gratulálok a szüleidnek és köszönöm a kedvességedet!:-)

2011. aug. 5. 18:53
 5/14 anonim ***** válasza:

ha egy férfit nem tölt fel a családjával kikapcsolódni, mert inkább bejön neki egy haveri sörözés, mi arra az 1000 ellenpélda?

ezt nem értem, szeretném megérteni.

2011. aug. 5. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
bocsi, látom, nem a kérdezőnek ment...
2011. aug. 5. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

és kedves kérdező:

ezt én láttam felnőve a mi családunkban, amikor nyaraltunk apa szabályosan nyűglődött, volt, hogy otthagyta a családot már az utolsó napokban és bement dolgozni

szóval ebben nőttem fel


a mostani párommal előre megbeszéltem, hogy ha gyerekünk lesz az egy férfinak tiszta kínszenvedés, hogy a családjával nyaral, nem focizik, meg sörözik, meg röhög a férfipoénoko? akkor azt én annyira nem akarom bevállalni.


az én párom megnyugtatott, hogy nem, aki igazán szereti a családját, annak nem kínszenvedés a nyaralás.


de attól még tartok ettől, mi lesz gyerekkel....

2011. aug. 5. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
ja, a szüleim elváltak, amikor befejeztük a főiskolát....
2011. aug. 5. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Az az igazság, hogy én sem akarom -nem is szoktam - kényszeríteni a férjemet. Ha nem akar, nem akar nyaralni. A gyerkőc előtt még elmentem barátokkal, de most már egyre jobban vágyom a családi nyaralásra. Szerintem kell a közös élmény a gyereknek. Amúgy az én szüleim is elváltak, nekem nagyon rossz volt, minden szempontból. Szeretném ha mindhárman boldogok lennénk, de mások az igények:-(
2011. aug. 5. 19:15
 10/14 anonim ***** válasza:

állítólag az elején kell lefektetni a szabályokat

pl ha egy nő mindig takarít, pár év múlva már elvárják tőle


én pl azt láttam még, hogy sógornőm a kicsi gyereküket, mindig teszi az apja karjába, tanítja a gyereket beszélni, hogy kedves apuci így meg úgy, tehát a nő maga tesz azért, hogy a kapcsolat apa és gyerek között, valamint a család tagjai között megfelelően működjön.


szerintem nem lenne szabad elhanyagolódni a dolgokat, mert magukra hagyva méginkább elhalványulnak.

2011. aug. 5. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!